Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 feletti férfiak könnyen...

40 feletti férfiak könnyen bele tudnak jönni az apaszerepbe, vagy már kevesebb türelmük van hozzá?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, a férjem 43. Most várjuk első (és valószínűleg egyetlen) gyerekünket, de gyógyszer mellet estem teherbe, nagyon nem számítottam rá. Persze ha így alakult, akkor nem vetetném el, mert már a korom alapján ideális a szülés, de félek, hogy a férjem hosszútávon nem bírja majd, mert nem terveztünk gyereket, legalábbis elég rosszkor jött. Azt mondta, hogy örül, de attól tart, hogy az oviban mondjuk a 30-as apukák közül ki fog lógni és mindenki furán néz majd rá, ha pl. leviszi a játszótérre. Pedig egyébként sportol, elegáns, kiegyensúlyozott lelkileg is. Csak nem igazán akartunk gyereket, mármint mindketten a munkának élünk és úgy voltunk vele, ha lesz, akkor szépen felneveljük, de ha nem, az sem tragédia. Most egy kicsit félek a továbbiaktól, mert nem érzem magunkat késznek..főleg a férjemet, mert látom rajta, hogy belül ő is fél. 38 éves koráig egyedül élt, nem volt sosem családcentrikus. Szerintetek rossz vége lehet ennek? A kora már tényleg akadály, hogy jó apa legyen?
2012. máj. 12. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A kora semmiképp sem akadály. A természetén múlik, milyen apa lesz. Ha tud szeretni, ragaszkodni, akkor van remény, egy picuri nagyon meg tudja magát szerettetni az apujával.
2012. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem akadály, söt szerintem igen jó apa lesz, csak most meg van ijedve. (Aki nem igy reagál, az egyáltalán nem gondolkodik azon, hogy milyen lesz mint apa, akinek meg ez lényeg, az a gyereket is komolyan veszi.)

Mellékesen egész biztos nem ö az egyetlen ilyen korú apa, mégha a legtöbbnek nem is az elsö gyereke, akit ilyen idösen kap. Ezen kivül egyre inkább az a megszokott, hogy a gyereknek idösebbek a szülei, mint régebben, mert a nök is csak 25-30 év körül (tudnak és akarnak) elöször szülni, az apa meg általában pár évvel idösebb.


Minden jót a babához!

2012. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem korral van itt a gond, ha valaki nem akar gyereket, akkor nem akar, ha jön akkor max beletörődni tud. És elég nagy az esély rá hogy az első adandó alkalommal le fog lépni. És valljuk be egy gyerek érkezése a családba nem kevés alkalmat fog adni.
2012. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, most megnyugtattál. Nem hiszem, hogy "lelépne", mert szeret és én vagyok számára a legfontosabb a világon, nagyon jó a házasságunk.
2012. máj. 12. 13:28
 5/16 A kérdező kommentje:
Bár lehet, hogy csak ezt hiszem és aztán tényleg megromlik a kapcsolatunk a gyerek miatt..fogalmam sincs, nagyon össze vagyok zavarodva.
2012. máj. 12. 13:35
 6/16 anonim ***** válasza:
Édesapám 44. születésnapján született a húgom. Tehát apukámnak nem ő volt az első gyereke, hiszen itt vagyok már én, de nem volt belőle gond sohasem. Tény, hogy idősebb mint a többi apuka, de szerintem éppen ettől jobb édesapa. Nem aggódja túl a dolgokat, de nem is túl laza. Pont a napokban beszélgettem kolleganőkkel, hogy mikor szeretnék szülni majd, és mondtam, hogy az első gyereket 30 éves korom előtt, de szeretnék köztük hagyni időt, és az sem zavar, ha esetleg az utolsó gyerek negyvenegynéhányéves koromban fog majd születni. Az én szüleim is idősebbek az átlagnál, de én mindig is szerettem, hogy ők nem olyan fiatalok. Ettől még ugyanolyan jó szülők, ha nem jobbak. Én inkább abban látom a problélmát, hogy nem szeretettek volna gyereket, és csak úgy "becsúszott".
2012. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Matekozzunk egy picit:


A gyermek 15 évesen ballag általánosból apuka 58 éves.

Közèpiskolából 20 évesen apuka 63.

Végez az egyetemmel 24 éves apuka majdnem 70 éves. Hát nem tudom.


Mindezek ellenére sok boldogságot kívánok!

2012. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Olvasva, amit írtál, én a helyedben nyugodt lennék efelől. Természetes, hogy izgul, fél az ismeretlentől a férjed. Hiszen, ha jól értem, még nincs gyereke, tehát nem is tudja, milyen az. De meglátod, ha már a karotokban tartjátok, egészen más lesz az idegességetek oka:)! (Jaj, evett rendesen? Nem kellene tisztába tenni??? Miért sír, csak nem fáj valamije?! stb.) És el is felejtitek, hogy réges-régen mi volt az idegességetek tárgya.


Mondom, abszolút természetes, amit átéltek most. Valaki fentebb írta, hogy ha ilyesmin rágódik, akkor igénye van rá, hogy jó apa legyen. És így az esélye is nagyobb, hiszen gondolkodik ezen:)


Sok örömet a babához!

2012. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, hogy ha csak annyi a problémája hogy milyen gáz lesz hogy az oviban ott gáz lesz a 30-as apukák között, szerintem meglepődne hány korabeli jár oda és nem az unokával :D.

Ha más bizonytalanság is van a részéről, akkor lehetnek problémák. Egy gyerek elég nagy "trauma" egy család életében. Persze a kirakatba mindenki azt rakja, hogy mekkora jó dolog, valóban van jó része, de az első néhány év nagyon kemény, főleg az apáknak és elég sok tökéletes házasság ment már ilyenkor tönkre, és olyanoknál is akik tervezték és nagyon várták a gyerkőcöt.

2012. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én már nem tudom, hogy mit gondoljak..elvetetni már képtelen lennék, pedig nem én választottam. Ezért is félek, hogy minden összeomlik körülöttem..
2012. máj. 12. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!