Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korában hagyható...

Hány éves korában hagyható egyedül egy gyerek 1 órára?

Figyelt kérdés
Van erre szabályozás,a gyerek hány éves koráig mehet az apja a gyámügyre, ha megteszem? Meddig elhanyagolás, vagy veszélyeztetés?
2012. máj. 14. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
8 éves kora előtt semmi esetre sem.
2012. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy erre van "szabály".

Szerintem egy szülő látja és tudja, mikortól olyan érett már a gyereke, hogy otthon merje hagyni egyedül.

L/25

2012. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
15%

attól függ hol.


Ha van nála telefon és valaki rögtön küldhető és nem balesetveszélyes helyre be van zárva,akkor 5-6 évesen

2012. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 órára magára hagyod, ugyan honnan tudná meg a gyerek apja? Nem hinném, hogy a ház előtt ül egy kocsiban, távcsővel a kezében.

Hát igazából szerintem erre korhatár nincs, de hátha valaki jobban tudja. Szerintem úgy működik, hogy ha nem történik semmi, akkor nincs gond, ha igen, akkor mindenhogyan kiskorú veszélyeztetése, akár 3 éves a gyerek, akár 13.

Mennyi idős a gyerek? Hol laktok? Mert pl. emeletes házban biztos nem hagynám magára, még 5 percre sem, mert elég annyi, hogy az ablakot kinyissa és kizuhanjon (hallani lehetett ilyen esetekről, ahol állítólag pár percre ment el az anyuka - mondjuk ezt megkérdőjelezem). De földszinti házban egy iskoláskorút már magára hagynék 1 órára esetleg, ha előtte elmagyarázom neki a szabályokat és tudom, hogy nem felelőtlen, nem fog távollétemben feltehetően késekkel játszani meg ilyesmi. Hanem beültetem mesét nézni és nem mehet ki, csak wc-re.

2012. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk személy szerint egy 6 éves gyereket még átvinnék a szomszédba, ha le kell ugranom a sarki közértbe, vagy éppen a fodrászhoz stb.

A 7 évesnek a kezébe adnám a lakáskulcsot és a telefont, őt már azért otthon hagynám arra az 1-2 órára, különösen, ha korábban már megtanítottam, hogyan kell a gáztűzhelyet bekapcsolni.

Annál fiatalabbat semmiképpen!

2012. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs külön szabályozás.

Helyzetfüggő, gyerekfüggő és szülőfüggő.


Én pl. 10-11 éves korában hagytam először egyedül itthon fél-1 órára. De akkor is szigorúan kikötöttem hogy sem kaputelefonba nem szól bele ha csengetnek, sem a telefont nem veheti fel, csak a saját mobilját mert azon kizárólag én hívom, és ajtót sem nyithat senkinek!

Én nyugodt vagyok ha itthon hagyom mert megbízok benne, jó környéken lakunk, biztonságban tudom míg nem vagyok itthon.

2012. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Miert nem szolsz a gyerek apjanak, hogy vigyazzon ra, ha dolgod van? Van apja is a gyereknek, ha pedig ö nem er ra, es nincs mas megoldas, akkor a kisiskolas gyereket, jol felkeszitve otthon hagyhatod egy orara, de garancia arra, hogy nem törtenik semmi, nincs. Es te leszel a felelös erte, mert te vagy a gondozo szülö.

(Hozzateszem, semmikepp nem tartom jo megoldasnak, ha a kisgyerek egyedül van otthon, mert tenyleg barmi megtörtenhet. Ök nem tudjak felmerni meg a dolgok veszelyesseget rendesen, vidd magaddal, ha teheted, vagy mindig legyen mellette felnött felügyelet.)

2012. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Pont a múlt héten hagytam először itthon a kilenc éves lányomat egyedül,a picit vittem fel a gyerekorvoshoz és magától kérte,hogy maradhasson otthon.Szépen elmondtam neki,hogy semmit nem kapcsolhat be,a gáztűzhelyet,a vízforralót stb. sem!!!Kapott kulcsot és minden tanáccsal elláttam,ha tűz üt ki,akkor irány ki a házból és azonnal hív engem vagy az apját.Itthon hagytam neki egy telefont (nekem van egy céges is).Így is paráztam,de ő nagyon jól elvolt és büszke volt magára.
2012. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én 5-6 éves koromtól már egyedül mentem haza az iskolából(óvodából) és egyedül voltam otthon, amíg anyám meg nem érkezett 2-3 órával később. Mondjuk az iskola nem volt messze, 4-5 percnyire.

Nem volt bajom, bár 5 évesen egy ilyen korábbi hazaérkezés után úgy döntöttem, hogy be kell venni a foggyógyszeremet (talán néhányan még emlékeznek rá, hogy volt ilyen), és valamiért jó ötletnek tűnt, hogy egy nagy marokkal veszek be.


Mire anyám felfedezte, addigra már felszívódott, szerencsére nem lett semmi bajom, de komolyabb gyógyszerrel baj is lehetett volna. Mondjuk a szüleim gyógyszerei egy alacsony fiókban voltak, de ahhoz eszembe se jutott hozzányúlni. A foggyógyszert napi szinten szedették (rendszerváltás környéke), így azt a sajátomnak tekintettem. Az adagolás fogalmával nem voltam még tisztában.

2012. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Egyébként a gyógyszeres akciót leszámítva nem volt gond velem. Amikor hazaértem, rendszerint amúgy is ettem (ha otthon volt valaki, akkor kaptam, ha nem, akkor túrtam valamit a hűtőből), kicsit tévéztem, aztán mentem házit írni, nehogy balhé legyen, mire hazaérnek a szüleim. Úgyhogy nem is volt időm/lehetőségem rosszalkodni. Amíg pihentem, addig nem volt kedvem a tévézésen kívül mást csinálni, utána meg a szobámban ültem a leckémmel.

Mobil akkor még nem volt, de apámat vezetékesen bármikor el tudtam érni az irodájában, ő pár perc alatt hazaért, ha kellett.

2012. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!