Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korában hagyható...

Hány éves korában hagyható egyedül egy gyerek 1 órára?

Figyelt kérdés
Van erre szabályozás,a gyerek hány éves koráig mehet az apja a gyámügyre, ha megteszem? Meddig elhanyagolás, vagy veszélyeztetés?
2012. máj. 14. 12:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem 6-7 évesen 6-7-8 órákra egyedül hagytak. Ez volt, szülők dolgoztak, nagyszüleim addigra már nem voltak, szomszéddal nem voltunk jóban. Ennyi, van ilyen. SOHA nem lett semmi bajom. Mégis mi lehetett volna? Megkóstolom a Domestost? Dehogyis.

Óvodába (azaz 4-5évesen) meg egyedül mentem minden reggel.


Ha a gyerek önálló és talpraesett, nem lehet semmi baja. Bár, én mostanában olyan müzli gyerekeket látok, hogy még 13-14 évesen se hagynám őket egyedül egy-két napra.

2012. máj. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Középső csoportba már én is egyedül mentem,3 utcára olt,falu,úton se kellett átmenni.Haza szintén,volt kulcsom,természetes volt hogy nem jött értem senki,otthon is voltam sokszor egyedül,szülők hajnalban elmentek,késő délután jöttek csak.

90es évek közepén volt ez.


ehhez képest ma mi van? rokon gyerek 12 éves, a boltig nem mehet le,pedig az utcában van.Pedig nem rossz környék.

2012. máj. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szerintem, az apa barmikor mehet a gyamügyre, ha ugy gondolja, veszelyezteted a gyereket. A gyamügy fogja eldönteni, igaz-e (vagy inkabb a kirendelt szakertö) Mivel semmit nem tudunk se rolad, se a gyerekedröl (milyen idös a gyerek, te miert hagynad egyedül, stb.) igy nehez ertelmes valaszt adni, mindenki mast irt. Mert ez ennyire különbözö, ennyire különfele elethelyzetek vannak, különfele egyenisegekkel.


Amugy tenyleg, miert nem vonod be az apjat, hogy segitsen vigyazni a gyerekre? Akarmilyen f*s a kapcsolatotok, ha nem erdekli a gyerek, nem rohangal a gyamügyre bejelenteni, ha meg erdekli, akkor szivesen vigyaz ra, ha nem vagy otthon, inkabb, mint hogy egyedül legyen.

2012. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Munka miatt kellene, az apa nem akar segíteni, mert fárasztó neki. Ha egy akár 14 évessel történik otthon valami, engem büntetnek?! Nem hiszem. Meddig kell állandó felügyelet a gyereknek? Bővebbet nem akarok írni, kisiskolás.
2012. máj. 14. 14:57
 15/21 anonim ***** válasza:
Hat, tippelek, tappenzre a gyerek miatt 10 eves korig irnak ki teged mint anyat, ha jol tudom, valszeg ez egy ilyesmi korhatar lehet...
2012. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

táppénzre azért,mert a kisiskolás végez a suliban 3kor,az anya 4ig dolgozik,és azt az 1 órát kellene naponta ellennie?

ugyanmár...


kisiskolásnak párezres mobilt,gázcsap elzár,és kész

2012. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Bocs, de kisiskolásnak minimum 4-ig napközi, utána ügyelet rendelkezésre áll.


Egyébként nincs általános korhatár szerintem se, gyerek, hely, idő, szülőfüggő...

2012. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
falusi iskolában nem igazán van ügyelet,és akkor legyen a gyerek fél5ig iskolában,anyuka dolgozzon fél6ig,tessék.
2012. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha a második mondatomig eljutottál volna, észlelnéd, hogy hely, idő, szülő, gyerek függvénye.


Ebben benne van, hogy alapjáraton faluban nyilván egyedül hagyható, sokkal inkább, mint mondjuk Bp. x. vagy y. kerületében, DE ha a gyerek olyan, hogy nem önálló vagy megbízható, akkor faluban sem, ha meg olyan, akkor meg városban is... Stb. stb. stb.

2012. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, van-e korhatár, ami alatt kiskorú veszélyeztetésének számít, akkor is ha én tudom, hogy nem csinálna bajt a gyerek.
2012. máj. 15. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!