Mit csináljak?!

Figyelt kérdés
A durva szociális fóbiám miatt nem tudok emberek közé menni (már az is idegesít, ha a szomszédba vannak emberek, nem merek kimenni a kertbe sem.) Szakmán vagyok, a suli utolsó másfél hetét ki is hagytam emiatt. Anyám nagyon kényszerít arra hogy csináljam meg a szakmát mert hogy érettségivel kitörölhetem a seggem (ez igaz, bár ezzel a szakmával is...) Viszont tudom, hogy hogyha megcsinálom a vizsgamunkám akkor TUTI, hogy ha kell berángat a kocsiba és elvisz vizsgázni. EGY OLYAN EMBERT AKI AZ UTCÁRA SE MER KIMENNI! Most hagyjuk hogy mitől alakult ez ki mert most nem ez érdekes hanem hogy mi a f*szt csináljak. Nem akarom anyámat nagyon megbántani de nem tehetek erről a helyzetről. Viszont nem tudok felelősséget vállalni magamért, múltkor is megpróbáltam fellökni egy embert a boltban ok nélkül. Csoda hogy nem szólt semmit. Vizsgahelyzetben meg tudom magamról hogy alapból nagyon ideges tudok lenni, el sem tudom képzelni hogy mit csinálnék. Ha szólna valaki egy rossz szót tuti helyreraknám azon nyomban. (Nem egyszer vitáztam már olyan tanárral, akihez a többi hozzá se mert szólni.) Szóval nem akarom ezt magamnak meg anyámnak se... Mit csinálnátok a helyemben?

2012. máj. 14. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmennék egy szakemberhez aki segítene.
2012. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kapd össze magad és menj el vizsgázni, ha ezeket a dolgokat így feltudod mérni akkor nagy gond nics veled, szerintem félsz a vizsgától.
2012. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha nem tör elő belőled maga Hulk, akkor bizony elmennék vizsgázni. Nem egy boltban vásárlásról van szó, ahol megtehetem hogy na, nem megyek le kenyérért, hanem a jövődről! Előtte keresnék megoldást ami könnyebbé teszi azt hogy emberek közé menjek, akár egy kis nyugilabdát de mindenképpen elmennék a vizsgára.

Azt írtad hogy ezzel a szakmával nem mész sokra, de nélküle még kevesebbre, nem de???

2012. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerencsére ti nem tudjátok milyen rossz is ez... Természetesen ki akarok mászni belőle, csak hát múltkor úgy mertem bemenni suliba hogy délután (már gyerekek nincsenek) anyámmal, napszemüvegben és kapucniban :"D De még úgy is rossz volt... És azóta nem javult cseppet sem a helyzet. :S

2012. máj. 14. 16:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyél be egy nyugtatót,vagy bioboltokban lehet kapni készítményeket.Senki nem tudja ezt helyetted megoldani-ha nem kényszeríted magad hogy kimenj a külvilágba,baromi szar lesz.Menj ki először csak a kapuig,aztán a kertig,aztán egy picit az utcára,folyamatosan növelni kell az adagot.Sok pici sikerélmény bátrabbá fog tenni.
2012. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az a baj hogy anyám tuti nem engedné hogy nyugtatót szedjek. Egyszer megtalálta tesómnál azt a nyugtatót amit a barátnőjének vett, kidobta egyből a kukába :S Pedig csak ilyen vény nélküli valami volt azt hiszem.

2012. máj. 14. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Irány a pszichiátria, segítségre van szükséged.
2012. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom, milyen érzés ez, én is hasonló cipőben jártam. Ugyanez, ha a szomszédban voltak, már ki se mentem a kertbe, stb... Rengeteget hiányoztam az egyetemről, mert már kimozdulni is alig mertem.

Sajnos erre nincs más megoldás, szembe kell menni a dolgokkal, akkor is ha félsz. Az elején piszok nehéz, nem egyszer volt, hogy szinte elbőgtem magam az utcán, de tudtam, hogy ha visszafordulok, akkor sosem lépek túl ezen. Kemény, de meg lehet csinálni.

Viszont, ha úgy érzed, hogy egyedül nem vagy képes rá, akkor tényleg szakember kéne, és szerintem nem a nyugtató a megoldás, nem élhetsz életed végéig nyugtatókon... meg kell oldani azt a problémát, ami kiváltotta, és tovább kell lépni! Szóval szerintem menj el vizsgázni (mondom én, miután nemrég sikeresen záróvizsgáztam, bár elképzelni sem tudtam, hogy leszek képes rá, annyira rettegtem).

2012. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!