Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt ember miért tart a...

Felnőtt ember miért tart a szüleitől?

Figyelt kérdés

Együtt élünk a párommal, albérletben, anyagilag függetlenül a szüleinktől. Ő mégis titkolózik a szülei előtt, mintha gyerek lenne és fél, hogy kikap. Pl. mikor úgy ment táppénzre, hogy nem volt baja, nem mondta meg, inkább betegséget kamuzott előttük, pedig a háziorvosnak megmondta az igazat.

Ma felmondott a munkahelyén, nekik meg azt hazudja, hogy szabadságon van. Vagy ha épp hívják, menjünk látogatóba, de aznap az én szüleimhez készültünk, nem mondja meg az igazat, inkább azt hazudja, hogy dolgozik. Ha meg szabin van, úgyszintén letagadja.

Nem értem, mitől tart? Nekem azt mondja, mert nem akarja hallgatni őket. Még ha valami kötekedős típusúak lennének, de nem, nem avatkoznak a dolgainkba...


2012. máj. 14. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy elmúlt 18, és anyagilag eltartja magát, még nem felnőtt.

A lelki/szellemi felnőttség az valami egész más, az úgy tűnik, még nem jött össze.

2012. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem túl felnőtt a viselkedése, pedig már 10 éve nagykorú...
2012. máj. 14. 16:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire ismered a szüleit?

Lehet hogy tényleg elég bonyolult lelkek.


Az én anyám pl. kitagadott, mert 1 évnyi járás után a páromhoz költöztem ahelyett, hogy szép csendben eltartottam volna mint a nővéreim.

De a kívülállók ezt észre sem veszik/nem hiszik el, a faluban úgy is tudja mindenki, hogy én mentem el k.vának, és otthagytam anyámat, felé sem nézek :))

Én sem mertem neki anno semmit sem megmondani, mert ha ellentmondtam neki, rögtön jött hogy mehetek az intézetbe.


Lehet a párodnál is valami régi történet okoz ilyen gondokat.

2012. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jól ismerem őket. Az anyja még inkább sápítozna ezért, hogy felmondott, de nem vészesen, az apja meg végképp nem szólna be ezért. Meg a többiért sem.

Meg eleve, alkalmuk sem lenne hatszemközt elkapni, hogy jól lecs*szzék, mert ha megy hozzájuk, velem megy, és énelőttem még sosem volt jelenet. De mint mondtam, nem is ilyen fajták.

2012. máj. 14. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy gyerek korában is folyamatosan hazudnia kellett nekik, és ezt szokta meg.
2012. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

valamilyen sérelem miatt a párod nem hisz és nem bízik a szüleiben.Valamint meglehet,hogy a párodat a szülei nagyon gyermekként kezelik és Ő ebből ki akar törni,mert ebből már nagyon elege van.Cikinek tartja,hogy a szülei nem képesek arra,hogy segítsenek neki a felnőtté válásában.

Egyébként szerintem a párod élt a szüleivel míg gyermek volt.Ő biztos mást élt át velük,mint amit most Te kívül állóként látsz

2012. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk előbb-utóbb kiderül, hogy felmondott, nem lehet örökké szabadságon...
2012. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Minden másban készséges velük, mármint szinte elsőként közli velük a dolgokat, újdonságot. Csak épp ha valamit tesz, mint ez a felmondás is, szinte úgy sunnyog, mintha eltört volna egy csészét és fél elmondani...

Az az érzésem, mintha nem merné vállalni a felelősséget a tetteiért.

Amúgy abban van valami, hogy nagyon gyerekszámba veszik. De hegyi beszédet nem szoktak tartani.

2012. máj. 14. 16:54
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Hát...ki tudja,hogy viszonyulnak hozzá a szülei,megértik,elfogadják e?Ki tudja,mi van a felszín alatt,amit te nem látsz?Az én szüleim engem egyáltalán nem fogadnak el,soha nem is fogadtak,mégis azt mutatják a felszínen,hogy milyen jó emberek.Amúgy tényleg azok,csak azt,hogy nekem rosszat tesznek,nem látja meg mindenki.Lehet,úgy gondolja a párod,hogy jobb a béke.
2012. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Jobb esetben csak nem vált le a szüleiről, akik nagyon erősen kontrollálóak voltak (és a jelenben is azok az életében). Elnyomták kiscsiként, és nem volt elég ereje ahhoz, hogy szembeforduljon velük és kikövetelje magának az önállóságot.


2. Rosszabb esetben azért, mert nem tudott róluk leválni, mert a szülők bántalmazó, agresszor szülők voltak, akiknek a lelki "kötelékei" sokkal szorosabbak és durvábbak mindennél.


Ha valakit ütnek-vernek kisgyerek korától (akár testileg, akár csak szavakkal, akár mindkettővel egyszerre), akkor a gyereknek nagyon nehéz lesz önálló és erős ént kinöveszteni magában és kőkemény akarattal (már az akarat is nehéz dolgo, mert a bántalmazó-agresszor szülő először azt igyekszik csírájában kiverni a gyerekből, "még idejekorán") szembefordulni a bántalmazó szülővel, és lerúgni, elmenekülni és segítséget kérni, aztán pedig elbírni egy pszichopterápiát, hogy átírják benne az önmaga-ellenes és életellenes szülői parancsokat, a bántalmazások, a megfélemlítések, a megalázások stb. érzelmi nyomait.


Tehát, aki felnőttként is tart a szüleitől, az hiába visel felnőtt méretű ruhát, valójában örökké gyerek-szerepben ragadt, mert a szülei abban tartják. (amíg meg nem elégeli)

2012. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!