Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lesz Introvertált egy...

Miért lesz Introvertált egy ember? Mert genetikailag örökli a szüleitől vagy mert a szülei nem szerették eléggé, nem figyeltek rá, nem törődtek vele eleget, elhanyagolták? (esetleg mindkettő? )

Figyelt kérdés

Csak az írjon aki érti a kérdést és tudja a választ.

Köszi.


2010. jan. 9. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Mindkettőnek szerepe kell legyen. A vérmérséklet, a személyiség alapvető típusa veleszületett, aztán ezt a környezet hatása pozitív, negatív irányba módosíthatja, árnyalhatja.
2010. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Én eléggé introvertált vagyok, pedig a családban senki nem ilyen, és mindent megkapok a szüleimtől, amire szükségem van (nem kényeztetnek el, csak nem szenvedek hiányt semmiben). Szóval én vagyok rá az élő példa, hogy egyik sem.
2010. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: De csecsemő/gyerekkorodban is így volt ez? Vagy nem voltál beteg tartósan kiskorodban,v hosszabb ideig elválasztva a szüleidtől,v nem történt veled bármi ami befolyásolhatta a személyiségfejlődésedet?
2010. jan. 9. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Sztem genetika, de ezen esetleg tud változtatni a környezet (nevelés, élmények, más emberek, stb.). Én 100% introvertált vagyok, mindig is az voltam, mondhatni így születtem (nem hiszem, hogy a környezet tett ilyenné).
2010. jan. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
18:30 vagyok. Semmi bajom nem volt, teljesen normális volt a gyerekkorom.
2010. jan. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Én nekem eléggé gagyi gyerekkorom volt, mindig ki voltam közösítve ilyen-olyan dolgok miatt. Ma már vannak barátaim, nem félek senkitől, de nagy társaságban érzem alaposan az önbizalom-hiányt és a hátrányokat. Nem tudom mikor győzöm le teljesen, már 20 vagyok. Megtudok szólalni, de sose leszek hangadó egy társaságban sem.
2011. jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!