Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz így? Elvehetik tőlünk...

Mi lesz így? Elvehetik tőlünk a gyerekeket?

Figyelt kérdés

El kellett nemrég adnunk a házunkat amiben éltünk,egyéb okok miatt,nem sorolnám ha nem gond.A pénz amit kaptunk érte nem elég egy másik ház vételére,a kölcsöntől meg félünk,még várnánk így maradt az albérlet,de itt nem engedik,hogy állandó lakcímre bejelentkezzünk,csak ideiglenesre,de sajnos ma olyan a törvény,hogy nem lehet ideiglenes lakcímünk ha nincs állandó.rokonaim akik segítnetnének nincsenek,szüleim sok éve nem élnek.ahogy a párom szülei sem.Az önkormányzatban azt mondták vagy találjunk valakit aki megengedi,hogy bejelentkezzünk állandó lakcímre vagy hajléktalanként fogunk szerepelni mindenhol.Mi lesz így a gyerekeimmel?Elvehetik őket,mert nem tudok bejelentkezni sehová?Hová kell ilyenkor fordulni?Már írtam ki hirdetést hogy fizetek is érte csak hadd legyünk bejelentkezve valahol,de semmi.Persze,megértek mindenkit,hisz a mai világban meg pláne kockázatos ilyesmit engedni és segíteni másokon,de nem tudom mit tegyek.Valaki meg tudná mondani mit kell vagy lehet ilyenkor tenni?Merre induljak,hogy a gyerekeim biztonságban mellettünk legyenek?

Köszi előre is a válaszokat!



2012. máj. 14. 22:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Testvérem van,de szerintetek ha ki akart tenni a saját házamból mert nem úgy tettem ahogy neki a legjobb akkor mennyit segítene?

Vannak kereszt szüleim,de mint írtam a szüleim halálával mindenki elfordult tőlünk.Többször kerestem a rokonokat és vagy válasz nem érkezett vagy elküldtek melegebb éghajlatra,hogy szépen fogalmazzak. :(

A napokban is írtam az anyám testvérének és arra sem méltatnak,hogy válaszoljanak.Jelenleg nem tudom,hol lakik ezért is csak írtam és nem kerestem meg.Nincs rokonság akihez forduljunk.Barátok?!Manapság olyanok sincsenek már.Érdek barátok vannak sajnos,ha nekik kell valami megtalálnak,de ennyi.Minket is leköt a munka meg a 3 gyermek,talán ezért nem is vagyunk senkivel olyan közeli barátságban.Párom lassan már csak aludni jár haza én meg ki sem mozdulok maximum a gyerekekkel játszótér stb,de itt az emberek sem túl közvetlenek,ha a gyerekek oda mennének játszani valakihez vagy a gyerekeimhez jönne oda egyik gyerek a szülő már viszi is el onnan,néha nem is értem miért?!Oké,ismeretlenek vagyunk,de azért egy kicsit rosszul eső dolog. :(

2012. máj. 15. 08:43
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos vannak ilyen emberek, akik élik a maguk kis világában az életüket, és nem képesek emberi kapcsolatokra, még ha az pár szó egy másik anyukával a játszótéren.

Így ismeretlenül nem hiszem hogy bárki azt mondja hogy bejelent magához, de ne legyen igazam és sikerüljön találnotok megoldást! A gyereket meg biztos nem veszik el ha rendben vannak egyébként a körülmények.

2012. máj. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Minden rendben van nálunk,csak a lakcím nem jön össze sajnos :(

párom dolgozik,munkahely van,én is kapom a pénzem,minden nap rendesen esznek főtt ételt,gyümölcsöt,játszunk,tanulunk,oviba járnak a fiuk,a kicsi itthon van,mivel itthon vagyok vele,rendes tiszta a lakás,néha vannak aprobb alkalmi munkák nekem is,tehát azért anyagilag annyira nem rossz a helyzet,csak ez a fene lakcím,nagyon rossz így :(

Köszönöm egyébként a válaszaitokat,sajnos a családsegítőtől még mindig tartok,de biztosan találunk megoldást :)

2012. máj. 15. 09:32
 14/20 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Én családsegítőben dolgozom, és hidd el nem vagy egyedül a problémáddal. Nekem is van lakcím nélküli családom, akik papíron hajléktalanok, de egy szép kis albérletben élnek. Soha eszünkbe sem jutott, hogy emiatt elvigyük a gyerekeket. Én mégis csak azt javaslom, hogy menj be a területileg illetékes gyermekjóléti szolgálatba, mondd el a problémád. Talán még tanácsot is tudnak adni, mit lehetne ilyen esetben tenni.
2012. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó neked is.

Hát én sajnos nem sok jót tapasztaltam a családsegítővel a gyámüggyel kapcsolatban meg pláne nem,de hát úgy látszik akad néhány kivétel ahol normálisak az emberek :)

Félek ez sajnos nem a mi környékünkön lehet.

Egyébként akik így vannak cím nélkül,nekik,hogy oldják meg a levelezést,orvost,védőnőt stb-t?Nekem azt mondták az önkormányzatnál,hogy így ezeket sem lehet.

2012. máj. 15. 09:42
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
Orvos is védőnő is beírta lakcímnek az albérleti címet. Az anyuka elmondta mindenhol hogy jelenleg ez a szituáció áll fenn. Nálunk senki nem akadt fenn ezen. De önkormányzat és szolgáltató válogatja. Az ovival volt nálunk egy kisebb gond, de azt is megoldottuk. A mi családsegítőnkeben pl van ingyenes jogász, ő segített nekünk sok mindenben. Érdeklődj utána hátha azon a környéken is van.
2012. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nehezen fogsz találni olyan "idegent", ahová bejelentkezhettek állandóra, mert az hatalmas veszély a másik fél számára. Gyámügyet keresd fel, ajánlott levélben (!), legyen nyoma, hogy jelezted a problémát.
2012. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Csodálkozom,hogy nem lehet ideiglenes cimed ha nincs állandó?Mi is albérletben vagyunk és ideiglenesre be vagyunk jelentve... sőt a páromnak nincs állandó bejelentett lakcime sehová,mégis be lehetett jelenteni.
2012. júl. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
37%
Az a helyzet, hogy ha bejelentkezik az albérletbe, akkor a tulajdonos nem teheti ki akármikor, ha pl. nem fizeti a számlákat vagy hasonló, és ettől sokan félnek, ezért nem engedik a bérlőknek, hogy bejelentkezzenek.
2012. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
El ne hidd, hogy bármi alapja van annak, hogy a tulajdonos nem akar bejelenteni. Semmi hátránya nem származna belőle, de sajnos makacsul tartja magát az a tévhit, hogy akkor majd nem lehet kitenni stb. Semmi köze ehhez a bejelentett lakcímnek. Akár "állandó lakcímre" (amit igazából lakóhelynek hívnak) is bejelentkezhetsz, ugyanúgy semmi többletjogot nem ad. És még valami: sok okmányiroda gyakorlata, miszerint tulajdonos aláírása kell a bejelentéshez, téves. A törvény szerint a "tulajdonosnak vagy a lakás használatára egyébként jogosultnak" kell aláírnia. A bérlő a lakás használatára bérlés jogcímén jogosult. A bejelentőn "szállásadó aláírása" szerepel, itt egy leírás (korm.rendelet alapján), miszerint a bérlő az általa bérelt lakásra nézve szállásadó: [link] Szó sincs arról, hogy csak önkormányzati lakásra lenne ez igaz. Ne hagyd magad lerázni! Kötelességed a lakcímedet bejelenteni, ebben nem akadályozhat meg a bérbeadód!
2012. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!