Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szörnyen érzem...

Mit tegyek? Szörnyen érzem magam. Kilátástalannak látom az életem, nem látom a jövőmet hónapok óta. Azt hittem ez elmúlik, de csak egyre rosszabb.

Figyelt kérdés

20éves vagyok, 13éves korom óta nincs gyerekkorom. Édesanyámmal onnan romlott meg a kapcsolatom, később nemi erőszak másfelől, és még sorolhatnám.. Nyomot hagytak bennem ezek a dolgok, de akkor még láttam szép jövőt magam előtt.

Most végzős vagyok szakmunkásba. Nem érzem azt, hogy képes volnék rá, hiába értem el eddig jó eredményt.

Érettségitől rettegek, lehet nem is kezdek bele.

Ami szerintem ide taszított, ebbe a lelkiállapotba, az a pénztelenség.

Nem egyik napról a másikra élünk, hanem a másikról az egyikre...

Szörnyű, és sokszor egyedül hagynak engem a bajba, mert hogy úgyis megoldom. És igen megoldom, de nem esik jól.

Azt érzem, hogy páromon és Édesapámon kívül senkinek se érek semmit.

Anyu felelőtlen.

Számláink nem igazán vannak fizetve, ezt azt beadunk a zaciba, ami jó esetben nem vész el, akkor kifizetünk amit tudunk.

Itthon csak a veszekedés megy, idegileg teljesen kivagyok.

Folyton sírok.

Valaki adjon már valami tanácsot, hogy mivel érhetném el, hogy a régi legyek, aki bírta rendesen a dolgokat.

Jó hogy a környezetemnek nem mondom ezeket, de előbb utóbb rájönnek, mert látják a sok hangulatingadozásom, amikor elgyengülök és nem bírom tartani magam.


2012. máj. 15. 02:41
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

ÁÁÁÁ annyit írtam és eltűnt.Szóval ne add fel!Gondold át a helyzetedet és írd le egy papírra amit elszeretnél érni,a terveidet,az álmaidat.Egy jó terv kell, amit ki kell dolgoznod.Sajnálom,hogy ilyen rossz helyzetben vagytok,szörnyű ami itt megy manapság Magyarországon.Van egy szerető párod és az édesapád,meríts belőlük erőt!Anyukáddal ha már ilyen régóta rossz a viszony,lehet már nagyon nehéz lenne rajta javítani.Egyet tehetsz, hogy kerülöd vele a konfliktust és elvégzed az otthoni teendőidet.Ha van lehetőséged, nézd meg az Éld az életed c. filmet,Louise L Hay-től.Nem humbuk,tényleg van igazságalapja.A szakmunkást szerintem mindenképp végezd el,ha már jó eredményeid voltak.Ha érettségizni még nem is mész,később mehetsz,amikor több lehetőséged lesz!Legalább legyen meg a szakmunkás bizonyítványod!Esetleg próbáld valakinek elmondani a régebbi sérelmeidet,nem jó az,ha mindent magadba folytasz!

24N

2012. máj. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Körülbelül egy hete van az, hogy párommal ezt egész jól megtudom beszélni.

Ő eddig azt hitte vele van bajom. Múltkor röviden elmondtam neki, így ha jön a rossz hangulatváltozás szólok neki és megnyugtat.

Már arra is gondoltam, hogy szakemberhez fordulok.

Elvégzem a szakmunkást, ebben a hónapban végzek.

Érettségivel az is a bajom, hogy estin drága. Ha nappalira megyek meg nem tudok dolgozni mellette ( legalábbis nem elegendőt).

Nem mintha olyan hú de sok munka volna.

2012. máj. 15. 02:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagy egyedül ezekkel az érzésekkel, nagyon sokan, köztük én is, igy vagyok ! :( Ha fiatalabb lennék, én rögtön elmennék innen, hiszen az egykori miniszterelnök is azt mondta az állampolgároknak, hogy "el lehet innen menni" :(( a mostanit se érdeklik a zemberek :(( és sajnos ez a politikai háttér rányomja az életünkre a kilátástalanságot! Ebben az országban talán soha nem lesz egy valóban miértünk dolgozó kormány :(( Na ezzel aztán remélem sikerült kissé felviditani téged :) Én azt tanácsolom, menj ki a pároddal külföldre! És fel a fejjel!
2012. máj. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!