Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szülő segítséget ajánl...

Ha a szülő segítséget ajánl fel, az egész életre való elkötelezettséget jelent? Úgy értem mindenben alá kell rendelni utána magunkat az akaratuknak?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon az az átlagos vélemény, ha elfogadod a segítséget akkor tűrj. Viszont ha nem fogadom el a segítséget, akkor bunkó vagyok, mert a szülő csak segíteni akar, mitől vagyok több, hogy nem vagyok hajlandó elfogadni a segítséget?

Ebből úgy jön ki, hogyha én gyereket szülök akkor saját szolgámat teremtettem meg, azért szültem, hogy magam mellé rendeljem, ne hagyjam élni a saját életét.

Én nem ezért szültem a gyerekemet, édesanyám sem így gondolja, de itt sok véleményből ez jön ki.


2009. jún. 26. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális családban a családtagok segítik egymást,ha arra szükség van.Aki elfogadja a család,főleg a szülők segítségét,az okosan teszi.Ez nem jelenti az egész életre való hála megkövetelését.Legalábbis egy rendes szülő nem tart igényt külön hálára azért,mert segít a gyermekeinek.A segítséget legfeljebb akkor szeretnék,ha betegek,öregek,ápolásra szorulnak és nekik van szükségük a család segítségére.

Sajnos sok kommentből én is úgy látom,hogy rátelepszenek az anyukák a gyerekre,míg a szüleikkel nincsenek jó viszonyban.Ez pedig sem a gyereknek,sem a családnak nem jó.Ez is hozzájárul a sok váláshoz,a normális párkapcsolatra képtelenek számának gyarapodásához.Szemléletváltásra lenne szükség.

2009. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled. Ezért nem értem azokat a hozzászólásokat, amikor az a vélemény, hogy elfogadtad a segítséget, akkor miért akarod a saját életedet élni? Amit a segítséget nyújtó mond, az szent és sérthetetlen, ha nem tetszik, miért is fogadtad el a segítséget?
2009. jún. 26. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj,hogy sok szülő a segítséggel felhatalmazva érzi magát arra,hogy irányíthassa a fiatalok életét.

Ez egyáltalán nem jól van így.Szerintem azért,mert valaki elfogadja a szülői segítséget nem kötelezte el magát semmire,attól még élheti a saját életét lehetnek saját döntései álmai.Aki segít az önzetlenül tegye és ne várjon viszonzást,aki meg nem akar az ne tegye.Senkinek nincsen joga bele avatkozni egy felnőtt ember életébe még akkor sem,ha a felnőtt gyerekéről van szó.Főleg ha annak már családja is van.Tanácsokat lehet adni annak,aki szívesen fogadja,de az állandó kéretlen okoskodás mindenkinek az agyára megy.Szerintem egy szülőnek mindig a háttérből kell figyelni a fiatalok életét,és akkor és úgy segíteni ahogy nekik jó,és nem ahogy a szülő szeretné.Az nem segítség ha a saját akaratomat elképzeléseimet akarom másokra erőltetni.Ez visszataszító és hárítást vált ki.

Ha szeretem a gyerekemet akkor azt nézem neki mi a jó,és ennek megfelelően segítek.Semmiképpen nem alárendeltje senki annak akinek a segítségét elfogadta.

2009. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Félreérted. Akkor szokott ilyen válasz jönni, ha pl. anyósnál laknak és reklamál itt a meny, hogy az anyós hangosan csapkodja az ajtót, nem megfelelően porszívóz a saját házában, ezért a menynek kell megtennie, stb. Könyörgöm, ha valaki odavesz a saját házába, téged, kvázi idegent, akkor alkalmazkodj őhozzá! Ha meg nem tetszik, költözz el...
2009. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt nem az odaköltözésről van szó. Elég gyakori az, h a szülő megtesz valamit a gyerekért, aztán erre fel irányítani akarja az életét. Mert 10-15 éve ezt meg azt tette. Az ott lakás más téma.
2009. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!