Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhet visszamenőleg albérlet...

Kérhet visszamenőleg albérlet pénzt?

Figyelt kérdés

3 tulajdonosa van a háznak,apukám és a két testvére,1/3-ad,1/3-ad,1/3-ad arányban.Apu és az öccse laknak több mint 10 éve a lakásban.Nővére most visszamenőleg akar albérletpénzt kérni csak apukámtól.Van-e ehhez joga?Tulajdonostól albérletpénzt kérni?Nem osztott tulajdon.Ő nem akart odaköltözni,nagyanyám halála után ragaszkodott arra,hogy a háznak három tulajdonoson legyen,más ez ügyben nem történt.Apu két szobát használt,másik testvére egy szobát és a nyári konyhát.

Apuval megromlott a viszonya,így akarja idegesíteni aput nagynéném.Előre is köszönöm a segítséget!


2012. máj. 15. 21:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Volt felújÍtás, mert akkor apukádék kérjenek azután pénzt.
2012. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Igen,visszamenőleg érdekel,hogy visszamenőleg kérheti-e?

Amúgy most pszichiátrián van,gyámság alatt,nem beszámítható,így a férje követelőzik,akit látni sem akar,tehát,ha ebből a szempontból nézzük valóban féleszű,sajnos...

2012. máj. 15. 21:52
 13/22 A kérdező kommentje:

Volt felújítás,igen,ráadásul muszáj volt,mert romlott a ház állapota,és a ház 3 tulajdonosa közül csak apu költött rá,számlák megvannak mindenről.

És azt is megteheti,hogy csak aputól kér,nagybátyámtól nem,hiszen fele,fele arányban használták a lakást?

2012. máj. 15. 21:55
 14/22 anonim ***** válasza:

ma 21:46 vagyok.

Írtam,hogy a férjem fizeti a tulajdonomban lévő lakás bérleti díját.(ő használja az egész lakást)Nem szépen váltunk el,és elég sokáig tartott a vagyoni perünk.Bíróság határozott úgy,hogy 6 hónapot utólag a férjemnek ki kell fizetnie.

Viszont mai nap ha felújítás van a lakáson akár festés,vagy tapétázás(ami a lakás megóvása miatt fontos,azt a volt férjemnek számlákkal igazolni kell,és nekem a felét ki kell fizetni.

A külön extra dolgait nem kell lerendeznem.Pl:.Légkondit szereltetett be.Mivel ez nem a lakás megóvása érdekében volt,hanem az ex kényelmének így a légkondiért nem kellett fizetni.

2012. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem kérhet! Jól mondták a jogi fórumon. Ha nem erőszakkal zárták ki a tulajdonából, semmiféle követelése nem lehet. Az más lenne, ha apukáddal megegyezett volna, hogy kiadja neki az ő részét és apud ezt nem fizetné. Így utólag hiába áll elő ezzel, nem jár neki semmi. Viszont akár ma beköltözhet akár ő, vagy bárki, akinek ő megengedi.
2012. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14-es válaszoló! Nálatok, mint írod csúnya szakítás volt, ott is az adott körülményeket figyelembe véve döntöttek. Ha te pl. féltenéd a testi épségedet, ezért hagytad el az otthonodat, akkor nem önszántadból mentél el. Ha valaki önként hagyja el a tulajdonát, semmit nem kérhet a tulajdonostársától. Sőt, ahogy írod, a felmerülő költségekbe be kell szállnia. Rokonságban volt ilyen, ott a férj lépett le (az összes megtakarítással együtt albérletbe), nem volt hajlandó elszámolni, és ezzel fenyegette a feleséget. Nem jött be neki.
2012. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéljetek egy ügyvéddel,mert itt megoszlik a válasz.

Én például azt mondom,hogy a testvérnek van tulajdonrésze,és azt valaki használja.Így kérhetne pénzt.Az övé.

Én tuti egy ügyvédhez fordulnék.

2012. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

ma 22:12

14 -es vagyok

Csúnyán váltunk el,de nem voltam életveszélyben.Teljesen más okok miatt durvult el a helyzet.Én önszántamból költöztem el.Utáltam ott élni.Az exférjem sosem zavart el,sosem mondta,hogy tűnjek el vagy ilyesmi.Saját magam döntöttem az elköltözés miatt.(az egyik ok hogy vidéken van a lakás,és utáltam azon a vidéken élni)

Bíróságra azért mentünk,mert a többi vagyonban nem tudtunk megegyezni,és jöttek a kis dolgai.Végül azt mondta,hogy csak akkor fizet bérleti díjat ha a bíróság kiszabja hogy mennyit kell fizetni.Hát így lett.

2012. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Értem,hú sok válasz jött,és eléggé megoszlanak a válaszok,a helyzet az,hogy mielőtt bekerült nagynéném a kórházba már egy ideje odaköltözött,úgyhogy a kórházból is az adott lakásba megy vissza.Gondolom így ha bent lakik,nem kérhet albérletet,engem csak visszamenőlegesen érdekel.

A vicc az egészben,hogy mióta bent lakott nem fizetett rezsit,semmit.Apu beszélt a férjével,és úgy tűnik meg tudják beszélni ,hogyan fizessék ki egymást, de ugye, felmerült a visszamenőleg követelés,gondoltam megkérdezem,viszont azt elfelejtettem írni,hogy 10 évre visszamenőleg szeretne pénzt követelni...vagyis ez "szaladt ki a száján",hogy 10 évre visszamenőleg joga van...hát az egy lakás ára lenne lassan,és ha nagynéném eddig nem akart beköltözni,de a 3 részhez is ragaszkodott,mert kifizetni ő sem tudta aput,és eddig nem volt gondja,akkor mire fel kérhetne 10 évre visszamenőleg,ez elég nonszensznek hangzik,bár ebben az országban tényleg semmi kizárt,és nem ismerem az ingatlanjogot.

A felújításban nem volt semmi luxus,légkondi meg ilyesmik,csak állagmegóvás,de az sem két forint volt.

2012. máj. 15. 22:32
 20/22 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi erővel apukád is kérje visszamenőleg a fenntartási költségek rá eső részét gondolom mivel nem ott lakik se rezsit, se javításokat, se állagmegőrzésre egy fillért nem adott pedig mint tulaj kötelessége lenne.
2012. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!