Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatnám, illetve...

Hogyan oldhatnám, illetve oldhatnánk meg ezt a párommal?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizünk, barátom egyetemre megy utána Bécsbe, és mivel én nem tudok kimenni vele, felmerült ötletként, hogy Győrbe költözünk egy kis albérletbe, amit még pár tanulóval közösen bérelnénk. Én dolgoznék, mellette cukrász OKJ-s képzést is szeretnék elvégezni, de több oldalon azt írták, hogy 12*19000 Ft-ba kerül. Én úgy tudom, hogy 23 éves korig ingyenes, de ha nem az, akkor itthon kellene maradnom, mert nem tudnám a képzést, és az albérleti részemet is fizetni. Ha valaki már volt ilyen helyzetben, vagy van valami jó ötlete, legyen szíves megosztani velem!

2012. márc. 29. 15:52
 1/1 lizzi77 ***** válasza:
Valószínüleg maga a képzés ingyenes, ez szerintem az anyagköltség.Az ilyen típusú suliknál szokott lenni.EGyébként úgy van, hogy létezik államilag finanszírozott képzés( de pl. ha ezt a képzést egy kft csinálja,akkor náluk nem biztos),ami azt jelenti, hogyha ez az első OKJ-sed,23 alatt vagy és nappalin tanulsz, akkor ingyenes.A szakiskoláknál tuti így van.
2012. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!