Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbocsátanátok az apátokna...

Ti megbocsátanátok az apátoknak, ha ilyen lenne?

Figyelt kérdés
Annyi a lényeg, hogy az apám soha felém se nézett, elvárta volna, hogy kisgyerekként rohangáljak utána, hogy foglalkozzon már velem, pedig egy kontinenssel arrébb élt és sosem keresett magától. Most meg dolgozó felnőtt vagyok és azt várja, hogy támogassam anyagilag, mikor ő soha egy fillért sem vágott hozzám, de még szeretetet sem. Igazából nem tartom őt rokonomnak és hiába adtam neki esélyt, eljátszotta. Majdnem 50 évesen is iszik, füvezik. Ti megbocsátanátok egy ilyen embernek?
2012. máj. 17. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsátani talán. Támogatni az önpusztító életmódját nem.
2012. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elküldeném a fenébe. Anyámat nem látta 21 éve az apja. Akkor összeveszett az apja feleségével, és annak a mocsoknak annyi sem volt a pucájában, hogy felhívja a lányát megkérdezni, hogy most mi van... Elhitte a feleségének, hogy harag van és soha nem kereste többet anyámat. Be se engedném az ajtón, de szerencsére Németországban lakik.
2012. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát a füvezését és az ivását tuti nem szponzorálnám.

Sőt,én a magam részéről megbocsájtani se tudnék ilyen esetben,de ezt persze nem az én dolgom eldönteni(úgy is fogalmazhatnék, hogy ehhez nekem semmi közöm), szóval ezt neked kell eldöntened.


Az ilyen csak biológiai apa,én nem lennék rá kíváncsi.Ha eddig nem számíthattál rá, és megvoltál nélküle, akkor egy iszákos drogosra ezután se lesz szükséged.

2012. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én soha.Az én apám is hasonló mint a tied,azzal a különbséggel,hogy ő az ország túlsó végébe költözött és idáig szerencsére nem állított be hozzánk követelőzni.Igazán "remek" ember,már a harmadik feleségét fogyasztja.

Nyugodtan mondd meg neki,hogy menjen vissza oda ahol eddig volt,eddig sem kellettél neki,hát ez után se tartson igényt tőled semmire.Azért ez is érdekes,hogy most már bezzeg megkeres dolgozó emberként.Egyes embereknek olyan vastag a bőr a pofájukon mint a rinocéroszé.

2012. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából ha nem folytatna ilyen életmódot, akkor is egy gusztustalan embernek tartanám. Tönkretett engem és az anyámat is.
2012. máj. 17. 11:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem. Keressen más mecénást. Mert ha jól értem, akkor most sem a lányát látja benned.
2012. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

soha

vagyis nem megbocsátani nem fogok,hanem nem is gondolok rá igazán,csak 1-1 ilyen kérdésnél eszembe jut hogy biológiailag van apám.

fizikailag 20 éve nincs igazán.

Alkoholista,bántott minket,ugy menekültünk el tőle,hátrahagyva a házat,aminek a fele anyáé,de otthagyta csak közelébe se kelljen menni.

Hányinger elkap a gondolatától,láttam párszor az évek alatt,árokparton,kocsmában játékgép előtt.

Nem fogom sajnálni ha meghal,haszontalan tagja a társadalomnak,a gyerekkorom majdnem teljesen tönkretette.

2012. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Bocsáss meg neki, mert a harag egyedül a te lelkedet bántja, neked rossz. A megbocsájtás neked tesz jót.

A másik, ahogy megbocsájtasz, töröld ki az életedből. Telefont ne vedd neki, ajtót ne nyiss. Esetleg írj neki egy levelet, hogy -megbocsájtottam neked, mint embernek, de számomra sosem voltál apa, csak egy idegen, kérlek, hagyj békén, mert ha keresni fogsz, zaklatásnak veszem, és rendőség lesz a vége.

2012. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kitörölném az életemből...
2012. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed csak kihasznál,és nem jelent semmit számodra akkor hanyagold.Eddig is megvoltál nélküle.Látod fordult a kocka!Most neki lenne szüksége rád.Régen ez fordítva volt.
2012. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!