Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy munka? Te hogyan...

Család vagy munka? Te hogyan döntenél ebben az esetben?

Figyelt kérdés

3 éve itthon vagyok a kisfiammal. Gyes alatt nem találtam olyan részmunkaidős állást, amit űzhettem volna, a régi helyemre nem tudok visszamenni.

Kilátásban van egy munkalehetőség. Még csak "ismerkedünk". Voltam próbanapon, és most behívtak hétvégére, aminek én nagyon örülök.


Hamarosan lesz egy közeli rokon esküvője, természetesen hétvégén, és félek, mi lesz, ha akkor is be kellene mennem dolgozni. Hogyan döntsek? Esküvő vagy munka?


1. Munka: így is örülhetek, hogy a fiam mellett találtam munkát a mai világban. Gondoltam most hétvégén megemlítem, hogy esküvőre mennék és ha lehet akkor ne hívjanak be, hiszen ezt már hónapokkal ezelőtt tudtuk, hogy esküvő lesz. De mi van ha nem tolerálják és elzavarnak?


2. Család: félek, hogy rosszul venné ki magát, ha munka miatt kihagynám az esküvőt. Lehet, hogy nem mutatnák, de megharagudnának. Vagy mutatnák is, én meg ott állnék a nagy dilemmámmal.


Ez még csak elmélet. Hiszen még nem vettek fel a melóhelyre és még nem is mondták, hogy azon a hétvégén kellene-e dolgoznom. De van egy picike megérzésem, hogy kellene mennem akkor is, hiszen vendéglátóipar, és ott hétvégén van igazán munka.


Ti mit tennétek ebben az esetben?


2012. máj. 17. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ezt család is biztos megértené,mármint ha a munkát választanád ... Tedd azt ami neked fontosabb ... Bár én a munka mellett szavaznék ... :)
2012. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Munka,tuti!!!

Ebben a nehéz világban,amikor alig tudsz munkát találni,

akkor meg kellene a családnak érteni!

Drukkolok,hogy sikerüljön a meló!

2012. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elkérném azt a szombatot!Vagy később csatlakoznék a bulihoz.Az nem megoldható?
2012. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj az egésszel, hogy... a nagymama.

Hogy értsétek: 10 év együttlét után házasodtam össze a férjemmel, ekkor már megvolt a fiunk is. Sima, két tanús esküvőnk volt, a nagymama nehezen akart belenyugodni, hogy nem lehet ott az unokája esküvőjén. Minden áron el akart jönni, hiába mondtuk, hogy tényleg senki nem lesz ott, csak mi, két tanú és az anyakönyvvezető. Végül talán belenyugodott, vagyis inkább elfogadta, hogy nem jöhet el.


Most a másik unoka házasodik (férjem unokatestvére). Normális, templomi esküvő lesz, lagzival. Nagymama borzasztóan örül, ujjong, hogy "bulizhat" az unoka esküvőjén. Neki nagyon fontos a vallás, a templom, az egyházi esküvő.


Anno már egyszer választanunk kellett a munka és "család" között. Még nem volt gyerekünk és az éjszakában dolgoztunk mindketten, mikor a nagymama anyukája meghalt. Azt a házat megvette volna nagymama lánya (anyósom) és mi mehettünk volna oda lakni a férjemmel. De ez vidéken volt, onnan nem tudtunk volna bejárni dolgozni, meg éjszaka haza menni sem. Akkor a munka mellett döntöttünk. Fél évig tartogatta a nagymama a házat, hátha mégis lemegyünk, aztán végül eladta, ami neki egy fájó pont, mert szerette volna, ha a családban marad. Nem sokkal később megszűnt a munkahelyünk, ami miatt nem költöztünk vidékre. Most már látom rosszul döntöttünk. Már itt a fiunk és sokkal jobb lenne egy kertes házban lakni. Mindegy.


Szóval én a nagymamától tartok nagyon, hogy mit szólna, ha megint a munkát választanám.


Utólag csatlakozni a bulihoz szerintem esélytelen. A munka, amit találtam délután kezdődik és éjszakába nyúlik, akár hajnalig is. Az esküvő vidéken. Autóm nincs, vonat éjjel már nem jár. Szerintem senki nem jönne fel értem, hogy aztán levigyen a buliba.


Ettől függetlenül férjem és fiam akár el is mehetnének... bár nem tudom az hogy nézne ki.


Talán az lehetne tényleg a megoldás, hogy elkérem a hétvégét. Úgyis mondtam bent a kis főnöknek, hogy a gyerekem szülinapjáig (3hét) meg van kötve a kezem, mert napközben nincs ki vigyázzon rá. De után bármikor tudok jönni, mert akkor már meg lesz oldva a gyerekfelügyelet.

2012. máj. 17. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Munka mellett döntenék!
2012. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mai világban minden képen a munka mellett döntenék.Vagy a nagymama esetleg eltart titeket,ha elmész a lagziba?

Esetleg mondjuk megemlíteném a munkahelyen is,mert lehet,hogy "elengednének",de nagyon nem erőltetném a dolgot.

2012. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a munkára szavazok!
2012. máj. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!