Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért válik sok nő cseléddé...

Miért válik sok nő cseléddé is munka mellett?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essen, nem azt ítélem el, amikor valaki háziasszony, háztartásbeli.


Hanem, amikor munka után gyorsan rohan haza kiszolgálni a párját, minden ház körüli dolgot egyedül intéz el, a párja meg el is várja ezt, nem segít semmiben, mintha ez lenne a természetes.

Nálunk teljesen megoszlik ez a "dolog", egymás közt igazságosan elosztjuk a házimunkát, pofámról leégne a bőr, ha mindent a barátnőmre hagynék-aki többet túlórázik így is.

Voltunk haveroméknál vendégségbe valamelyik nap, ott is az ment, hogy az asszonyka szolgált ki minket, ő főzött, kaja után mosogatott, kellett a haveromnak egy doboz cigi, a barátnője ugrott és rohant ki a boltba.

Még öcsém volt ilyen-azaz ilyen, édesanyám teljesen elkényezteti, munka után rohan haza főzni, mosni a lustaságra, ő meg egy rohadt köszönömöt nem képes kinyögni soha...


Tényleg érdeklődnék, hogy miként lesz valakiből mártír, szolga?


Válaszokat előre is köszönöm!


25/F


2012. máj. 3. 19:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Ez csak magyarországon van így..Ezt férfiként mondom hogy nem irigylem magyarországon a nőket:(
2012. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Első: köszi a választ! Ezt több nőismerősömtől is hallottam már, meg azt is, hogy ha fiú is van a családban, azt kb. ki kell szolgálnia a nővér/húgnak.
2012. máj. 3. 19:13
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
évezredek hagyománya sajnos. nem régóta dolgoznak/dolgozatnak a nők
2012. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem a férfiak a hibásak, ezt nőként mondom. Ha valaki minden szavamra ugrik, és egy darab panaszt nem hallok tőle soha, persze hogy hozzászokom és eszem ágában sincs változtatni, hiszen nekem ez így kényelmes, a másiknak meg látszólag semmi baja a helyzettel. Aki nem akar "szolga" lenni, ne viselkedjen úgy, ennyi.
2012. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
így lesz a férfiból elkényeztetett anyámasszony katonája, késöbb, majd ha felesége lesz, egy török basa, aki elvárja az asszonytól, hogy minden kívánságát teljesítsék, illetve nem tudja azt megbecsülni, mert megszokta a kiszolgálást, és majd jól otthagyja az asszonyt egy másik nőért - mert neki mindent szabad...
2012. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Ez így van ahogy utolsó mondja. Ott a probléma, hogy a lányokba ezt már otthon belenevelik. Azt látják gyerekkoruktól kezdve, hogy anyu kiszolgálja aput, tőlem elvárják, hogy segítsek, az öcsémtől nem... És ezt tartják felnőttként is normálisnak.
2012. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Az már túlzás, hogy cigiért is elugrik a párjának.

Ha már láttad a szemeddel, akkor miért nem kérdezted meg a férfit, hogy miért is ilyen a párjával?

Talán a nõk ma már kiszolgáltatottá váltak, hogy ne hagyják el õket.?!

2012. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Legközelebb rákérdezek, csak nem akartam beleütni az orromat.

2012. máj. 3. 19:29
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

ma 19:11

Nem tudom honnan veszed,hogy csak Magyarországon van ilyen de nagyon tévedsz.Nem kell még ezt is a magyarok egyik rossz szokásának tekinteni.Magyarországon sem minden nő cseléd.Nagyon sok helyen megoszlik a segítség,az otthoni munka.

Ahogy külföldön is vannak olyan családok ahol az asszony szolgalelkű. Az arab országokat nem is említem,ahol még az utcán is a feleségnek 3 lépéssel hátrébb mehetnek csak a férjük mögött,vagy nem is ehetnek egy asztalnál a férjükkel,férfi családtagokkal.

Én éltem Franciaországban 3 évet,és jelenleg Angliában élek lassan 5 éve.Mindkét országban vannak olyan barátaink ahol vagy az asszony vagy a férj szolgalelkű.

Itt Angliában Az egyik házaspár barátunknál a nő a domináns,és mindent a férje csinál.

Szóval nem csak Magyarországon van ilyen.

Hogy mi az oka annak,hogy valaki vállalja a cseléd szerepet??Talán a nagy szerelem az ok,vagy az illető egyén gyenge jelleme.

Én úgy vagyok vele,hogyha az illető embereknek így jó élni,akkor el kell fogadni..

2012. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
89%

Nevelés kérdése és az mit "hozott-látott" otthonról a szülői házból. A párkeresésben is könnyű dolga van, mert az ilyen nőt könnyű megszokni így sok férfinak tetszik. Aztán jön a duma a férfitól, hogy a: pénz számolva, asszony verve jó mert ezek után ez is társul hozzá!

Így azt javaslom a mai nőknek/lányoknak ezt ne engedjék álljanak a sarkukra!

2012. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!