Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki azért szerez pasit magának, mert a szülei azzal csesztetik, hogy ők már ennyi idősen házasok voltak, neki pedig még semmi kapcsolata nem volt, amúgy éretlen is rá?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelési kényszer. Engem aztán cseszegethetnének akármivel, úgyis azt csinálom, amit akarok és jónak látok.
2012. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy nyomás nehezedik manapság a fiatalokra.
2012. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lepődnék meg rajta, némelyik szülő tényleg nagy nyomást tud gyakorolni a gyerekére. Aki sajnos gyenge jellem, az engedelmeskedni is fog.

Velem biztos nem tudnák megcsinálni.

2012. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
gyerekkori barátnőmről van szó,a lány éretlen egy kapcsolatra,szülei azzal fenyegették,hogy a faluból szednek össze neki pasit,ő pedig még engedelmeskedett is,és tárkeresőn összejött egy fura fazonnal,azóta nem is köszönt a régi barátainak
2012. máj. 17. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hozzávágnám a szülőkhöz az Iszony című könyvet, hogy olvassák el és szálljanak szépen magukba.
2012. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy befolyásolható,a szülei meg önző zsarnokok.
2012. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy sajnálom szegényt!

Ez nagyon kegyetlen dolog, és nagyon rossz, ha valakit folyton piszkálnak.

A szülők és a környezet rettenetes dolgokba tudják belehajszolni az embereket, nem csak házasságba, hanem más dolgokba is, mondjuk egy új hitel, hogy legyen nagyobb házad, mert anyád mondjuk "odúnak" nevezi a lakásodat, és folyton azzal piszkál, hogy hova teszed a gyerekszobát, vagy egy egyetembe, amit gyűlöl, de anyu apu rágja a fülét, hogy el KELL végezni.

Vagy a gyerekvállalásba, amit még nem akar, de szekálják, hogy "nekem már ennyi idősen kettő is volt", meg "meddő leszel, mire eldöntöd, hogy szülnél".


Ezek a szülők kegyetlenek, és az ilyen megfelelési kényszer a legnagyobb boldogtalansághoz vezet.

2012. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Anyukám régebben elővette ezt a lemezt,hogy ő ennyi idősen megszült engem,de miután közöltem vele,hogy én nem ő vagyok és,hogy tőlem unokára jó darabig nem számíthat,leállt vele.Egyébként tündéri nő,csak néhány dologban elég maradi.

Szegény lány pedig jobban járna,ha messzire költözne a szüleitől,mert ezzel csak a saját életét teszi tönkre.Megpróbálnék vele baráti hangon beszélni,hogy nagyon nincs jó mederben az élete,hátha végre a sarkára állna.Az ilyen embereket szülőnek nem nevezném még kis jóindulattal sem,ez a fajta befolyásolás undorító.Próbálj meg segíteni rajta,hátha hallgat rád.Sok sikert!

2012. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!