Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Észhez lehet téríteni egy...

Észhez lehet téríteni egy olyan családtagot, akinek a macskái fontosabbak mint a családja?

Figyelt kérdés
55 éves, nő. A családban mindenkivel lekezelő, modortalan és gonosz, csak a macskáit tartja "valakinek". Egyre inkább elmérgesedik a dolog és nem tudom lehet-e még valamit tenni, vagy próbáljuk meg így elviselni. Én is szeretem a macsekokat, de amit művel az már nekem is sok. Volt valakinek ilyen a családjában? Ha igen, mit tudtatok tenni?
2012. máj. 19. 07:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Ha megnézed az Állatok topikot,akkor láthatod,hogy nagyon sok ember,még a fiatalok is, többre tartják az állatokat,mint az embereket. Az ilyeneket nem lehet észhez téríteni.
2012. máj. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát nekem anyum ilyen, lelkizéssel ideiglenesen megoldható a probléma.

16/L

2012. máj. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

55 évessel már semmit.

Az ilyen emberek csalódottak, a szeretetigényüket a háziállataikon élik ki, amik feltétel nélkül ragaszkodók.

2012. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Pont ez az, h a macska nem feltétel nélkül ragaszkodó. :) Nekem is van macskám, tudom, h miről beszélek. Párom is és én is többre tartjuk az állatokat sok embernél, de ez nem azt jelenti, h bunkók lennénk másokhoz.

Próbáld meg, h a macskái után érdeklődsz. Esetleg vegyél valami jutalomfalatot alkalomadtán nekik. Ezzel az ő szívéhez is közelebb kerülsz és meg tudod, h miért ábrándult ki az emberekből olyan nagyon.

2012. máj. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem biztos, hogy köze van a macskákhoz. Nekem kutyám van, ahogy előttem írták, sok embernél én is többre tartom. De ez nem függ össze azzal, hogy modortalan, gonosz és lekezelő lennék másokkal. Szerintem a kedves rokon alapból ilyen természetű, ha nem lenne macskája, akkor sem viselkedne másképp.
2012. máj. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Igazából, pszichológussal lehet.

Az ilyen emberek azért tartják többre az állatokat(legyen az macska, kutya vagy bármi más) mert csalódtak az emberekben. Azt látják csak hogy hová fajult az emberiség: mindenki mindenkit kihasznál, gyűlöl, érdekből van valakivel, megcsal. Valamilyen szinten megértem őket, mert igazuk van részben.

Meg kell nekik mutatni az élet szép oldalait, szeretni kell őket, beszélgetni elük, foglalkozni, közös programokat csinálni; hogy lássák van családjuk aki szereti őket.

Ha te ezt nem tudod biztosítani, akkor vagy elviszed pszichológushoz akivel majd megoldják a problémát. De ha a nő nem akar megváltozni akkor a pszichológus sem csodatevő...

2012. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz jár, aki szerint minden rendben van vele... Persze a pszichológus csak azt tudja amit elmond neki és termszetesen néhány részletet kihagy.

A macskákról nem kérdezhetjük, mert "semmi közünk hozzájuk", ha valamvel kedveskedünk nekik (kaja, jutalomfalat, stb), azt látványosan kidobja, mert az ő cicái "ilyen sz**t nem esznek". Akkor persze nem tiltakozik, mikor a sérült állatának mi fizetjük a gyógykezelését, mert neki ne jut rá.

2012. máj. 19. 10:19
 8/14 anonim ***** válasza:
8%

Azért a legtöbb esetben szó nincs csalódásról. Aki többre tartja az állatokat az embereknél, általában lusta vagy buta, így nem szánja rá az energiát, vagy nem is képes arra, hogy megkülönböztesse az embereket, megértse és elismerje, aki érdemes rá.

Egyszerűbb azt mondani, hogy minden emberben csalódott, az emberek önzők, gonoszak, ő csak a macskáit szereti.


Az már egész más kérdés, hogy a macskáknál önzőbb teremtmények szerintem a világon nincsenek :)

2012. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, nagyon durva dolgot írsz. Nekem volt olyan macskám, aki eljött elém a buszmegállóba és reggelente beszökött a házba, hogy amíg alszom, a kezemet nyaldossa és kedveskedjen, ha szar napom volt, akkor meg megérezte és nekiállt "bohóckodni". Eszméletlenül hálásak tudnak lenni és rengeteg szeretet adnak. Én nem bírom az érzéketlen állatgyűlölőket, akik szerint az állatok csak addig ragaszkodnak hozzánk, amíg tápláljuk őket. Az ilyenektől mindig agyfrászt kapok, mert meglátszik, hogy mennyire nem tartoztak még felelősséggel egy kis állatért.

Visszatérve a kérdéshez meg kell mutatni neki az élet szép oldalát, hogy őt is szeretik az EMBEREK, kedveskednek neki. Én is ismertem ilyen embert és neki nem volt családja, barátai, a kutyáiban találta meg a boldogságot. Az egyetlen megoldás erre az lehet, hogy programokat szerveztek, néha kedveskedtek neki valami aprósággal, lehet az egy süti vagy valami virág. Beszélgettek vele, megkérdezitek, hogy hogy érzi magát. Apró dolgok, de sokat segíthetnek. A cicákat pedig nem ignoráljátok, hanem valamennyi szeretetet mutattok feléjük.

2012. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem akartam gonosz lenni. És tudom, hogy vannak kedves, rendes, hálás macskák. Az én cicám is olyan, hogy este bejön, lecsekkolja, hogy alszunk-e, és ha úgy látja hogy igen, akkor odagömbölyödik mellém és ő is alszik.

De azért ha reggel nem kelek fel időben, hogy reggelit adjak neki, képes agyonkarmolni.


Mindamellett egy állattal mindenképp könnyebb, és ez volt a lényege annak, amit írtam.

2012. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!