Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi költség lenne havonta?...

Mennyi költség lenne havonta? Nektek hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Frissen házasodtunk össze a párommal. Kezdetnek találtunk egy 50 m2-es kis lakást. A kaukció díja 50.000 és úgy számoltunk a rezsi is annyira jönne ki. Ezzel nem is lenne semmi bajunk, megengedi az állásunk, hogy ezeket a költségeket bírjuk. A kérdésem a következő lenne. Átlagosan egy két személyes család mennyit költ ételre? Ez az egyetlen nagy kérdés ami felmerül bennünk, hogy bírni fogjuk e ezen felül azt a költséget is. Nem vagyunk nagy igényűek, próbálunk mindenben spórolni...

Előre is köszönöm a válaszokat!

22/N


2012. máj. 21. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit kajára beosztasz.

Volt havi 6000 Ft-ot kellett beosztanom és volt, hogy havi 20 000-t.

Mindkettő lehetséges. Tűzd ki hogy mennyit szánsz rá és tartsd ahhoz magad.

2012. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, mit esztek. Ha megengedhető nektek a jobb fajta, változatos étrend, akkor 50-60-nal simán számolhattok.

Amúgy mitől lesz 50 a rezsi? Az igen sok! Vagy ebben benne van a lakbér? Nekünk a 60m2-es lakásban 26 a közös költség (ebben van benne a télen-nyáron fizetendő fűtés átalány), a főzőgáz meg minden, a víz- és az áram összesen 6-7ezer, de nem spórolva is max 15 körül kéne legyen.

2012. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Olyan még mindig nincs, hogy kaukció. Kaució, na az van.
2012. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem 30 körül kijön a rezsi. A kaja meg csak tőletek függ. De ne csak ezeket számold, mert ruhára, hobbira, és egyéb dolgokra is fogtok költeni. Természetesen annál többet nem tudtok elszórni, mint amennyi van, tehát azt kell ügyesen beosztani. Esetleg oszd el a fizut 4 felé és megadod, hogy ezen a héten ennyit költhetek, nem többet.

A hónap végére úgyis kiderül, hogy hogyan boldogultatok.


Nálunk pl néha barátom apja néha főz egy nagyobb adaggal kaját, és olyankor 2 napig elvagyunk azzal. Csomagol nekünk is, meg barátom nővérének is, és finomakat főz, bonyolult kajákat, mint egy szakács. Így nem mindig kell kajára költenünk, és néha ez sem egy hátrány :)

2012. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálam a 33 nm2-es lakásban télen(!) 13.000 a rezsi +5.000 közösköltség. Biztos nincs 50.000 nálatok.


Egyébként nekem általában 15.000 szokott lenni, úgy hogy a páromra is vásárolok, sokszor nálam eszik. Van amikor ő vásárol, az mondjuk 5-6.000. Azt azért meg kell ahgyni, hogy nem mindig a legolcsóbb dolgokat vesszük, meg egyszer kétszer előfordult, hogy rajtam maradt a kaja, szóval kevesebből is kijönnénk szerintem.

2012. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
mi is hamarosan költözünk, kettőnkre én 30at számolok. az 1000/nap, és úgyse főzök mindennap :)
2012. máj. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Tiszta szégyen, ami ebben az országban folyik...


Van, hogy párommal egy hétig nem főzünk kaját, mert egy normális főtt étel, napi 2000 ft, azt meg nem mindig engedhetjük meg magunknak, mert mindig közbejön valami - elmaradt számlát kell befizetni, valami betegség, vagy új ruha, stb... Nem a mi hibánkból, számlákat rendesen fizetjük, csak van, ami valamilyen okból későn postáznak, pedig mindkettőnknek van fizetése. Jól nem keresünk, sajnos, de az itthon csodaszámba is megy...

2012. máj. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is kb. ekkora lakásban vagyok,csak egyedül,télen azért van kb.40rezsi.Nekem így is elmegy sok kajára,bár lehet azért mert krumplis meg tésztás ételeket most nem eszem,mert a sok tésztától jöttek rám a kilók:)Ha elmegyek a boltba,fizetek 10rugót,és akkor még nem is vettem sok mindent.Úgyhogy néha főzök,néha kifőzdében veszek valamit,stb,40-50 ezer szerintem elmegy az ételre.
2012. máj. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Rezsi max télen ennyi,nyáron 25 körül,de ha panelprogramos,mérőórás,akkor télen sincs több 40nél.


kauciót csak egyszer adsz,utána bérleti dij van.


Kaja kettőnknek ugy hogy minden nap reggelit csinálok,eédet csomagolok ami főtt,vacsira hideg,sütök heti 2x,hús is heti 2-3x van,igy kaja kijön 30ból kb.Emellé egyéb háztartásba 10es (egyik hónapban mosópor fogy el,másikban új asztalteritőt veszek,stb)


Bérleti dij (30),rezsi és kaja,egyéb összesen nekünk megvan 100ezerből.

Ezen felül jön minden más,ami változó.Ruha,szórakozás,nyaralásra félretenni,szülőkhöz utazgatás (kocsink nincs,vehetnénk,de sétálva 5 perc a munkahely,minek),elromlott dolgok megjavitása.

2012. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekünk kettőnkre heti 5-7e szokott lenni. Vasárnap megtervezem a menüt, hétfő reggel megyünk bevásárolni. Főzök tésztát, 2x húst, valami tepsiset (rakott karfiol pl).
2012. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!