Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Naiv kérdés, de: Miből házasod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Naiv kérdés, de: Miből házasodnak manapság össze az emberek?!

Figyelt kérdés

Kb. milyen költségek várhatóak (tudom, sok tényező befolyásolja)?

Egy fiatal pár (pályakezdőként) miből tudja állni ezeket ?

Szokás erre hitelt felvenni ?

Az egész ünnepi ceremónián kívül milyen más intézkedésért kell fizetni (névfelvételre gondolok például) ?

Köszönöm a válaszokat :) !



2012. máj. 11. 16:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Én összeszámoltam, egy szép, de csendes vacsorás maximum 47 főt számláló esküvő 500 000 Ft-ból kijön. Biztos nem vennék fel hitelt, hanem a fizetésemből gyűjtögetnék rá.
2012. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%
Ez a kérdés egyébként engem is érdekel. Nagyon sok kérdést látni itt nap mint nap az esküvővel kapcsolatban. De honnan van ennyi pénze rá annak aki pl még tanul vagy egy átlagfizetésből,gyűjtenek rá netán hitelt vesznek fel? Na azt biztosan nem tenném inkább ne legyen esküvőm.
2012. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
69%
Maga a házasság ingyen van. A többit (vacsora, esetleg a vendégeknek szállás stb. összedobják (általában besegítenek a szülők is). A vendégeknek szokás vinniük pénzt ajándékba, abból általában visszajön az ára az egésznek. Legalábbis eddig két esküvő szervezésében voltam benne rokonként, és mindkettőnél kb. pont visszajött az ára a lagzinak.
2012. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%
Én inkább lakásra spórolnék, mint esküvőre. Vagyis a mai fizetésem mellett!:) Persze,ha sokat keresnék, akkor könnyebb lenne, de én sajnálnám rá ezt a sok pénzt!:(
2012. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk én azért vagyok ezen a véleményen, mert nálunk egyik oldalról sem tudnak a szülők segíteni, s így nehezebb lenne összehozni annyi pénzt.
2012. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%
Mi 2 eve tervezzuk az eskuvot. Iden oktoberben lesz. Nem lesz nagy kb 50 ember. Civil ceremonia lesz (nem templomi) csak hazassagkoto terem utana vacsora es vendeglatas egy hotelben. 2 eve sporolunk ra. Mert a szuleinknek nincs penze, de azert valamennyivel besegitenek. Nagyon sok esetben a jegyespar szulei alljak az egeszet! Ha nem ez az helyzet, akkor sok idot kell raszanni a tervezesre a nektek legmegfelelobb hely es ar kivalasztasa stb... Nem kell megijedni, ki lehet jonni kevesbol is jol! Sok helyre vihetsz magaddal italt mert legtobbszor az a legdragabb egy eskuvoben! De vannak helyek ahova viheted az alkoholt es csak az etelert, felszolgalok teremberlesert kell fizetni. Ha meg tudjatok oldani a dekoraciot hazilag vagy barat altal az is hatalmas sporolas.
2012. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
31%
Ja es igen szokas hitelt is felvenni ra! Barataink is hitellel hazasodtak. (5 Millio Ft-ot vettek fel)
2012. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
Általánosságban nem tudom megmondani, hogy kinek honnan van rá pénze. A mi esetünkön is gyakran meglepődnek az emberek, hogy honnan szedtük össze az esküvőre valót. 100 fős esküvőt szervezünk, kb. 1,2 millióba fog kerülni mindennel együtt. A vőlegényem dolgozik, 120 ezret keres, én főiskolán tanulok, és több mint 100 ezer ft ösztöndíjat kapok, mert jól tanulok, tudományos munkát végzek stb. Szüleink nem támogatnak minket miután összeköltöztünk, hiszen elég nagyok vagyunk már. A lakást egy kedves ismerőstől béreljük nagyon olcsón, így tudtunk félrerakni. Hitelt semmiképp nem vettünk volna fel, inkább spórtoltunk egy évig. Emellett lakásra is tettünk félre minden hónapban pár tízezer ft-ot, szóval nem minden megtakarításunkat öljük az esküvőbe. ünnepelhessük meg a házasságkötésünket.
2012. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
98%
Hát akkor elég hülye barátaid vannak. 5 millió forintot életük végéig fizethetik főleg ilyen változó kamat mellett.. Bár ha megengedhetik maguknak agyagilag és tudják fizetni akkor hajrá. De akkor már inkább gyűjtögettek volna rá ha annyi pénzük van. Sose értettem az ilyet, egy esküvőre 5 millió te jó isten... Le lehet pontozni.
2012. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%
ma 16:40 Teljesen igazad van!
2012. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!