Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek jó feleség,...

Hogy legyek jó feleség, háziasszony? és közbe hogyan úszhatnám meg a mindennapos főzést?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó a kategória, nem tudtam hova írjam...

Problémám az hogy nagyon utálok főzni, már nagyjából belejöttem, mert 7 éve rá vagyok kényszerítve, de próbálom mindig megúszni, viszont most új helyzet adódott.

A páromnak minden nap ebédet kell vinnie a munkahelyére (eddig kapott ott ebédet), és míg eddig 2-3 naponta főztem, most minden nap kell, mert megunja ugyanazt enni. Eddig az ebéd (a régi munkahelyén) mindig változott, így nem volt gond, hogy kétszer ugyanaz a vacsi. Mit csináljak, hogy szervezzem, hogy csak 2 naponta keljen főzni?

Nem volt jó példa előttem... Mások ezt hogy oldják meg?


2012. máj. 22. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
65%

Olyan nincs, hogy megunja. Elég nagy luxus minden nap újat főzni. Persze, ha anyagilag jól álltok, és te háztartásbeli vagy, akkor végül is nem nagy kérés, de egyéb esetekben igen.

Kössetek kompromisszumot, hogy heti kétszer két napra főzöl, a többi napon meg egy napra. Esetleg találj ki olyan ételt, aminek valamelyik összetevőjéből maradhat másnapra (rizs, pörkölt stb.), amiből aztán egy másik ételt készíthetsz. Köztes megoldásnak nem rossz, és a te munkád is kevesebb.

2012. máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megszokod, vagy főzöl hétvégén sokat és egyszeri adagokban lefagyasztod (ami fagyasztható). Vagy főz a házi úr is néha. Persze ha te nem dolgozol, akkor azért főzzél már inkább!
2012. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
100%

Főzz nagyobb adagokat,és fagyaszd le.

Igy egyik nap megfőzöl,másik nap előszedsz fagyasztottat.


Vagy egyik nap főzöl pörköltet,hozzá krumpli,másik nap kis bolognai por rá,és spagetti tésztát kifőzni,igy megvagy 10 perc alatt.Ha mégtöbb pörköltet főztél,harmadnap felengeded vizzel,bab bele,zöldségek és kész a babgulyás.


Tészta:túrós,mákos,grizes,sajtos,kismillió variáció létezik.Mig kifő a tészta,megvan amivel összekavarod,szintén 10 perc.

2012. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
76%

Hát, mi nem vagyunk milliomosok és nem háztartásbeli anya, de mégis minden nap frisset főz. Semmivel nem több kiadás kettő normál adagot főzni, mint egy nagyot.


Kérdező miért nem rendeltek? Ha ennyire utálsz főzni,akkor ne csináld, csak ritkábban és nem olyan drágák ezek a rendelhető ebédek, van olyan, ahol 500 Ft egy menü, annyiból be sem vásárolsz.

2012. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
81%

Megunja...


Megmondod neki, hogy ez van, ezt kell szeretni. Vagy éhesen megy dolgozni.

Azt csinálod, amit az anyukám velem. Ha fújoltam a kajára, azt mondta, hogy nem kell ennem. Nap végére már azért egyre vonzóbbá vált az utált rakott krumpli.

2012. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
100%
Szia,szerintem egy nap főzhetsz mindjárt két napi adagot.Pl. készítesz rizses húst és a pörkölt részéből hagysz egy kicsit ki,ezt félreteszed és készítesz mondjuk krumpli,vagy zöldbab főzeléket és arra jó lesz feltétnek.Ha a párod meleget ebédel,akkor vacsira nyugodtan ehettek hideget is,így nem kell annyit vacakolni.
2012. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
76%
igen,ez a megunja 2 nap ugyanazt enni...én ilyen hallatán küldeném el boltba hogy vegyen 10 féle felvágottat,hogy elég változatos legyn a vajaskenyérrevaló...
2012. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
15%
Mi a a probléma a mindennapi főzéssel? Nem jut mellette elég idő a plázázásra? Ha én lennék a férjed már elzavartalak volna otthonról.
2012. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
84%
11:58: ha te lennél a férjem é igy követelőznél,maximum a kutya kajájából kapnál,és főzz magadnak...
2012. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
42%

De nehogy már luxus legyen főzni,ne csináljátok már, én nő vagyok mégis megunom két nap ugyanazt enni.

Nem mondom,ha nagyon finom, akkor megeszem, de általában annyit csinálok, hogy egy adagban jól lakjon mindenki és el is fogyjon.

Főleg, ha kisgyerek is van, nehogymár meredt kaját egyen, sosem lesz olyan finom melegítve, mint frissen.


Jó persze ehhez kell az, hogy az ember szeressen főzni, de nem értem miért bűn, ha valaki nincs odáig a maradékért, nem kerül többe semmivel, ha kevesebbet főzünk és többször, mintha egyszer többet. Vagy akkor rendeljetek mondom, rengeteg étteremnek van ilyen szolgáltatása és semmivel nem drágább, sőt, mintha főznél.

2012. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!