Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg én vagyok a gonosz?

Most tényleg én vagyok a gonosz?

Figyelt kérdés

Az anyámnak van valami gond a porccal a combnyakán így nem nagyon tud járni (azért tud, pl zöldségesig simán el tudna menni). Emiatt mindent, ami nem a lakásban szükséges nekem kell intéznem. Én egyetemre járok, most van a vizsgaidőszakom. Elküldött, hogy váltsam ki a gyógyszerutalványát, ami két óra, mert rengetegen vannak, közben nekem holnap vizsgám lesz. Erre hazajöttem, lepakoltam, végre tenném a dolgom mire közli, hogy nincs itthon majoranna, de ő olyat főzött, amibe kell, menjek le és hozzak. De gondosan megvárta, hogy hazajöjjek, átöltözzek az itthoni ruhámba, lepakoljak és utána szólt. Pedig a mobilomon ingyen hív, szólhatott volna amíg a városban voltam, hogy vegyek ezt meg azt. Ráadásul tegnap voltam nagybevásárolni, annyit kellene tennie, hogy összeírja mit vegyek, de sosem képes rá, minden nap rohangálnom kell ide-oda, mert ő elfelejtette a kávét vagy a tejet. Erre mondtam, hogy muszáj tanulnom és nem akarok mindenféle hülyeségért rohangászni, amire ő elkezdett hisztizni, hogy jó akkor majd szól az orvosnak hogy haljon meg a műtőasztalon. Annyira elegem van belőle, hogy én nem lehetek fáradt meg feszült, nem lehet semmi dolgom se, csak az, hogy az ő kénye kedve szerint rohangásszak a különféle önkormányzatokhoz meg sztk-ba meg boltba. Már évek óta ez megy, engem meg esz az ideg, hogy nem képes szólni amikor jövök hazafele, vagy mielőtt elindulnék, hogy csináljak meg valamit, pedig még útba is esne, hanem megvárja, hogy hazajöjjek, és utána zavar el. És ha nem csinálok meg valamit akkor jön a hiszti meg óvodás duzzogás, fenyegetőzés meg drámázás.

Tudom, hogy másnak sokkal nagyobb problémái vannak, nekem is vannak, de annyira idegesít, hogy muszáj volt kiadnom magamból. Szerintetek tényleg én vagyok a gonosz, amiért ezt unom már??


2012. máj. 23. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy gonosz.


Legyél határozottabb.Mondd meg,hogy azt fogod megcsinálni,amit előző nap kér.


Tehát ha kedden leirja hogy miket hozz szerdán,hova menj,akkor azt megcsinálod.amit elfelejt és nem életbevágó,az marad csütörtökre.

Hisztizzen,és akkor mi van? Idővel megunja mint a kisgyerek.

2012. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Egyszerűen ha zsarolgat meg gyerekes hát kezeld úgy mint egy gyereket. Mielött elindulnál kérdezd meg mit kell hozni, írja fel. Egyszer mész el két naponta akkor mindent elintézel. Jól gondolja át mi kell, s mondja meg. Ha elfelejti akkor várhat rá két napot. Lehet zsarolnia de neked nem kell meghalgatni. Ha jól értettem nem a városban laktok elhiszem rossz mindig utazni mikor más bajod is van.
2012. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan tudom anyudnak milyen fájdalmai lehetnek,mert nekem is az van.Pont a lábamban.Néha annyira fáj,hogy kaparni tudnám a falat kínomban.(nemsokára műtenek)

Az én fiam is sokat segít,és a suliból hazafelé mindig bevásárol.De én nem használom ki a betegségemet.Ha valami nincs otthon,nem gond,majd megveszi máskor.Ha nincs ideje,nem gond,majd máskor lesz.Nem ugráltatom,mert hálás vagyok,hogy szó nélkül elintézi a bevásárlást.Sokszor még ez is kínos nekem,de mindig azt mondja amíg ő megy szó nélkül nincs gond.

Az a baj,hogy anyukád kihasználja a betegségét. A fájdalmát rajtad veri le. Ahogy olvasom akármit csinálsz akkor sem lesz jó.

Én is azt tanácsolom mint előttem mások.

Írasd le,hogy mi kell neki.Ha a boltban vagy,hívd fel,hogy most mondja mi kell még,mert pont a boltban vagy.Később nem mész sehová ha elfelejtett valamit ha nem.Ha ezek után jön a hiszti hogy mit mondjon a dokinak idézlek "jó akkor majd szól az orvosnak hogy haljon meg a műtőasztalon. " Akkor mond neki,hogy "Rendben! Szóljunk az orvosnak,hogy műtsön már meg,hogy végre meggyógyulj" De akkor se ugráltass kérlek..

A legjobb ha utána magára hagyod egy kicsit,hagy tombolja ki magát..

2012. máj. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem vagy gonosz... max "pancser" (bocsi)


Én is osztom az első véleményét, légy határozottabb és mondd meg neki hogy előtte lévő nap szóljon, ha mégsem és elkezd hisztizni, hisztizz Te is! Lehet attól észbe kap... PL: ma már rohangáltam neked épp eleget, a lábam leszakad, még annyit sem érdemlek hogy most este ne zaklass a hüly*eségeiddel? Vagy hogy holnap vizsgááááááddd lesz, hagyjon ma már békén, meghoztad amit megkért... Tudom kegyetlenség, de szerintem nagyobb kegyetlenség érzelmileg zsarolni az embert! (bár én addig is elmennék, hogyha még egyszer ilyet mondana, akkor megmondanám, hogy egy hétig ne is szóljon hozzám, és felejtsen el) És légy következetes, gondold azt hogy egy gyerek aki éppen a cukros pultnál hisztizik: tanuld meg ha azt mondod hoyg nem kapsz cukorkát, akkor ne kapjon cukorkát... aztán egy idő után megszokja.... vagy ez még nagyobb kegyetlenség, de ha már elszakad a cérna, érdemes ilyenkor bedobni azt, hogy vajon miért csak rád számíthat? hová tűnt a rokonság, barátok (gondolom a folytonos nyavajgása miatt sokan már elfordultak tőle ---sajnálom)

2012. máj. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból az jön le, hogy ő a "gonosz", de meg is lehet érteni. Meg kéne mondanod neki, hogy szedje össze magát és azt is, hogy mit akar veled elvégeztetni, hogy egyből tudjál ide-oda menni és ne teljen az időd.

Viszont kb. egyidős, egyedülálló apukaként irigyellek még így is. :) Én csak este 9-től hajnali 1-ig tudok csak tanulni minden nap a kicsim miatt. :)

22F

2012. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

22F


Nagyon sajnálom, tudom off, de mi történt?

22 évesen ráadásul apaként, és egyedül, suli mellett??? nem semmi...Hogy bírod?

2012. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az anyja a terhessége alatt összejött egy csávóval és mikor a kicsi fél éves volt, elhagyott minket, azóta se érdeklődött felőlünk.

A napokban lett 3 éves, így a 2,5 év alatt már teljesen hozzászoktam ehhez. Reggel 3/4 7-re elviszem bölcsibe, majd megyek egyetemre, azután haza, főzés, 3 órát korrepetálok, majd foglalkozok a gyerekkel, vacsi, fürdés, altatás, majd tanulás.

2012. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

aztaaaa ... nem vagy semmi 22F!


De egy csomó mindent nem értek.... ha nem gondolta veled komolyan akkor miért nem tett valamit idejében? Vagy ha már bevállalta hogy megszüli, szerintem nem túl becsületes dolog ez így ... hogy "rád hagyta" (=elhagyott titeket). 2,5 év? na az sem semmi...Minden tiszteletem a tiéd! 30N


Vissza a kérdezőhöz:

tudod eljön mindennek az ideje, most te pont abba a "korszakba" léptél ahol meg kell tanulni nemet mondani (kőkeményen, kegyetlenül) és meg kell tanulni ezeket az érzelmi zsarolásokat kezelni. Tudod, az hogy mit tegyél vagy mit ne, pontosan senki sem fogja megmondani neked (max tippeket kaphatsz) mert minden ember más és más, de ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülsz akkor biztosan felfigyelsz majd... legalábbis tudatosan fogod tudni, hogy ez már érzelmi zsarolás és nem dőlsz majd be...

2012. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy gonosz, de attól is függ a dolog, hogy mindig ezt csinálja-e, vagy csak szimplán most ilyen napja van. Mindenkinek lehet rossz napja, amikor akaratosabb, vagy amikor kevésbé tolerálja hogy másnak is lehet dolga. Ha mindig ez van akkor ülj le vele beszéljétek meg hogy mindig előre szóljon ha valami kell másnapra, de ha ez eseti, akkor fogadd el, most ilyen napja van, lehet ma jobban fáj a lába, stb. Anya-gyerek kapcsolatban ez nem okozhat gondot.


(22F válaszolót én más sokszor láttam is, és nagyon kedvelem, kedves fiatal apuka, mindig ámulok amikor válaszolsz és minden tiszteletem a tiéd :)) Nagyon jó ember lehetsz!)

2012. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(bocsi, már sokszor láttam ITT)
2012. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!