Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszabb lett a helyzet. Most...

Rosszabb lett a helyzet. Most már aztán tényleg nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Nemrég tettem fel ezt a kérdést.


Nos, azóta egyik nap barátom elment anyjához. Nem volt ott 1 órát, de amikor hazajött, láttam, hogy valami nincs rendben. Először próbálta tagadni, de nem hagytam annyiban a dolgot.. Azt nem gondoltam, hogy pénzt adott volna neki, mert nekünk sincs, szóval nem volt miből adjon neki..


Sokkal rosszabb. Ennél még az is jobb lett volna, ha azt a kevés pénzünket is odaadja..


Bejelentette, hogy jövő hónapba vissza kell költöznie anyjához, mert annyira el van adósodva, hogy nem fizet már 2 hónapja semmilyen számlát, házat meg már árverezik.. és, csak úgy tud kimászni anyja, hogyha ő lead a fizetéséből.


Na, de most, ugye van az a helyzet, hogy engem utál anyja, én meg őt utálom. Azt mondta mikor eljöttünk, hogy én oda nem mehetek többet vissza. Kérdeztem barátom, hogy ezzel akkor mi lesz, mert azt mondta, hogy azt szeretné, ha én is mennék vele, hogy megmondja anyjának, hogy csakis kizárólag azért megyünk vissza, hogy ne vigyék el a feje felől a házat..


De, én nagyon félek ettől a helyzettől.. Albérletbe se jobb az igaz.. De egy szinttel legalább feljebb voltunk, mint amikor ott voltunk.. és akkor most kezdődjön minden elölről? :(


Nem tudom mit csináljak.. Tudom, hogy sokan azt fogjátok tanácsolni, hogy szakítsunk, vagy hogy én menjek vissza szüleimhez, de ez lehetetlen...


2012. máj. 23. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

biztos nem költöznék oda az anyjához.

Nem szeretek ilyet tanácsolni de mondjad a párodnak, hogy válasszon, vagy te vagy az anyja. Az anyja miatt nincs fizetve a számla, egyedül csak is ő tehet róla, én biztos nem segítenék rajta. Ha oda vissza mész akkor onnan többet nem tudtok eljönni, és mivel az ő háza úgy kell ugrálnotok ahogy ő fütyül.

Keress egy olcsóbb albérletet és költözz oda, a párod nagy valószínűséggel az anyját fogja választani és ha őt válassza akkor jobb is lenne ha külön mennétek, mert mindig az lesz amit az anyja akar.

2012. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én ezeket mind elmondtam neki! De megharagudott rám, hogy hogy mondhatok ilyet.. Mert, hogyha az én anyum kerülne ilyen helyzetbe, biztos én is segítenék rajta. Persze, segítenék, de nekem akárki akármit mond, én anyum soha nem fog ilyen helyzetbe kerülni. Soha senkinek nem tartozott még 5 ft-tal se..


Annyiban értem meg, hogy gyerekkora óta ott nevelkedett, ott nőtt fel, szóval mélyen érintené, ha a bank elvinné a házat, de nem értem, hogy miért kell mindig megváltani a világot.. hogy miért mindig neki kell segítenie, mikor vannak még rajta kívül is rokonok, gyerekek..

2012. máj. 23. 12:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy ő odaköltözik, a bank még simán elárverezi a házat.
2012. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék vissza semmiképp. Mondd meg a barátodnak is. Neki épp ideje lenne leválni az anyjáról. Természetesen támogassa, de ez nonszensz. Keressetek anyukának alternatív megoldásokat a számlák rendezésére. Az sem lesz jobb ha odaköltözöl, akkor tönkre fog tenni, és úgyis szakítás lesz a vége.
2012. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából azért akar odamenni, mert ugye anyjának semmi keresete.. és ha ő ott lenne, akkor tudna miből befizetni részleteket..
2012. máj. 23. 13:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Most írtam épp az előző kérdésedhez, de ide is bemásolom, a véleményem továbbra is ez, sőt még inkább.


Senki nem ér annyit, hogy tönkrevágd miatta az életedet. Nyilván nem hozhatod a párodat olyan helyzetbe, hogy "na most válassz, az anyád vagy én". Én simán kilépnék az életükből. Lehet, ez a "sokk" kellene a párodnak, hogy észhez térjen. De ha nem tér észhez, új életet kezdhetsz, te semmiképpen nem járnál rosszul. Csak ha tovább tűröd ezt a helyzetet.

2012. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu duma a részéről. Ahhoz se kell odaköltöznie, hogy a részleteket fizethesse. Nekem sokkal hihetőbbnek tűnik, hogy le akar rázni téged.
2012. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es, én is ezen tűnődtem, hogy ha csak segíteni akarja az anyját, ahhoz nem kéne odaköltözni...


Kérdező, itt az egész família vagy ennyire hülye, hogy nem jön rá más megoldásra, vagy valóban a párodnak nem a ti jövőtök fontos...

2012. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam az előzményt is (most is, korábban is). Hát ezek után hagyd a francba ezt a töketlen idiótát! Semmi, ismétlem: semmi esélye nincs annak, hogy ez a srác kikerüljön anyuka karmaiból. Ha most teszem azt azzal, hogy hazaköltözik, meg is oldaná ideiglenesen a dolgokat (kizárt, hülyeség, nonszensz!, és újra összeköltöznétek, onnantól kezdve várhatnád, mikor ugrik haza füttyszóra. teszem azt úgy, hogy te 8 hónapos terhes vagy. Akkor is, most is, mindig a hülye anyja lesz az első, aki már azért sem fog kimászni az anyagi kakiból, mert mindig ott lesz a marha fia, hogy kisegítse. Ne akarj ebben többé részt venni! Ebben a pasiban nincs semmi erő, hogy leváljon az anyjáról.

Az én párom is apuci/anyuci pici fiának készült, míg otthon élt, lenyúlták, de mióta elköltözött velem, ennek vége lett. 1x próbáltak kérni, el lettek utasítva, azóta semmi. Már nem függ tőlük, pedig nem hittem volna. A te pasidnál viszont ez szerintem sosem következik be.

2012. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok: Ja és még annyi az előzmények ismeretében (hogy mikor szakítófélben voltatok, telebeszélte a fejét): sikerült anyósnak, amit akart. Párodra hatott anyuka szövege, hogy te vagy a probléma. Nyilván most párod úgy gondolja, te vagy a gonosz, mert hát nem érted meg szegény anyukáját. Anyós meg, míg a srác ott volt, sulykolta belé: ez a lány csak el akar választani tőled engem, nem érdemel meg stb. És a párod hitt neki. És ez a lekoptatás első része: odaköltözik.

Egyébként hogy jelentette be az egészet? Hogy csak ő költözik oda, vagy te is gyere vele? Mert gondolom, egyedül a te pénzedből nem tudnál megélni, úgy gondolja, inkább fizeti anyós számláit, te meg éhen is dögölhetsz?

És még valami: az miért lehetetlen, hogy hazaköltözz?

2012. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!