Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyaralás vagy építkezés?

Nyaralás vagy építkezés?

Figyelt kérdés
A párom nagyon szeretne elmenni nyaralni, mert a családjával ők mindig mentek rokonokhoz vagy ismerősökhöz, ezért hiányzik ez neki. Én még soha nem voltam nyaralni, otthon ha volt egy kis szabadidőnk, akkor kimentünk a kertbe sütögetni, kertészkedni vagy csak ülni és olvasgatni. Nekem ez a nyaralás. Most az építkezés közepén a párom felvetette, hogy menjünk el nyaralni legalább néhány napra. Ez nem is lenne gond, ha jutna rá, de a mostani helyzetünkben ez azt jelentené, hogy az építkezés csúszna, nem is kicsit. Én megmondtam neki, hogy nekem nem túl nagy pihenés lenne, ha elmennénk valahová és tudnám, hogy ezért még egy évig nézegethetjük a félkész konyhát és fürdőszobát. Ezen nagyon megsértődött és most nem tudom hogyan döntsek.
2012. máj. 24. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az építkezés most fontosabb lenne.
2012. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
épitkezés
2012. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 klopusz ***** válasza:
80%

Szia!


Egy pénz szűkében levő ismerősöm mesélte, hogy ők úgy fogják megoldani idén a nyaralást, hogy a saját kertjükben kempingeznek. Kiviszik a sátrat, matracokat és mindent, amit kell. A házba csak WC-re fognak bejárni.


Lehet, hogy furcsa ötlet, de szerintem kellő lazasággal működhet. Fontos, hogy legyen néhány napotok, ami nem az építkezés körül forog és ki tudtok egy kicsit kapcsolni. Ne felejtsd el, hogy a legközelebbi, hiatalosan hosszabb munkaszünet az karácsony-újév körül van, rettenetesen nehéz lesz addig folyamatosan robotolni.

2012. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Építkezés közepén hogy jut eszébe a párodnak nyaralni :o atyagatya...
2012. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
felültök a vonatra és elmentek 1 délutánra a balcsira amúgy....
2012. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire "furcsa" amit mond a párod, lehet igénye erre. Én is pl. megőrülnék, ha nem mehetnék valahova el. Itt a lényeg: kompromisszum. Szerintem ezen van a legnagyobb hangsúly.

A leugrani a Balcsira akár egy éjszakára is, vagy valami hasonló működhet. Akkor kapott is, és tényleg nem azon a 20e Ft-on fog múlni a boldogság.

2012. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kiszemeltek magatoknak egy hétvégét, 1 éjszakára foglaljatok csak szállást. Egyik napra betervezhettek egy fürdést, másik napra meg városnézést. Ez is pénzbe kerül, de mégsem annyiba, mintha 1 hétre mennétek.

Az építkezés sokkal fontosabb, mint egy nyaralás. Egy felnőtt embernek ezt be kell látnia.

2012. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Épitkezés.Mondjuk nálunk egyikünk sem az az utazós fajta igy mindig minden pénzünk a házra költsük.Ebből adódóan nászúton sem voltunk,de egyáltalán nem bánom.
2012. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Építkezés a fontosabb, ezt neki is be kéne látnia. Beszélj vele és esetleg ajánld fel neki, hogy akkor menjetek le egy napra fürdeni a Balcsira. Persze, ha közel van hozzátok, mert ha az ország másik végében laktok, akkor azért a benzinköltség elég sok. Esetleg menjetek el strandra ott a közelben, vagy a hegyekbe túrázni egyet. Valami olyan helyet keressetek ami közel van, és így tudtok menni akkár egy délutánra, napra is. Azért azt meg kéne értenie, hogy az építkezés sokkal fontosabb. Egy nyarat meg ő is kibírhatna.
2012. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Igen, az 1-2 napos balatoni pihenéssel nekem se lenne gondom, de ő minimum egy hétre akar menni, azt mondja annál kevesebb semmit sem ér.

Nem kell félteni, nem fog megszakadni az építkezésben, mivel ő nem szívesen csinálja, így inkább főzni szokott amíg én dolgozok, mostanra csak a könnyebb, de macerásabb munkák maradtak.

Én is az építkezésre szavazok, mert néhány hónap és megérkezik a kistesó és bár eddig is mindent megoldottam, azért egy komplettül felszerelt háztartás csak könnyebb mint egy félig kész. Lehet, hogy többet kellett volna szenvednem a félkész körülmények miatt és akkor most nem azzal jönne, hogy eddig se panaszkodtam...

2012. máj. 24. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!