Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyaralás vagy építkezés?

Nyaralás vagy építkezés?

Figyelt kérdés
A párom nagyon szeretne elmenni nyaralni, mert a családjával ők mindig mentek rokonokhoz vagy ismerősökhöz, ezért hiányzik ez neki. Én még soha nem voltam nyaralni, otthon ha volt egy kis szabadidőnk, akkor kimentünk a kertbe sütögetni, kertészkedni vagy csak ülni és olvasgatni. Nekem ez a nyaralás. Most az építkezés közepén a párom felvetette, hogy menjünk el nyaralni legalább néhány napra. Ez nem is lenne gond, ha jutna rá, de a mostani helyzetünkben ez azt jelentené, hogy az építkezés csúszna, nem is kicsit. Én megmondtam neki, hogy nekem nem túl nagy pihenés lenne, ha elmennénk valahová és tudnám, hogy ezért még egy évig nézegethetjük a félkész konyhát és fürdőszobát. Ezen nagyon megsértődött és most nem tudom hogyan döntsek.
2012. máj. 24. 10:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Terhesen hagyja hogy te csináld az épitkezést? Az most mind1,hogy könnyebb része és "csak" fugázni kell pl.

Eszem megáll.

Jön a baba és őt nem érdekli hogy félkészen áll a ház...

2012. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igazi mintaférj és mintaapa már ne is haragudj. Nem szoktam ítélkezni, biztos nagy jó ember(egyébként), de ezek alapján.. El van kényeztetve, hogy nem éri be 2 nappal. Megmondanám neki, hogy akkor hagyjon téged itthon, te majd mindenféle segítséggel terhesen megcsinálsz mindent, ő meg csak ynaralgasson nyugodtan. Aztán ha erre fogja magát és elmegy, akkor eléggé elgondolkodnék a kapcsolatunkon. Máskor is ilyen amúgy?
2012. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mármint segítség nélkül.
2012. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mi sem megyünk sajnos sehova az éven.1 naposra talán sikerül elmennünk..Pont ebből az okból kifolyólag.

Most vettünk lakást,Teljesen át kell csinálni,jól haladunk,de rengeteg pénzt elvisz,szóval...

Párom ő nem is bánja,ha nem megyünk,én igen,de meg kell értenem,hogy egyszerűen nem állunk úgy anyagilag.

2012. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem, nem mindenben ilyen és tényleg jó apa, csak ez az építkezés készíti ki és elege van belőle. Az elején próbálta csinálni, de mivel nem ment minden neki azonnal, felhúzta magát rajta és amögé menekül, hogy neki ehhez nincsen érzéke. Gondolom most jött rá, hogy két gyerekkel még egy darabig nem fogunk eljutni nyaralni és ezért akar most minden áron, még megpróbálom észhez téríteni és meggyőzni, hogy elégedjen meg egy hétvégével.

Ők a családjával úgy mentek nyaralni, hogy vidéki rokonokhoz költöztek be és hetekig ott maradtak, de nekünk erre nincs lehetőségünk.

Eddig minden évben csináltak a haverjaival egy nyaralós hetet az egyikük szüleinél, de idén a páromat leszámítva senki sem ér rá, így ez is kimarad.

2012. máj. 24. 11:40
 16/17 anonim ***** válasza:
Ja, és mindent mi csinálunk,szerencsére párom ért az ilyen munkához és szereti is csinálni.
2012. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak hogy a férjed nem képes felfogni a helyzet komolyságát. Valamilyen szinten mi is ebben a helyzetben vagyunk, csak nálunk nem a férjem a probléma. Próbáld meg neki elmagyarázni a helyzetet hogy jelenleg nem a nyaralás a legfontosabb, próbáld meg értetni vele hogy mondjuk te sem szívesen mennél el nyaralni terhesen... nem tudom hány hetes vagy, de fogd arra. Mond el neki hogy ha annyira akar, akkor 1-2 napra vagy egy hosszú hétvégére elmész de nem egy hétre mert neked is kényelmetlen lenne és sok az a pénz ami kiesik.

Remélem sikerül mihamarabb megoldani a helyzetet!

Üdv: egy 28 hetes kismama

2012. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!