Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék venni lakást az én...

Szeretnék venni lakást az én nevemre! Van férjem,2gyerekem. Férjemnek 1. házasságából van még 2gyereke! Kérdés az, hogy ha pl meghalok, ki örökli a lakásomat?

Figyelt kérdés
Férjem 1.házasságából született 2gyerek is lehet örökös?
2012. máj. 24. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Mivel ők nem a rokonaid, így nem. Ha meghalsz, akkor a két gyerek és a féj egy-egy harmadot örököl.


Ha utána a férj hal meg, akkor az ő vagyona meg négy felé oszlik, vagy ha ismét megnősül, akkor ötfelé (négy gyerek+feleség).


Egyébként hiába veszed saját névre a lakást, mivel vagyonközösségben éltek, közös vagyon lesz. Akkor lenne különvagyon, ha esetleg örökségből veszed vagy a szüleidtől kapod ajándékba (de ez dokumentálva is van!)

2012. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, mivel közös vagyon, ezért ha pl 10 misit ér az ingatlan, akkor az 5 milliós rész lesz háromfelé dobva, ugyanis a másik fele automatikusan a férjedet illeti, hiszen közös vagyon. Kivétel, amit említettem.

Első voltam.

2012. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hiába veszed a te nevedre, a házasság alatt szerzett minden ingó és ingatlan vagyon közös, ez alól csak az örökség a kivétel.

Alapesetben ha te meghalsz, a te illetve a közös gyerekeitek örökölnek, a férjed gyerekei nem.

2012. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Írj végrendeletet, hitelesíttesd, így tudod biztosítani azt, hogy az örököljön, akit te szeretnél. Biztosabb megoldást nem tudok.
2012. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szerintem jobb lesz a végrendelet! Férjemmel ezért nem akarunk hogy másik 2gyerek örököljön,mert akkor harcolnának az én gyerekeimmel.Első felesége pénzéhes,és nem akarunk,h odaköltözzön majd a 2gyerekével.2gyerek mást fog örökölni+férjem tesz a gyerekek számlájára havonta +pénzt.
2012. máj. 24. 13:45
 6/15 anonim ***** válasza:

Felesleges a végrendelet. UTÁNAD a gyerekeid örökölnek. Egy másik nő gyerekei miért örökölnének? Ennyi erővel a szomszéd is örökölhetne akkor.


Még egyszer: ha egy szülő meghal, akkor a gyámsága alá tartozó gyerekek (saját vagy hivatalosan örökbefogadott) ÉS a házastársa örökölnek. Ha nem hiszed, olvasd el a törvényt.


Szerintem hülyeség arról végrendeletet írni, amiről a törvény rendelkezik amúgy is.

A lakás eleve közös lesz, így csak a fele a tiéd, akárkinek a nevére veszitek. A másik fele a férjedé. Akár meghalsz, akár váltok, fele neki jár.

Ha meghalsz,akkkor a rád eső félből a gyerekek és a férjed kapnak egyenlő arányban.



Erről végrendeletet írni olyan, mintha házasságkötés után elmennétek az ügyvédhez és vagyon- és életközösségi szerződést írnátok, amibe belefoglaljátok, hogy ezentúl házaspárnak számítatok. A végrendeletes dolognál is pont ilyen mértékben fog vagy kiröhögni az ügyvéd, vagy mélyen hallgat és örül, hogy lehúzhat pénzzel egy olyan dolog miatt, amit felesleges megírni.


Sőt, figyu, jó pénzért én megírom neked!

2012. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,csak olyan bonyolult az egész.Pl én meghalok,férjem+2gyerekem örököl.De valaki mesélte nekem,hogy ha férjem meghal,akkor az 1.házasságából született 2gyereke is örökölhet,szóval 4gyerek az örökös. Amit neten találtam törvényeket,nem nagyon értettem meg.

Majd ha megvan a lakás,utánajárok az ügyvédnél.Ez a biztosabb! :)

2012. máj. 24. 14:01
 8/15 anonim ***** válasza:

A szülő után a gyerek örököl. Ha te halsz meg, akkor a te gyerekeid, ha a férjed hal meg, az ő gyerekei. Ha tehát pl. neked van egy gyereked, a férjednek is van egy és van egy közös gyerek is, akkor:

-ha te halsz meg,a te gyereked és a közös.

-ha a férjed, akkor az ő gyereke és a közös

-ha mindketten, akkor az összes gyerek.

Utánad az ő előző kapcsolatából való gyerek nem örököl, de a te előző kapcsolatodból való se. Ebben mi a bonyolult?

2012. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%
Szerinted az mennyire fair, ha a férjed után nem örökölnek az előző házasságból való gyerekei? Ja, azok már nem számítanak? A válás nem a gyerekektől való válást jelenti.... Szép, amikor a múltra ennyire nem akar valaki emlékezni. Büszke lehet rá az ilyen ember.
2012. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,már értem. a volt feleség miatt kérdeztünk,mert ő irányítja a 2gyereket,és mondta,h megkapja az én lakásomat. Előbb írtam,hogy ők is örökölnek,csak nem az én lakásomat,hanem valami mást.Én spóroltam össze a pénzt 25év alatt egyedül. A legjobb megoldás,ha egyik gyerekem nevére kerül a lakás. Ja,és a 2gyerek nem keresi az apját már 15éve,mert a volt felesége ellene uszította.
2012. máj. 24. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!