Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az ember mérgében mond...

Ha az ember mérgében mond valami bántót az komolyan gondolja vagy csak simán szid?

Figyelt kérdés
Összevesztem az egyik rokonommal, nagyon felkapta a vizet és kiabálva mondta, hogy "utállak, mint a szar", "dögölj meg". Ezeket komolyan is gondolta csak mivel mérges most kimondta, vagy csak simán szidott, de nem gondolta komolyan?
2011. nov. 16. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Tutira nem gondolta komolyan. Sajnos velem is megesett már hasonló, az ember legszívesebben összetörne valamit, de nem teheti, és kifut valami a száján amit azonnal megbán.
2011. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően nincs köztetek gond, akkor valószínűleg nagyon felkapta a vizet...
2011. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt szokák mondani, hogy a harag rossz tanácsadó. Mérgében mindenki mond olyat, amit később megbán. Biztos, hogy nem komolyan mondta, csak már nagyon elege volt belőled meg a szituból.
2011. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én rengetegszer mondok veszekedés közben olyat amit nem gondolok komolyan! Sajnos hirtelen felkapom a vizet aztán robbanok!
2011. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nyugi nem komolyan mondta :) én is azt mondtam egy barátnőmnek hogy a k*rva anyját meg dögöljön meg és meg is érdemelné és nem gondoltam komolyan csak haragudtam rá ilyenkor elszáll az ember feje és nem gondolkodik a méreg van csak benne és a düh szóval nyugi :) mondunk olyanokat amiket később megbánunk tudom nem szép dolog volt tőlem de szerencsére megbocsátott de egy darabig eléggé bunkó volt
2011. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Biztosan ő is alaposan átgondolta ezt mér ezerszer, és most van egy jó adag bűntudata, mert mérgében összehordott hetet havat. A megbocsátás jó ötlet volna, azonban ennek csak akkor van értelme, ha UTÁNA ez a téma nem kerül elő többé. Spongya rá. Aki megbocsát, de morcul utána sokáig, az csak a szájával bocsátott meg, a szívével nem.
2011. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy komolyan gondolta, viszont nagyon utálom, ha valaki így beszél, és természetesnek veszi ezt, mondván: "Hát, én ilyen vagyok, gyorsan felkapom a vizet. De nem gondolom komolyan!"

Nekem anyám is és a volt barátom is ilyen "vizet felkapós típus", és olyanokat mondtak nekem dührohamukban, hogy borzalom, és úgy beszéltek, ahogy én konkrétan a kóbor kutyával nem beszélnék.

Aztán, meg "Így szeretlek, úgy szeretlek..."

Nem gondolom, hogy normális akár a legnagyobb düh közepette is olyanokat mondani, hogy "B.aszd szíven a rohadt, kur.va anyádat!"

Ezt szó szerint idéztem!

Nekem rossz tapasztalataim vannak, és igenis szörnyen utálom az ilyen ocsmány beszédű embereket.

Ha dühös, ha nem, mindent azért mégsem mondhat!

A "dögölj meg!" meg az egyik legundorítóbb szófordulat, anyám egyik kedvence, kimondja, és fogalma sincs, hogy mennyire megbánt vele.

Szerintem soha, senki ne beszéljen így a másikkal.

Akkor sem, ha dühös!

2011. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem jellemző az, hogy egy ember felé csak pozitívan érezzünk, hanem ez mindig összetett dolog, vannak felé jó és rossz érzéseink - veszekedéskor a negatív érzések kerülnek felszínre, akkor is, ha ezek csak nagyon kis részét adják ki az összetett érzelmeinknek.


Szóval azt komolyan mondta, hogy vannak ilyen ellenséges érzései is, de ezt enélkül is lehet tudni, mert mindenkinek vannak. A kérdés, hogy összességében ezek mekkora részét teszik ki annak, amit feléd érez.

2011. nov. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!