Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? (családdal...

Mit tehetnék? (családdal kapcsolatos kérdés, a többi lent)

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy babát várok, ezért a párommal(akivel két éve élek együtt az ő lakásában, házfelújításba kezdtünk, amit teljes mértékben Ő fizet.Én táppénzen vagyok és mivel a tanulmányaim miatt nem volt még folyamatos munkaviszonyom hitelt sem kapok, így nem tudok anyagilag besegíteni.A szüleim is tele vannak hitelekkel,így már azt sem hiszem, hogy kapnának egy újabbat, pénzük meg nincs, hogy tudjanak támogatni, hónapról hónapra élnek.A párom mégis elvárja(végül is jogosan), hogy valahogy a szüleimtől szerezzek pénzt, hogy én is be tudjak szállni, bár Ő most egyedül is tudná állni a költségeket.(egyébként párom nagyon haragszik a családomra más okokból)Nekem még megemlíteni is kellemetlen a szüleimnek, hogy Ők vegyenek fel hitelt, mit tehetnék?
2012. máj. 27. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleidet ne vond bele a hiteles témába. Később csak újabb problémákat generálhat. Mondd azt a párodnak, hogy értse meg, hogy te most ebbe nem tudsz besegíteni, de amit kell, szívesen elintézel, főzöl minden nap, hogy amíg ő dolgozik, intézkedik, ilyesmire már ne legyen gondja, valamint minden munkálatban szívesen segítesz(persze csak olyanban, ami a babaváráskor elvárható), és lelkileg is mellette állsz. Most te nem anyagilag, hanem konkrétan az ottléteddel tennéd oda a részed, vagy esetleg, ha mindenképp pénzre vágyik, akkor a táppénzed egy részét ajánld fel minden hónapban.
2012. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jogos a párod elvárása, nem kényszerítheted plusz kiadásba a szüleidet, hitelbe meg főleg. Ti már külön család vagytok, persze a gyerekek segítsék a szülőket és a szülők is a gyerekeket ha tudják, de akkor is külön életetek van, nektek kell megoldani a dolgaitokat ahogy tudjátok, főleg úgy, hogy neki nincsenek is anyagi gondjai.

Nehéz ügy egyébként, nem irigyellek. Szerintem én beszélnék a párommal, hogy nem fogok pénzt kérni a szüleimtől, de megpróbálnék keresni valami lehetőséget amivel tudok egy kis pénzt szerezni a baba mellett is.

Más ötletem nincs, ami mindenkinek jó lehet...

2012. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És a barátaid szüleivel mi a helyzet?
2012. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A ház teljes mértékben az övé? Én addig nem kezdek házfelújításba míg nincs meg a kellő fedezet. Az addig oké, hogy hármótoknak csinálja na de miért nem lehet megérteni, hogy neked nem megy? Milyen jogon akarja eladósítani még jobban a szüleidet? Nekik mi köze a házhoz? Értem, hogy értetek csinálja na de ne vágjon bele ha egyszer nem megy és ezért ne te legyél a hibás. Később ha neked is lesz munkád még százszorosan beszállhatsz a közösbe. Mellesleg nem bírja a családodat de pénzforrásnak még jók? Na szép.
2012. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szüleitől pénzt ő sem tud kérni,elváltak a családi házat eladták,az árát elosztották a két testvér között, így lett a páromnak háza.A táppénzt és az eddigi fizetéseimet is közös dolgokra költöttem, amúgy is itt van a diákhitelem is, abból valamennyit tettem félre a baba kelengyére.Amúgy a szüleim mindig küldenek főznivalót, főtt ételt, ennél többel ők sem tudnak és én sem tudok segíteni.Amúgy már egyszer anyámtól megkérdeztem, de azt mondta már nem kapna hitelt, akkor hogy erőltessem?
2012. máj. 27. 13:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy ő olyan jól áll anyagilag,de van annyi megtakarított pénze, hogy a mostani kiadásokat fedezze, csak szeretné,hogy én is beszálljak.
2012. máj. 27. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:

TI vállaltátok a lakásfelújítást,TŐLED várja el,h beszállj,mi a fene köze van ehhez a szüleidnek?

Abszurdnak tartom,ez a te életed,ha teherbe tudsz esni,akkor a pénzt is elő kéne tudni teremteni. Felnőtt nő vagy,esetleg majd a gyerek iskoláztatására is a szüleid vegyenek fel hitelt??

2012. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez kedves volt...az előttem szólók tudtak kulturáltan válaszolni...
2012. máj. 28. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!