Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van? Vagy bunkó? Vagy...

Igaza van? Vagy bunkó? Vagy rosszindulatú? Mi ez?

Figyelt kérdés

Apukám nyugdíjas, de a lakás költségei olyan magasak (hitel), hogy muszáj dolgoznia, így biztonsági őrként még munkálkodik.


Én 20 éves vagyok, dolgozom, havonta keresek 120 ezret.


A munkalyem autóval 10 perc, tömegközlekedéssel bő 1 óra (csak oda). Szeretnék venni egy autót, van rá 5-600 ezer forintom. Óriási öröm lenne az életemben, a megspórolt napi 2 óra miatt, és mert egyszerűen imádok vezetni.


Apum teljesen ki van akadva, hogy ő nem fog menni dolgozni 400 forintos órabérért, ha én meg "milliós" autóval járok közben... akkor ott hagyja a munkáját, és nekem kell fizetni a lakásköltségeket stb.


Igaza van? Van még egy nővérem, aki idősebb nálam, de nem dolgozik (mondván "nem talál munkát"...)


2012. márc. 17. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az emelkedő benzinárakkal, az adóval, és a lehetséges javítási költségekkel is számoltál?

Apukád csak ki van akadva, hogy pihenhetne, de nem lehet, mert éhenhalna. Gondolom, a tesód is otthon lakik, ezért tudja megcsinálni, hogy ne dolgozzon. Apukádat indítsd be, hogy rúgja hátsón a testvéred, mert igazából rá dühös.

2012. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gábor69 válasza:
Apud következetes ... Ha autót veszel , megnövekednek a kiadások . Fenn kell tartani a lakást és az autót is . És ha valamelyikőtök elveszíti munkahelyét? Én anno azért adtam el az autóm , mert döntenem kellett : vagy autó , vagy lakhatás és evés. Ülj le az öregeddel megbeszélni . Ha egy olcsóbb fentartásu kocsit veszel , lehet , hogy belefér . És Őt is elviszed az autóddal néha ... A döntés a Tied.
2012. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Irigy, vagy pedig jogos.

A családi élet egy kérdésnél azért bonyolultabb.

Itt a szubjektív vélemény van leírva és én nem foglalnék állást, míg teljesen meg nem ismerem a másik álláspontját is.

2012. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bdavid0815 ***** válasza:

Neked szükséges döntened. Figyelj az érzésedre. Miért ne vehetnél egy autót a saját pénzedből.


Apukád meg oldja meg a helyzetét, ne mástól várja a megoldásokat.


Ezzel nem azt mondom hogy ha van lehetőség ne segíts neki. Hanem azt hogy fiatal vagy. Alapozd meg a jövődet és ne ez tartson vissza bármitől is hogy mások mit gondolnak.

2012. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg csak a te véleményedet ismerjük. Továbbá nem írtad meg, mennyibe kerül havonta a bérlet, és mennyibe kerülne az üzemanyag. Ez a költség azonnal jelentkezik, későbbiekben pedig, ahogy fentebb is írták, rendszeres a biztosítás, a súlyadó, a műszaki, és esetlegesen felmerülnek a javítási költségek. A kocsi nem csak az első 5-600 forint kiadást jelenti.
2012. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valahol egyetértek apukáddal. Egy kocsiért akkor is fizetsz,m ha a garázsban áll egy évig.

Felesleges luxus., főleg városon belül. De ilyen téren a helyi járat is az. Bicikliben gondolkodtál már?

Én biciklizem, napi 12 kilométert. Egyáltalán nem sok. Kb napi egy óra. Ráadásul leadtam a szülés utáni pluszt.

Nincs károsanyag kibocsátás, nincs benzinköltség, nem kell utána súlyadót fizetni, egészséges, és sokkal olcsóbb (egyszer kell megvenni, ha vigyázol rá, nem lesz baja, nem kell hozzá forgalmi, stb) Az én montain bike-om használtan került 30ba úgy, hogy újak a kerekei, hibátlanok a fékjei. Rá a lámpák és prizmák, plusz a biciklizár megvan kétezerből.

2012. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te edesapaddal elsz? Mert akkor megbeszelhetnetek, hogy belefizetsz havonta x osszeget a lakas koltsegeibe, cserebe viszont nem szol bele abba, hogy a maradek penzedbol, amu mar viszont sajat, mit veszel. Vagy tenyleg sporolj tovabb, akkor tudnal egy jobb, hosszutavon kevesbe koltseges autot venni.
2012. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért egy autó fenntartása nem olyan vészes. Nekem a kötelező negyedévente 8000, műszaki 2 évente kb 30.000, súlyadó 12.000/év. A benzin húzós, de valamit valamiért. Szereltetni nem kellett, igaz volt 1-2 dolog, de azt a casco fizette, ami 3500 Ft/hó, de az nem muszáj, bár jó ha van.


Mi köze az autónak a hitelhez? Persze adsz le otthon, ez nagyon helyes, hiszen ott laksz és eszel, de a többivel azt kezdesz, amit akarsz. Nővéredet küldd el dogozni, ha semmi sincs, akkor is árufeltöltőt mindenhol keresnek.

2012. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan írd már le, hogy honnan hová kell járnod. Mert azt elég nehéz elhinni, hogy autóval csak 10 perc, busszal meg 1 óra... Jó, lehet van ilyen, de én világ életemben tömegközlekedtem, néha mentem autóval és ekkora különbségeket nem láttam...
2012. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A metró a lakástól busszal 25-30 perc (az út maga 10-15perc + várakozás), gyalog 15 perc, de ritkán van kedvem kora reggel ennyit gyalogolni... metro 2 megálló + újabb busz amire várok 5 percet és 15 perc utazás + gyalog 10 perc. Visszafelé ez kb. 10 perccel hosszabb.


Ugyanezt lemértem, autóval 10 perc. Max 15!

2012. márc. 18. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!