Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragszom a testvéremre....

Haragszom a testvéremre. Elmúlik ez a dolog?

Figyelt kérdés

Nagyszüleinktől kapott egy lakást 2000-ben, hogy végre önállóan élhessen.5 évre rá összeházasodtak, aztán jött a gyerek. Én kaptam egy kisebb összeget, amiből alig 200 E ft maradt, mert a szüleim hozzányúltak.

(Júliusban elköltöztem otthonról, albérletben vagyunk a párommal. )

Nővérem és a volt férje úgy döntöttek, nem elég nekik a 1,5 szobás lakás, vettek fel hitelt, vettek egy nagyobbat és átalakították. Persze a házasságuk már azelőtt tönkrement hogy hitelt vettek fel. Nagyszüleim kifizettek 4 M-t, hogy ne vegyék el a lakást tesóm meg a kislánya feje fölül, mert közben elváltak és nem bírta fizetni a hitelt. Egy futó kalandért feldobta a házasságát.


Lenne egy eladó lakás, méretben és árban is megfelelő, amit a nagyszüleim megvettek volna nekem (kb 2 éve téma, hogy kapok egy lakást én is), de a nővérem hitele miatt nem maradt már pénzük. Nekem és a páromnak sincs, hitelt meg őrültség lenne felvenni.

Haragszom a világra, és a nővéremre is. Munkanélküli, de szórja a pénzt, mert tudja hogy a mamáék úgyis kisegítik.

Emellett több férfivel van "olyan" kapcsolatban. A 6 éves unokahúgom 3 férfinevet sorolt fel, akik rendszeresen ott alszanak náluk az anyjával.

Tudom, hogy támogatnom kéne, mert biztosan ki van ő is, hogy így alakult az élete.

Eddig a példaképem volt, de már nem. Oké, hogy boldogtalan egyedül, keresi az "igazit", de hogy 2naponta más férfi alszik az ágyában az elég gáz. De csak azért, mert a gyerek előtt csinálja.

Legszívesebben felpofoznám, hogy észhez térjen.


2012. márc. 18. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben inkább mamádékra haragudj,hogy szórják a pénzt a tetsvéredre,miközben ő csak még nagyobb adósságot cisnál belőle.

Aztán beszélnék a nővéreddel a heyledben,és elmondanám,hogy a 6 éves gyereke nem hülye és eltudja,sőt el is meséli akárkinek ,hogy kikkel és miylen rendszerességgel van kapcsolata az anyjának.Ettől hátha elszégyelli magát,és megpróbálja legalább úgy csinálni,hogy a gyereket ne érintse.

2012. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy haragszol rá. Csak akkor múlik el a haragod, ha a problémáid megoldódnak, és messze kerülsz tőle.

Legalábbis a nővéremmel jóban vagyunk, mióta ritkán találkozunk, és nincs közös ügyünk.

2012. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetro ***** válasza:
100%
A haragodat megértem, de nem teljesen jogos. Felnőtt ember vagy, és valójában senkinek sem kötelessége már támogatnod téged. A nagyszüleidtől persze igazságtalan ez így, de ez az ő dolguk, hogy miért így cselekszenek. A nővérednek szerencséje volt, az ölébe hullott egy lakás, neked meg nem. De sajnos nem törvényszerű, hogy mindenki kapjon lakást. Van akinek magának kell összehozni.
2012. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 yuda ***** válasza:
100%

Ugyanazt akatam írni, mint utolsó.

A szüleid oda adják a pénzüket, ahová akarják. lehet valakinek érdemtelenül segítenek, de ezt akkor sem lehet kikövetelni , sem azért haragudni. Az ő pénzük, azt csinálnak vele amit akarnak.

Egyébként igazságtalan, de megmondom őszintén ezt a részét már én is átéltem. Nekem is tesóim , akik hanyagok, nemtörődömök, manipulálásra képesek.

A szülőktől sok mindent kicsaltak, több ezerszer többet, mint én kaptam, de ezek ellenére is úgy látom, a szülők pénze az övék, és ha ők érdemtelenekre, pocsékolókra akarják költeni, megtehetik.

Még jobbat mondok. Szóltam apámnak, hogy miért rájuk költi, nem látja e ezt meg azt..és ezek tudatában is mégis nekik segített, mondván én talpra esett vagyok az ő segítsége nélkül is. Ez van.

Nyílván te is azt teszel a pénzeddel, amit akarsz és nem örülnél neki, ha valaki megmondaná mire költsd. Gondolj bele!

Lehet meghallgatnád, de akkor sem szólhatna bele. Te pénzed, te dolgoztál meg érte, még jóhogy nem más mondja meg hová tedd. Szüleid ugyanígy vannak vele.

2012. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mindenki a pénz dolgon akadt fenn!!!


Mondtam neki, hogy a kislány mesélte, hogy egyik nap X, 2 napra rá Y, hétvégén meg Z aludt ott nála.

Mosolygott és ennyi.

2012. márc. 18. 17:15
 6/7 tetro ***** válasza:
69%
Hát ahhoz hogy kivel szexel, nem túl sok közöd van...
2012. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak a gyerek elmondja fűnek-fának, és egy k.vának nézik a testvéremet... Ehhez sincs közöm, ugye? :)
2012. márc. 18. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!