Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy nem tudok úgy...

Normális, hogy nem tudok úgy gyászolni most? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Apai ágon,nagypapám születésem előtt meghalt,nagymamám volt a mindenem,nagyon szeretett engem,én is őt,mivel végül is nagymama és apa nevelt fel engem,így ők nőttek a szívemhez. Nos 2001-ben meghalt a nagymamám,akkor napokig,hetekig sírtam,teljesen kiborultam.


Anyai ágon,nagymamámnak volt 3 gyereke,az idősebb fiú,anyám,és a fiatalabbik fiú.

A fiatalabbik fiúnak volt két gyereke,de azok külföldön élnek,senkivel nem tartanak kapcsolatot.

Szóval anyámnak első házasságából lett egy fia,az apja nem nevelte,anyám nevelte fel az anyjával,ezért lettem én elhanyagolva. Az idősebbik fiúnak egy lánya született,utánam pár évvel.


A helyzet az anyai ágon,apát nem tudták elfogadni valamiért,ezért anyám első fia,és az idősebbik fiú lánya voltak ajnározva,szeretgetve,én meg a rossz,kitagadott unoka. Nagyapa fejben sose volt tiszta a sok borozástól,őt nem is érdekelték az unokái.


A hosszú és kusza történet lényege az,hogy most szóltak telefonon,hogy nagypapa meghalt,és nem érzem,azt a gyászt,mint apai nagymamámnál,rossz érzés persze,de annyira nem hat meg.


Ez ilyen helyzetben normális? Vagy bunkó vagyok?


20/L


2012. máj. 29. 10:38
 1/3 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nem, nem vagy bunkó, az általad leírtak alapján teljesen normális a viselkedésed.

Az ember csak azt tudja igazán, szívből gyászolni, akihez érzelmileg szoros szálak fűzték. Ez a nagypapádra nem vonatkozik a helyzetedben.


Ha valakit nagyon szerettél, az ő halála sem biztos, hogy teljesen le fog súlytani.


Nyugi, ha úgy érzed, nincs kit gyászolnod, ne legyen lelkiismeretfurdalásod azért, mert nem érzel bánatot.

2012. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem vagy az. amikor a maikám meghalt,én megkönnyebültem,mert szegény akkor már 2 éve csak vegetált,és borzasztó volt nézni mi lett belőle,sokszor imádkoztam vegye magához az Úristen miért szenvedteti?


akkor én sem sírtam,és azóta sem,de a temetésén nagyon.


a lényeg: van h az ember akkor sem érzi azt amit -mások szerint-kéne,amikor olyan hal meg aki közel volt hozzá

2012. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2012. máj. 29. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!