Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig normális gyászoln...

Mennyi ideig normális gyászolni egy kapcsolatot? Ha valakit nagyon-nagyon szerettetek, de ő szakított veletek? Nálatok ez hogy volt?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Viszonylag gyorsan. Mert nem tehetsz mást !!!! Megbeszélem magammal, hogy mindenképp egyedül maradtam. Akkor meg? NEm jobb jókedvűen felkelni mint gyászolni? Ugye nem akarod , hogy a párod szánalomból maradjon veled, és olyan érzelmeket tetessen feléd amik nincsenek is ??????
2009. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Én 6 éve gyászolom magamban. VAn férj, gyerek, az élet megy tovább, de attól minden nap gondolok rá. Ha látom, még rosszabb...
2009. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Hát velem előfordult, hogy fél év után vettem észre hogy van élet rajta kívül is. Mikor kezdtem érzékelni a külvilágot, akkor keresett meg, hogy megbánta, kezdjük újra, velem meg madarat lehetett volna fogatni. Aztán fél év múlva elszállt a rózsaszín, de még a fehér köd is, és másodszor én szakítottam. De mégis azt gondolom, hogy más körülmények között talán sírig tartott volna. Azóta mindketten sodródunk.
2009. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
86%

Attól függ, hogy az igazi volt-e, és erőszak állt közétek, vagy csak egy kapcsolat, bár nem az igazival. Az igazit akár egy életen át képes az ember gyászolni, és van, hogy több év eltelik, és visszatér a lehetőség újra együtt, és van úgy, hogy gyávák lépni, és van úgy, hogy már nincs esély, mert valamelyik fél már alulról szagolja az ibolyát.

Valahogy a szívet nem érdekli ebben, hogy mit gondol a külvilág, még akkor se, ha az ember a saját érzéseit erővel fogta vissza.


Nincs olyan, hogy meddig normális, mert az igaz szeretet soha nem múlik el.

2009. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Elsőnek igaza lenne,hogy ha ez ilyen egyszerűen működne.

Attól is függ,hogy első szerelemről van-e szó,vagy többedikről.Nem arról beszélek,hogy szám szerint hányadik az életedben,hanem,hogy nagy szerelemről van szó,vagy csak egy sikertelen kapcsolatról ahol nem voltak igaziak az érzelmek csak azt hittétek.

Minden esetre szerintem amíg nem tudod túl tenni magad rajt,nem érdemes más karjaiba menekülni mert rossz vége is lehet.Hogy ez mennyi idő neked azt itt senki nem fogja tudni megmondani,nem vagyunk egyformák,és a kapcsolataink sem azok.Nekem nagyon rossz következménye lett,hogy elhagyott a nagy szerelmem,igaz nagyon fiatal is voltam akkor.Beleugrottam egy kapcsolatba,csakhogy én nem tudtam Őt úgy igazán szerelemmel szeretni a másik miatt,viszont Ő engem igen.Aztán szakítottam vele,majd pár hónap múlva addig könyörgött míg vissza fogadtam,és 2 év múlva hozzámentem.De még akkor sem voltam túl a szerelmemmel való szakításomon.Mondanom sem kell,hogy elváltunk pár év házasság után,mert nem bírtam megszeretni,sőt olyan dolgok derültek ki róla,hogy együtt élni sem tudtam tovább vele.Erre vigyázz ne hogy hasonlóan járj.

Csak akkor kötelezd majd el magad,ha olyan valakit találsz akibe valóban szerelmes leszel.

Addig pedig igyekezz nem gondolkodni a múlton,ne emészd magad feleslegesen,nehogy megalázd magad előtte és mégegy esélyt kérj,próbáld elfelejteni megemészteni a történteket.

2009. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
ez attol is fugg h milyen melysegu volt a kapcsolat. az egyszer biztos h konnyebb feledes erdekeben nem erdemes ujjabb kapcsolatba kezdeni mert nem biztos h az uj egyenre tudnal ugy nezni es tudnad ugy szeretni ahogy kellene vagy ahogy szeretned ha nem lennel lelki valsagban. szerintem hadj idot magadnak hadd ulepedjen minden tisztisd ki a fejed, utazz el, elvezd a nyarat. probalj proikat csinalni es ne egyedul kuksolja lakasban, mert mennel tobbet vagy egyedul annal jobban fogod emeszteni magad. ha vannak korulotted emberek es csinalsz dolgokat eltelik a nap hamar es hidd el rajossz h igazan nem is gondoltal ra sokat. es igy hamarabb tulteszed magadat. nem erdemes magadat emeszteni ill hibaztatni magadat egy szakitashoz ket ember kell, es nem erdemes mindent magadra vallalni. valszeg igy kellett lennie, de ez a jovo titka marad. majd egyszer visszatekintesz es rajossz h igy volt a jo, csak most meg nem latod ugy.
2009. júl. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
88%
nem hiszem hogy bármitől is függenie kéne annak hogy mikor lépsz túl valakin.. ha már nem fog érdekelni, és feldolgoztad magadban, vagy közben találtál mást akit szerethetsz, akkor túl leszel rajta.. bár a gyászolni szó nekem kicsit furcsa, mert én sose tettem, bánkódtam talán hogy nem úgy alakult, de nem lehet másokra ráerőltetni saját magunkat, meg kell érteni hogy neki nem te voltál az aki a tökéletes (és valószínűleg neked se ő).
2009. júl. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha gyászrol van szo, akkor talán ez egy kicsit túlzás, és értelmetlen.Hogy konnyebben túllépj ezen a szakításon a kovetkezot ajánlom. Végy egy ív papírt, oszt el fuggolegesen két részre és kezd el a kapcsolat kiértékelését. A bal oldali sávba írd be a kapcsolatotok pozitívumait, miért volt számodra jo ez a kapcsolat, a jobb oldaliba az osszes negatívumot, mindent ami ebben a kapcsolatban nem tetszett vagy terhes volt számodra. Semmit ne szépíts. (Az ember hajlamos arra, hogy bizonyos ido után sok minden megszépul az emlékeiben) Ha ezzel kész vagy számold ossze mennyi volt a negatívum és mennyi a pozitívum, altalában a negatívum van túlsúlyban. Akkor koszond meg a sorsnak, hogy ebbol a kapcsolatbol kimentett,és kezdj új életet, még akkor is ha fáj. De lesz egy jo pont ahhoz, hogy konnyebben elfelejtsd!

Ha elhagyott a szerelmed, akkor nem érdemli meg,hogy "gyászold", és ne békulj ki vele, mert ha egyszer megtette , megteszi másodzor is,akkor fogod csak magadat okolni milyen buta voltál, hogy újbol bedoltél neki.

2009. júl. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Gyászolni egy olyan kapcsolatot, amikor valaki szakít veled? Én ezt nem nevezném gyásznak...nem kellene gyászba átmennie. Hogy ki mennyi idő alatt heveri ki, az egyéni, de a legjobb megoldás, ha minél előbb túl tud jutni és ha komoly kapcsolatot keres, akkor minél előbb el kezd újra párt keresni, mert később talán úgy fogja érezni, hogy a "gyásza" alatt már rég megtalálhatta volna a párját és csak elvesztegette az idejét egy olyanra, akinek nem is kell, aki elhagyta. Szóval én nem gyászolnék, azzal csak magadnak ártasz, a másik fél meg éli világát.
2009. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
95%

Van, akit sose felejtesz el, ne érdekeljen, mit mondanak mások. Én ismerek olyanokat, akiknek nem úgy alakult az élete, ahogy szerették volna, nem azzal, akivel tervezték (erőszak lépett közbe anno) és eltelt 25 év, újból megtalálták egymást a neten, és nem tudnak mit kezdeni az újból feltámadt érzéseikkel, mert ott a család, amiben nem boldogok, lépni meg egyikük se mer, meg a divatos "lépj túl" elméletek is befolyásolják őket, hogy lépjenek, ideig-óráig megy, aztán eltelik néhány nap és nem bírják ki, hogy ne keressék a másikat.


Az igazit sose hevered ki, ez biztos. Az élet nem mindig úgy alakul, hogy vele tudsz együtt maradni, de ha új esélyt ad, hogy együtt legyetek, ne kövesd el ezt a hibát, mint a példámban említett általam ismert személyek, hanem merj lépni, addig meg élj. Az igazit onnan ismered meg, hogy bármi történik, az egyetlen, aki távolról is nyitva hagyja a kiskaput, ha nem is mer valamiért beszélni veled, és az egyetlen, aki nem tud csak barátként kezelni.

2009. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!