Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért félek mindentől? Hogyan...

Miért félek mindentől? Hogyan lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Félek attól, hogy mások mit gondolnak rólam.

Félek attól, hogy kirúgnak az állásomból.

Félek kifejteni a véleményemet úgy általában mindenről.

Nagyon tartok a komoly betegségektől (rák, leukémia, csontritkulás stb.)

Félek ismerkedni emberekkel.

És úgy általában nagyon tartok a jövőmtől..


20/L


2012. máj. 29. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus sokat segithetne az életeden! Nem bántani akarlak, de valóban keress fel egyet, mert pokol lesz az életed és be fogsz magadnak minden baromságot beszélni!
2012. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik szorongásnak. Életmódváltás, jó párkapcsolat, sport segíthet rajta, ha ezek mind rendben vannak, akkor bármennyire nem ezt a választ várod, pszichológus segíthet.
2012. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolkodj valami máson.
2012. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. Nézz utána! Generalizált szorongás.


[link]

2012. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is dettó ugyanez voltam. Nincs önbizalmad, nem hiszed, hogy bármit is magad irányíthatsz, hogy bármi is sikerülne, stb. Nem hiszed, hogy megállod a helyed és nem hiszed, hogy számíthatsz magadra. Én ezt akkor értettem meg, mikor már megjött az önbizalmam és felnőttebb lettem. Bízz egy kicsit magadban nem olyan sötét a világ, mint hiszed.

Ne akarj mindenkinek megfelelni csak azoknak, akiket te is tartasz valamire.

Az állás elvesztése aktuális probléma én is munka nélkül ülök itthon, de attól, hogy folyton parázol nem tartod meg a helyed. Azt elvesztheted és megtarthatod annak ellenére is, hogy nem idegeskedsz. Tanulj, teljesíts tisztességgel, becsülettel.

A jövőtől meg ne félj, fiatal vagy előtted az élet. Én negyvenes fejjel, munka nélkül jobban aggódhatnék. Én a helyedben ha tehetném elmennék szakmába vágó tanfolyamokra. Ezt értékelik a munkahelyen, embereket ismersz meg, megtanulsz ismerkedni velük. Ne légy már olyan negatív. Amiket leírtál azok csak saját magad által generált problémák saját magad számára. A lelki békéd a te kezedben van nem vagy kiszolgáltatva másnak.

2012. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Leginkább a szülők nevelik bele ezt a gyerekekbe, és nagyon nehéz kiszabadulni. Igen, vannak terápiák erre. Ha nincs pénzed pszichológusra, akkor legalább vedd meg Balogh Béla "A Tudatalatti Tízparancsolata c. könyvét, van hozzá egyCD is, ami átprogramozza az agyadat, ha szorgalmasan hallgatod, és alvás közben is. Én kipróbáltam és megszabadultam egy rakás szorongástól.
2012. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én megfelelési kényszernek nevezném amit fent olvastam. Az énképedet kell fejleszteni nagyon erősen. Keress ilyen jellegű könyveket, hogy magadra találj és felfedezd az értékes tulajdonságaidat amiket fejleszteni fogsz tudni. Kamaszként volt ilyen problémám nekem is, aztán találtam tanulásban, szabadidőben olyan dolgokat, ami mások számára is értékes és jó vagyok benne. Nem vagy kevesebb másoknál, senki nem az, csak azok kevesebbek akik azzá teszik magukat.
2012. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki ezt: mosolyogj. Tudom hülyeségnek hangzik. De ha otthon vagy egyedül, akkor is nem baj ha erőltetve, de próbálj mosolyogni magadban (magadnak). És figyeld a gondolataidat. Már nem lesznek annyira negatívak. Ez az első lépés. Én is ezt csinálom most, és már jobban érzem magam. Vigyorral az arcomon ülök, és nevetek kicsit magamon, de mégis jobb.
2012. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!