Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ott szeretném hagyni az...

Ott szeretném hagyni az iskolát, de barátnőm teljesen ki van borulva, hogy nélkülem nem akarja végig járni a maradék féléveket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Persze attól még ott fogom hagyni szerintem, de tiszta lelki terror, hogy már most mondogatja, hogy milyen rossz lesz neki következő félévben, meg gondoljam át még ezerszer mielőtt cselekszem.

Mindketten lányok vagyunk.

Persze tennem kéne rá, de sosem bírtam a lelki terrort.



2012. máj. 31. 13:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
Mien iskola és miért akarod ott hagyni??
2012. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor hagyd ott az iskolát,ha meglelted az örök fiatalság titkát.
2012. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon meg fogod bánni, ha most nem csinálod végig. A munkában az előrébb jutáshoz fog kelleni egy papír, és most sokkal könnyebben szerezhetnéd meg, mint majd 10 év múlva munka mellett levelezőn! Jól átgondoltad? Esetleg lesz egy saját vállalkozásod? Mert egyedül abban az esetben nem kell diploma ahhoz, hogy jó beosztásba kerülj.
2012. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet segíteni!Írhattál volna több konkrét dolgot.Hány éves, miért hagyod ott a sulit, mit akarsz utána kezdeni. Hidd el, akkor könnyebb belelátnunk és segíteni neked. :)
2012. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Bocsi, igen sok mindent kihagytam. Ezt az iskolát azért kezdtem el, mert nem vettem fel egyetemre. Egy tanfolyam, amire rájöttem időközben, hogy nem is érdekel, amolyan büfészak. De jelentkeztem újra, mert újraérettségiztem és így felvettek egy nagyon jó hírű egyetemre amiért nagyon boldog vagyok, most fogom elkezdeni. Barátnőm avval érvvel, hogy már csak két féléves ez, addig halaszthatnám a két félévet az egyetemen, de ha már felvettek örülök, hogy elkezdhetem végre amit mindig is szerettem volna. Amúgy 20 éves vagyok.
2012. máj. 31. 13:44
 6/28 A kérdező kommentje:
Vagy azt mondta csináljam mellett, mert ez úgy is csak estis, heti 3-4 nap kell bemenni délután. De felesleges energia és időpazarlásnak tartom. Persze jó lenne egy plusz szakma, de akkor is szívesebben koncentrálok 100%-ban arra ami valóban érdekel.
2012. máj. 31. 13:46
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Csináld az egyetemet. Valóban jó dolog befejezni egy OKJ-s tanfolyamot, ha már elkezdted, de mivel nem csak úgy ott akarod hagyni, hanem tanulsz az egyetemen, ahova korábban is szerettél volna menni, így aztán szerintem csináld az egyetemet. 1 évedet elpazaroltad ugyan, dolgozhattál is volna akár, tulajdonképpen feleslegesen csináltad, de hát így jártál, ezen nem tudsz változtatni. Mondd meg a barátnődnek, hogy neked az egyetem fontos és azt szeretnéd csinálni. Meg kéne értenie..
2012. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Így neked adok igazat! Magyarázd el a barátnődnek, hogy te attól nem leszel boldog, hogy azon a tanfolyamon szenvedsz még 1 évet, amikor azt is tanulhatnád, amit szeretsz.

Ez a tanfolyam, csak egy mentőöv volt, amíg nem sikerül az egyetem.

Nem várhatja el a barátnőd, hogy miatta halassz az egyetemen.Nem hiszem , hogy fordított eseteben ő megtenné.

2012. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a francba és menj az egyetemre. Nehogy már a barátnőd hülyesége tartson vissza az álmaidtól. Ha meg nem érti meg akkor nem is volt igazi barátnőd soha
2012. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Igazatok van, úgy gondoltam, hogy jó lesz ezt elvégezni, és majd utána jelentkezem, de a végén családom unszolására is, de jelentkeztem újra. Aminek örülök, mert tényleg rájöttem, hogy nem érdekel amit elkezdtem. Ilyet pedig nem szoktam csinálni, amit elkezdek, azt be is fejezem. Lehet, hogy emiatt is érzem magam, most egy kicsit rosszul.


Köszi a válaszokat!:)

2012. máj. 31. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!