Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Parom kislanya (11 eves),...

Parom kislanya (11 eves), azota nem all szoba az apjaval, miota megtudta, elvalnak az anyjaval. Ez mar jo reg volt, több, mint egy eve. Mit lehet tenni? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
Tavaly törtent, a gyerek azota labtörlökent kezeli az apjat. En a különköltözesük utan kerültem kepbe, a gyereket egyszer sem lattam meg. Az apa megtenne mindent azert, hogy a gyerekkel normalis kapcsolata legyen (rendszeresen hivja telefonon, sms-t küld neki reggelente, hogy legyen szep napja, meg nagyon szereti, plusz többször probalta mar elhivni egy apa-lanya programra a vidamparkba). A gyerek ra se bagozik, ellenseges vagy passziv vele. Regebben is anyas volt inkabb. Nem tudom, mit lehet tenni. Ertem en, hogy a valas megviselte, idö kell neki, de mennyi meg...? Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Barmely oldalrol?
2012. máj. 31. 13:22
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A lathatasokra nem hajlando elmenni. Apa fizet mindent becsülettel, joval többet, mint amennyit a törveny elöir. Az anyaval a paromnak nagyon megromlott a kapcsolata, bar amig hazasok voltak, nem volt agresszio, verekedes, vagy ilyesmi, csak elhidegültek szep lassan egymastol. Lehet, hogy a nö remelte meg, hogy rendbejönnek a dolgok, mert amiota en vagyok, azota folyamatosan mast se csinal, csak keresztbe tesz, meg pikirt megjegyzeseket tesz a gyerek elött, ill. hangosan veszekszik a telefonba, ha valami nem tetszik neki.
2012. máj. 31. 13:26
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

> Nem tudom, mit lehet tenni.

Lesz*rni. Mi értelme erőltetni?

2012. máj. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez tipikusan az az eset, amikor az anya az apa ellen neveli a gyereket. Ki tudja miket mondd neki az apjáról. Lehet bebeszélte a gyereknek, hogy az apja miattad hagyta ott őket, mert te fontosabb vagy neki, mint a gyereke.

Tudom, hogy nem így van, de sokan képesek minden hazugságra.Főleg, hogy az exe még lehet szereti.

2012. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Te, en nem is eröltetnem, csakhat megiscsak a gyereke a paromnak, es ugye nem töle valt el, hanem csak az anyjatol. Amugy igazad van, en is ezt tennem, mas megoldast en sem latok, de gondoltam, hatha tud vki vmit, vagy volt valaki ilyen cipöben, stb.
2012. máj. 31. 13:33
 5/17 A kérdező kommentje:
Rossz erzes, mert pl. tegnap is lattak bennünket együtt, semmi köszönes vagy dudalas (kocsiban ültek), mintha nem is ismernenek. Este telefonalt a parom, a gyerek igennel, nemmel valaszolt összvissz, meg sem emlitette, hogy latta az apjat, pedig igy volt. A növel sem talalkoztam meg szemelyesen. Egyszer volt vmiert nalunk a gyerekkel, az ajto elött allt, en köszöntem nekik, ök meg mintha meg sem hallottak volna, befejeztek a beszelgetest, es elmentek.
2012. máj. 31. 13:38
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy jobb lenne köztük a viszony, ha te nem lennél. Most mondhatod csípőből azt, hogy ez nem így vagy, de azért picit gondolkozz el. Tökmindegy, hogy te vagy-e a válás oka vagy sem, egy 11 éves ezt úgy éli meg, hogy van egy néni, aki elvette tőle az apját. Mindegy, hogy hogy, a lényeg, hogy te képben vagy. Mert ha nem lennél, lehet, hogy reménykedne abban, hogy újra összejönnek még az anyjával, vagy esetleg tenne is érte, megpróbálná összehozni őket. De így még a reménye is elszállt.
2012. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
En ezt megertem, en is gondoltam erre, de mit old az meg, ha en nem vagyok többet? A hazassaguknak akkor is annyi, max a remeny tamad fel a gyerekben ujra. Ezert nem fogom a paromat feladni, (bar mar felajanlottam neki, de elutasitotta) mert nagyon szeretem, es nagyon jol kijövünk egymassal. Esetleg egyeb ötlet? Vagy vmi pozitiv sztori?
2012. máj. 31. 13:41
 8/17 anonim ***** válasza:
A párod nem tudna beszélni az exével?Vagy a kislányával, s elmondaná neki, hogy ő ugyanúgy szereti stb..
2012. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm akinek az anyja megcsalta az apját, majd bejelentette, hogy válni akar és este már az új párjánál lakott. Előtte erről ők nem tudtak még csak nem is sejtették, villámcsapás szerűen jött az egész, tök boldogok voltak, a nőn se látszottak gyanús jelek. Ez 8 éve volt, a barátnőm azóta nem beszélt az anyjával, hiába zaklatta, csak jobban hergelte a barátnőmet. Karácsony és szülinap előtt ír neki a nő egy SMS-t, hogy mit kér ajándékba, a barátnőm visszaírja, hogy semmit. Ennyi köztük az éves kommunikáció. És valószínűleg ez már így is marad. Mi is 10-11 évesek voltunk akkor. Nem akarlak elkeseríteni, ezt csak azért írtam, hogy lásd, ilyen példa is van. De persze olyat is ismerek, akiknél szintén megcsalás vezetett váláshoz, a gyerekeket nem is érdekelte, azóta is jóban vannak a szülőkkel, hol itt alszanak, hol ott. Ők már felnőttek mondjuk, és fiúk, valószínűleg ezért lehet, hogy rájuk nem sok hatással volt ez a dolog, és komolyabban tudták kezelni a helyzetet.
2012. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A gyerek szoba sem all vele, az ex meg annyit mondott neki, hogy tamogatja a kapcsolatat a gyerekkel, de a parkapcsolata mar nem az ö dolga. (Marmint en) Es a parom ertse meg, hogy a gyerek ugy tekint ram, mint aki elvette az apjat töle. Finoman szolva arra motivalta, hogy vagy szakit velem, vagy lemond a gyerekröl. Ez azota sem valtozott semmilyen iranyba. Ö nem segit semmiben sem. Söt par honapja kijelentette, hogy a lany nem megy el xy rendezvenyre, ha en is ott leszek, de az apjat szivesen latna. Ez a rendezveny elött ket honappal volt, a rendezvenyre az apa elment (en persze nem), a gyerek szot se szolt hozza, fagyos volt a legkör, pedig aznap volt a parom szülinapja.
2012. máj. 31. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!