Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetem fel a kapcsolat...

Hogyan vehetem fel a kapcsolatot a fiam anyai nagyanyjával, ha az apával nem élünk együtt és nem hajlandó szóba állni az anyjával?

Figyelt kérdés
A volt férjem szüleivel sosem találkoztam, mert egy általam is ismert nevetséges okból nem tartja velük a kapcsolatot. Egyetlen egyszer beszéltem vele telefonon és csak a lánykori nevét tudom. A családi neve valószínűleg nem azonos a volt férjemével, mert elvált és azt hiszem, újra férjhez ment azóta. Nagyon szeretnék vele találkozni és szeretném, ha legalább egyszer láthatná a kéthónapos unokáját. De a lánykori neve alapján nem találom semmilyen telefonkönyvben, ezek mellett talán annyit tudok, hogy melyik városban lakik, de ebben sem vagyok egészen biztos.
2007. dec. 25. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Én tiszteletban tartanám az indokot amit te "nevetségesnek" tartasz..

számodra fontos ez a távoli rokon sőt lehet, hogy csak neked vannak ilyen érzéseid, hogy fontosak az emberek...

ha neki olyan fontos lenne, hogy lássa az unokáját, hidd el minden követ megmozgatna ha látni szeretné...

2007. dec. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolóval nem tudok egyetérteni. A következők miatt: Az, hogy ha akarná látni az unokáját, megtenné, nem biztos, hogy így van, mert ugye a fia hosszabb ideje nem beszél vele, tehát az sem biztos, hogy tudja, hogy van egyáltalán unokája.

Másrészt én is szeretném, ha a gyerekem ismerné a nagyszüleit, és a gyerekem érdeke nekem fontosabb, mint a volt párom döntése, hogy nem akar beszélni az anyjával.

De sajnos csak a véleményemet tudom leírni, segíteni nem nagyon tudok.

Annyi ötletem van esetleg, hogy adj fel hidetést, amiben leírod, amit tudsz róla és hogy miértr keresed. Abban a városban, amire tippelsz, biztosan van valami helyi hirdetési újság, meg esetleg megyei is, ha a környéken él. Ezen kívül országos lapban is hirdethetsz, hátha olvassa, vagy esteleg valaki, aki ismeri.

Én sok sikert kívánok és kitartást, mert szerintem nem lesz egyszerű!

2007. dec. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Valószínűleg én vagyok túlontúl értetlen... A volt férjed anyja a fiad "apai nagyanyja", az "anyai nagyanya" a te édesanyád. Azt meg nyilván tudod, hogy miként hívják (általában az okmányokba is beírják, hogy el ne feledd).

Ha beugratásnak szántad a kérdést, ketten lépre mentek. Nem hiszem, hogy illik segítőkész emberek jóindulatávak visszaélni.

üdv.: hegedor

2007. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

az előttem válaszolónak írnék...aki a kérdést feltette, ha nem vetted volna észre a következő kérdéssel helyesbített. Azt a kérdést már helyesen tette fel! Nem kell egyből leszólni a másikat, az első két válaszoló így is értette, hogy mit akar a kérdező.

Sok szerencsét kívánok a nagyi felkutatásához. Biztos nehéz munka lesz,de kitartást ha ennyire fontos!!!

2008. jan. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A KEK Központi Hivatal 1094, Budapest, Balázs Béla 35. alatt segít ilyen helyzetekben. Ki tudod kérni a lakcímét is, csak ki kell fizetni az illetéket utána.

Sok szerencsét!

www.nyilvantarto.hu meg tudod nézni az ügyfélfogadás rendjét!

2008. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!