Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarhat közös gyereket?

Miért nem akarhat közös gyereket?

Figyelt kérdés
A feleségemet terhesen hagyta el az akkori barátja, én meg vállaltam őt és a babáját. A gyerek nem tudja, hogy nem én vagyok az apja és nem is akarjuk neki elmondani, már 7 éves és nagyon megterhelné. Egy család vagyunk, de régóta szeretnék egy közös gyereket is, ő viszont nem akar róla hallani. Sosem mondja, hogy konkrétan miért nem, csak hogy hagyjam ezzel. Nem akarom ráerőltetni, de olyan jó lenne, ha lenne pl. egy fiam. Sokat dolgozom, ő itthonról dolgozik, egy gyereket még el tudnánk tartani. Nem tudom, hogy miért nem akarja megbeszélni.
2012. jún. 1. 23:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
kérdező: szerintem meghitt beszélgetés keretein belül - nem erőszakosan - lehet erről tárgyalni 2 embernek, akik jól megvannak egymással. okokat mindenképp kérdeznék - és megpróbálnám megérteni.
2012. jún. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
40%

Hát, márpedig ilyen merev elzárkózás a közös gyerek elől igen jó ok a továbbállásra, még akkor is, ha nem akarnál vele többet találkozni (valószínűleg éjjel nem ettől sírná tele a párnáját).

Én inkább a kérdező feleségének a férje iránt érzett érzelmeit kérdőjelezném meg.

2012. jún. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%

Nem akar még egy gyereket. Ezt el kell fogadnod, itt nincs miért.

Valószínűleg azért mert túl nagy lenne a korkülönbség a gyerekek között, a másik gyereket is el kell látni, a szülés fájdalmas és a terhességet kondicionálta a pár elvesztésével.

2012. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
23%

Melyik idióta szavaz le mindenkit?


Például a #4-es kommentelő jó okot írt,én is erre gondoltam egyébként és mégis le lett pontozva 18%-ra?


Visszatérve a témára szerintem a feleségedet komoly trauma érte amikor elhagyta terhesen a barátja.Fél hogy megint megtörténhet vele ez a dolog

2012. jún. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%
már csak 14% vagyok :D fantasztikus. IMÁDLAK TITEKET!
2012. jún. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván tudat alatt ott van benne a félelem, hogy mi van, ha mégegyszer megtörténik az egész és ő ott marad egyedül, két gyerekkel, két különböző apától
2012. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
30%

1. miért nem beszéltetek erről eddig? Ha pedig ez elejétől ezt mondja,akkor el kell fogadnod. Lehet, hogy már nem akart többet pelenkázni

2. Nagyon nagy hiba volt,hogy a gyereknek nem mondtátokmeg, hogy nem te vagy a biológiaia apja. Az elsőporctől kezdve tudnia kellett volna, akkor nincs sokk.De így kamaszkorban fogjamegtudni (mert ne álmodozz,megtudja,a kamaszok érzékenyek és nyomoznak) és sokkal nagyobb törés lesz neki.Nem is tudhatod,hogy reagál majd, talán teljes elutasítással.

2012. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Az, hogy beszélni sem akar róla, egy feldolgozatlan traumát jelez. Nem biztos, hogy nem vágyik rá, csak félhet vmitől. Valami nagyon fájhat neki a terhességgel kapcsolatban, attól fél, hogy megismétlődik, ha újra terhes lesz, vagy az érzést újra átéli. Neked nem rá kell hagyni, hanem vhogy finoman rávenni, hogy beszéljen róla, mert érzed, hogy vanvmi nagy gáz. Azt ismondd el neki, hogy te vágysz egy közös gyerekre is, akiben saját magatokat láthatod viszont.

Ha kell, keressen fel szakembert, lélekbúvárt, stb, te támogasd ebben is. Ha igazán szeret, vmit lépni fog. Ha nem szeret igazán, akkor jobb is, ha nem jön világra a közös gyerek. Viszont te se legyél erőszakos, adj időt neki mindenre. Bár, ha már tudod, miért viszonyul úgy a babakérdéshez, ahogy, könnyebb lesz megoldást is találni.

2012. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mégis mit fog fel,egy ovis vagy bölcsis korú gyerek abból, hogy neki nem az az apukája, akit annak tart? Max annyit, hogy ő más, mint a többi, ami csak problémákat okozna neki feleslegesen ilyen kicsi korban. Minek agyaljon egy ovis azon, hogy a többieknek milyen lehet, hogy igazi apukájuk van, és hogy neki van- e egyáltalán apukája, vagy ez most mi? Később, mikor már nagyobb lesz, ugyan nagy trauma lesz, de nem az alapvető létét fogja befolyásolni, hanem a viszonyait, kapcsolatait.
2012. jún. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
utsó a 17-esnek ment
2012. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!