Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reménykednek, reménytelenül?...

Reménykednek, reménytelenül? 40 felett gyermek nélkül, saját gyermekért-, normális kapcsolatért kapkodni.

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van, akik 40-45 év közöttiek és ilyen -olyan okok miatt most! döbbennek rá, hogy a biológiai órájuk ketyeg. "Azonnal" gyermeket akarnának, de tartós párkapcsolataik nincsenek, vagy rövid lélegzetűek voltak.

" Kb. 15 évet hagytak elszállni az életükből"-idézem. Elmélkednek erről-arról, állandóan analizálják magukat, a férfiakat, stb, stb...


Mire- miért vártak eddig vajon? Ti mit tapasztaltok a környezetekben?


Mindenki véleményét köszönöm!


2012. jún. 2. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Az egyik férfiismerősöm is ilyen. 42 éves pasi és amit eddig elszalasztott, akarja bepótolni. Gyereket akar és feleséget. De olyan önző, hogy minden nőt elmar maga mellől.
2012. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1 ilyen ismerősöm van.Alkalmi kapcsolatból született gyereke.Ő nem férjet akart csak gyereket.Most már bánja hogy igy alakult az élete,50körüli.Karriert épitett,utazgatott jól elvolt egyedül,aztán bekattant hogy márpedig neki gyerek kell.
2012. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél másképp ketyeg a biológiai óra.Azért nem szülök gyereket,mert már itt lenne az ideje,és majd később felbukkan bennem az ösztön.Az megint más kérdés hogy megfelelő partnert se könnyű találni.Nem látok kapkodni senkit a környezetemben.Csak olyanokat,akik megbánták hogy elkapkodták.
2012. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok nő elfecsérli az idejét rossz kapcsolatokban. Példa rá, hogy sok ismerősöm életében több, mint egy évtizeden át 3-4 éves kapcsolatok követték egymást. Rosszabb és rosszabb vége lett egyiknek-másiknak, míg végül a negyedik-ötödik ilyen hosszú, de "komoly" kapcsolatban ráébrednek, hogy valójában 30-40 évesek, de az igazi társat nem találták meg egyik kapcsolatukban sem.

Sok kapcsolatnak azért lesz vége, mert nincs "szerelem", elhidegülés, sok éves kapcsolatot nem követi továbblépés, nem jó partnereket választott. Teli van ilyen fórumokkal az egész internet. Nőkkel, akiknek mindig volt volt párkapcsolatuk, mégsem lett belőle semmi.

Okok még lehetnek: a pasi nem akar elköteleződni, húzza az időt, mindketten éveket szánnak egy rossz kapcsolatra, amikor is lépni kellett volna.

Az egyik nőismerősöm konkrétan 19 évesen összejött egy pasival, aki nagyon is "komoly volt" a csaj persze várt rá, hogy "majd összeházasodnak" majd ez, majd az....

aztán 31 évesen szakítottak, mert a pasi kibökte, hogy még élni akar pár évig! Na, ez az átverés. Ilyen is van, szóval ezek a gondok, hogy ennyi ember 40 felett is egyedülálló.

Nekem rengeteg ilyen ismerősöm van.

A házasodási szokások is megváltoztak, régebben 20-25 évesen házasodtak és gyereket vállaltak a fiúk és a lányok, ma meg??? Húzzák az időt. Anyagi problémák, munkahely hiány, a komoly kapcsolat fejlődésének a hiánya miatt.

30N

2012. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sok nő elfecsérli az idejét rossz kapcsolatokban."


Pontosan így vagyok vele én is. 34 vagyok, de normális kapcsolatom még nem volt, csak olyan, amire kár volt fordítani az időmet. Arra viszont ötletem sincs, hogy hol találhattam volna olyat akinek szülhetnék gyereket. Úgyhogy most már nem is igazán foglalkozom vele. Élem az életem, ha jön jön, ha nem jön nem jön. Akkor ez volt nekem megírva. De az biztos, hogy link alaknak nem fogok gyereket szülni még akkor sem, ha azt kockáztatom, hogy nem lesz gyerekem. Magamnak nem kell.


Kérdezted, hogy mire vártak eddig? Én egy olyan férfira, aki megbecsül, és elfogad. Nem pedig az általa elképzelt ideálra akar átalakítani. És nem ijed meg attól, hogy elköteleződés, és gyerekvállalás.

2012. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem manapság simán belefér egy nő életébe,hogy 45 évesen szűljön.A várható életkor a hetvenen túl van.
2012. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

13:10, Előtted szóló vagyok, jól gondolod :)

30N

2012. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
"Szerintem manapság simán belefér egy nő életébe,hogy 45 évesen szűljön.A várható életkor a hetvenen túl van." Ezzel csak az a baj, hogy sok nő már nem tud szülni 45 éves korában egészségügyi okokból. Én pl. 24 vagyok, de már teljes pánikban, mert anyai ágon mindenkinek kivették a méhét daganat miatt 28-42 éves korában... És hiába van párom már 2 éve, még kellene pár éve, hogy gyereket vállalhassunk. Komolyan stresszel ez az egész. Ráadásul nincs a családomban olyan, aki béranya lehetne, mert már erre is gondoltam... Esetleg, ha a testvérem felesége szóba jöhet, de ő nem egyenes ági rokonom, csak beházasodott... Egyébként olyan gyorsan telnek az évek, mindig úgy vannak vele a nők, hogy ráérnek, ez még nem az igazi, még nem áll úgy anyagilag, stb... Aztán 40 x évesen rájön, hogy már nem halogathat tovább, azonnal kell az a gyerek... De sajnos előfordul, hogy már nem is képes megtermékenyülni, hiába van meg minden szerve... Szerintem nagyon nem jó, hogy 35 fölé tolódik a gyerekvállalás, sok szempontból nem egészséges. 24N
2012. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Maximalisták, mindig a nagy Őt keresték, akármilyen apró dologért már szétvált a párjától. Nem képes kompromisszumra, leadni az elvárásaiból.

Tisztelet a kivételnek!


Ebből a könyvből ég én is sokat tanultam, annak ellenére, hogy bárkivel képes voltam kezdeményezni kapcsolat terén és már évek óta foglalt vagyok: [link]

2012. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Egy apróság még: Az ismerőseim egy része pszichológus. Nincs 40 felett "anyai saját élményük", és nem is értem, hogy hogyan lehetnek hitelesek pl- több gyermekes anyáknak történő tanácsadás során.

2012. jún. 2. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!