Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha külföldön szülök, akkor is...

Ha külföldön szülök, akkor is csak a magyar utónévkönyvből magyar helyesírással lehet elnevezni a gyereket?

Figyelt kérdés
Pl. a határnak az osztrák oldalán szülök meg, akkor bármint bemondhatok, amit ott anyakönyveznek, itthon nem kötnek bele? Pl. teszem azt, mint itt valaki kérdezte, hogy lehet-e Kimberly a gyerek, ha én Bécsben szülök egy lányt, akkor lehet Kimberly vagy Jennifer, itthon nem fogják átírni neki Kimberlinek vagy Dzsenifernek?
2012. jún. 3. 02:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Hiába szülsz Ausztriában,ott nem anyakönyvezik agyereket,csak majd itthon. tehat bemondhatsz ott barmit, az csak a korházban lesz igaz,
2012. jún. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
látom, nagyon kell neked az a Kimberly :D amúgy bennem is felmerült már ez a kérdés, de nekem is azt mondták, hogy nem lehet, mert a nagykövetségen be kell jelenteni vagy mi és ott nem anyakönyveznek akármit...
2012. jún. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha teszem azt Ausztriában szólsz, és osztrák állampolgár vagy, akkor minden további nélkül lehet a gyereked Heidi.

Ha viszont Ausztriában szülsz és magyar állampolgár vagy, úgy a lányod Hédi lesz.

2012. jún. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Off:

Nem értem ezt az írás baromságot...

Pl.:

A Kimberylit és a Kimberly-t is ugyanúgy ejtjük, akkor mi a francot számít, hogy hogyan van írva?

Szegény gyerek felnőtt koráig azt fogja hinni, hogy a hivatalos neve Kovács Kimberly Ipszilonnal. Éve múltán jön csak rá, hogy az "ipszilonnal" nem keresztnév.

A szülők határtalan fantáziáját a gyerekek egy életen át nyögik.

2012. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Hiaba szuls kulfoldon, ha magyar allampolgar lesz a gyerek, akkor ott max regisztralod egy nevvel, de a magyarok anyakonyvezik ugyanazokkal a szabalyokkal, mintha itthon szulned. Magyar helyesirassal.

Pl mi kulfoldon eltunk, Kristofot akartunk. Igy is szolitjuk. Itt tegisztraltuk Christopherkent, bar nem tetszik, de szli, egyeb miatt praktikusabb neki, mint a Kristof. De a magyar anyakonyvebe, utlevelebe csakis rendesen Kristofkent kerulhetett be.

2012. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Azért szerintem a magyar hatóságok a Dzseniferrel iszonyatos bakot lőttek. Hacsak nem az volt a céljuk, hogy elvegyék az emberek kedvét a külföldi nevektől. Vannak országok, ahol bárminek el lehet nevezni a gyereket, nálunk meg még szinte mindenhol elfogadott írásmódot is túlmagyarítják, ami egyáltalán nem szerencsés.

De ha külföldön születik a gyerek, akkor nem lehet már kérni, hogy ottani állampolgár legyen? És ez esetben lehet olyan neve is.

2012. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
országtól függ, de a legtöbb ország nem ad automatikusan állampolgárságot azoknak akik ott születnek.
2012. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem a Kimberlys kérdező vagyok, csak érdekelt a dolog. Egyébként közben megtaláltam, magyar állampolgár külföldön született gyerekét mikor itthon anyakönyvezik a a külföldön kiállított okiratban lévő név kerül az anyakönyvbe, de lehet kérni a magyarosítást. De miért ne anyakönyveznék külföldön? El sem tudom képzelni, hogy a XXI. században egy fejlett ország kórházából csak amúgy minden papírozás nélkül elengedjenek egy gyereket függetlenül az állampolgárságtól. Ennyi erővel megszülhetnék otthon és akkor bemondom, hogy hát ez kérem Eisenstadtban történt, csak ugye papírt nem adnak a gyerekről...


Amúgy nem tudom itt néhány válaszoló minek keverte ide az állampolgárságot.

2012. jún. 3. 10:35
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Huh...

Hiaba szulsz kulfoldon, az az allam anyakonyvezheti, amelyiknek az allampolgara a gyermek... En azt nem ertem, hogy miert nem erted az anyakonyvezes es az allampolgarsag osszefuggeset.

Kint max regisztraljak, nem anyakonyvezik, ha nem a sajat allampolgaruk a gyermek. Ha olyan orszagban vagy, ahonnan okmanyellenorzessel tudsz csak kilepni (akar hataron, vagy repteren, kompnal, stb), akkor papir nelkul ugye nem engedik el a gyereket. Vagy kersz neki egy egyszeri hazautazasi engedelyt a nagykovetsegen, vagy utlevelet, de akkor mar ott vannak megint a magyar utonev szabalyok. Bar elvileg papir nelkul nem lephetnel at hatart gyermekkel olyan helyen sem, ahol nincs kotelezo ellenorzes.

2012. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

azért van az állampolgárság idekeverve, mert az anyakönyvezés ezt jelenti. Hogy annak az országnak az anyakönyvébe lesz a gyerek beírva, amilyen állampolgár. Szülhetsz te Ausztriában, de a gyerek ott nem lesz anyakönyvezve.

Amit te kérdeztél az a honosítás, azaz, ha egy külföldön született KÜLFÖLDI ÁLLAMPOLGÁR gyereknek itthon is megkérik az állampolgárságot és anyakönyveztetik, akkor lehet meghagyni a nevet.

2012. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!