Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha külföldön szülök, akkor is...

Ha külföldön szülök, akkor is csak a magyar utónévkönyvből magyar helyesírással lehet elnevezni a gyereket?

Figyelt kérdés
Pl. a határnak az osztrák oldalán szülök meg, akkor bármint bemondhatok, amit ott anyakönyveznek, itthon nem kötnek bele? Pl. teszem azt, mint itt valaki kérdezte, hogy lehet-e Kimberly a gyerek, ha én Bécsben szülök egy lányt, akkor lehet Kimberly vagy Jennifer, itthon nem fogják átírni neki Kimberlinek vagy Dzsenifernek?
2012. jún. 3. 02:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"A külföldön született magyar állampolgár születésének hazai anyakönyvezése során a gyermek utóneveként a külföldi anyakönyvi okiraton szereplő utónevet kell bejegyezni. "


[link]


[link]


"A magyar állampolgárok külföldön történt anyakönyvi eseményeit Magyarországon IS anyakönyveztetni kell (...)az alábbi dokumentumok szükségesek : gyermek külföldi anyakönyvi kivonata, hiteles magyar nyelvű fordítással"


[link]


Akkor ez mi? Mert végig MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR SZÜLŐK MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR GYEREKEIről szól.

2012. jún. 3. 18:04
 12/12 anonim ***** válasza:
18%

jaj, magyar állampolgár a gyerek automatikusan, ha egyik szülője magyar. Ha a másik pl.német, éskint születik,akkor Németországban anyakönyvezik. De a gyerek magyaris,tehát itthon is anyakönyvezik (kettős állampolgár lesz)


Ha Németországban 2 magyar állampolgárnak gyereke szüöletik,az nem lesz német állampolgár. Nem is anyakönyvezik kint, csak regisztrálják. Ezt a papirt kell elküldeni a követségnek,akik beírják a magyaranyakönyvbe. Magyar névvel.

Hidd már el,hogy igy van. én is szültem a németeknél, az USA-ban és Hollandiában is. Más is írt ide kommentet aki nem itthon szült.

De ha te jobban tudod, próbálkozz a Kimberly-vel. Egészségedre.

2012. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!