Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyának van igaza vagy nekem...

Anyának van igaza vagy nekem szerintetek?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok minden történt velem (rossz) anya is tud ezekről, szoktunk néha beszéletni, segít amiben tud. Ma ismét nagyon rossz kedvre és hangulatra ébedtem, ezért el akartam menni kicsit sétálni egyedül, zenét hallgatok, közbe az erődre kimegyek vagy valami. Mikor mondtam anyának hogy most megyek, jönni akart ő is, és mikor mondtam hogy most inkább egyedül lennék egy kicsit, megsértődött. Aztán perzse végül én sem mentem sehova, mert csak veszekedés lett volna, szóval inkább nem is mondtam semmit. De most 17 évesen ekkora nagy dolog hogy egy kicsit egyedül akartam sétálni, és nem vele beszélgetni? Nekem kellene bocsánatot kérem?
2012. jún. 3. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell senkinek bocsánatot kérnie.Anyukád is rájött már közben hogy nem olyan nagy ügy hogy egyedül akartál menni.
2012. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
A nagy világfájdalom közepette eszedbe juthatna, hogy másokat is megbántasz az elutasítással.
2012. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem neked. Bár ezt úgy mondom, hogy egyrészt nekem csak anyukám van, gyerekem még nincs, másrészt nem tudom, milyen hangnemben mondtad neki.

De önmagában érthető, hogy egyedül akartál sétálni.

Neki biztos jól esik, hogy ilyen bizalmasan megosztod vele a gondjait, szívén viseli és szeret veled beszélgetni. Ettől belelkesült, és szívesen ment volna veled sétálni.

Ha normálisan válaszoltál, hogy te most épp egyedül szeretnél, de majd később dumálhattok, akkor nem volt oka megsértődni – de a sértődés ettől még egy spontán reakció, csalódottságában becsúszott neki.

Akkor kérj tőle bocsánatot, ha ridegen adtad tudtára.

Amúgy ennyi idősen én se mindig tudtam kezelni, hogy anyu annyira szívén viseli a sorsom, hogy akkor is beszélgetni akar róla, amikor én inkább magamban rendezném. De mára már megtanultam. Egyszerűen néha beszélni kell, ha épp nem esik jól, akkor is összefoglalom pár mondatban, amire kíváncsi, aztán legfeljebb megmondom neki (normálisan), hogy egyedül szeretnék lenni – de ha már nagyjából tudja, mi a helyzet, akkor átmenetileg ki van elégítve ez az igénye, és megérti, miért akarok egyedül lenni.

2012. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!