Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önálló fizetéssel rendelkező...

Önálló fizetéssel rendelkező nevelt fiamat támogassam-e még?

Figyelt kérdés
Négy éve élek élettársammal és fiával együtt. Kezdettől fogva fele-fele arányban fizetjük a kiadásokat (rezsi, konyha pénz). Fél éve fizetéssel rendelkezik a fiú, annyit keres mint én, Ő a pénzével azt csinál amit akar. Durva volna-e ha azt mondanám, hogy mostmár három felé kellene osztani a kiadásokat? Nekem is van két gyermekem akik ugyan külön élnek, van öt unokám, így tudnám kire költeni a pénzemet.
2012. jún. 4. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A párom is ad a rezsibe. Bár neki mondani sem kellett. Szerintem egyértelmű h besegít
2012. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem durva. Teljesen normális. Fizetése van, ott él, szálljon bele a költségekbe.

De ezt először mindenképpen az apjával kellene megbeszélni, hogy hogyan gondolod és esetleg ne te, hanem a párod mondja ezt el a fiának.

2012. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Ha az anyuka nem szól, te ne szólj, mert az csak vitát szít. Beszéld meg ezt az anyjával előbb.
2012. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Teljesen természetes, hogy ad a rezsibe aki keres. Néha be is vásárolhat.
2012. jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan a rezsibe nem szálltam be mert a szüleim nem engedték, de többször is bevásároltam úgy h nem tudtak róla
2012. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Pontosítom, én a nevelőapa, párom az édesanya.
2012. jún. 4. 14:05
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is centiztek mindent 3 felé, azért jelezhetnéd, hogy egy fix összeget beadhatna a közös költségbe. Nekem természetes lenne, ha lenne önálló keresetem és otthon élnék, hogy valamennyivel hozzájárulok a rezsihez, hiszen már csak kényelemből élnék itthon, nem feltétlenül azért, mert rászorulok a szülők anyagi segítségére. Szóval persze, nincs ezzel gond, tanulja csak meg, hogy be kell osztania a pénzét.
2012. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, azt még hozzátenném, hogy nekem van olyan ismerősöm, akit a nevelőapja elküldött a házából amikor saját munkája lett, az azért egy kicsit túlzás szerintem, szóval ne ess át a ló túlsó oldalára!
2012. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan azt csinálnám, hogy megegyeznék valamilyen nem túl magas fix összegben (30.000 Ft például), és ebből mondjuk 10 ezret félretennék a fiúnak (az édesfiammal is így csinálnám). Aztán ha egy szép napon elköltözik, megkapná útravalóul (függetlenül attól, hogy ő közben spórolt-e).

Az összegek változhatnak, lehet hogy van már félretett pénz a fiú számára, de én így gondolom.

2012. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Négy éven keresztül támogattam, szívesen támogattam, támogatnám tovább is ha egy kicsit más lenne az élet szemlélete. Amikor szabadideje van csak a gépet nyomja, ha valamire megkérjük morgolódik. A pénzével semmi terve nincs, nem lehet tőle hallani a jövőre nézve semmit. Szét ugyan nem szórja, de szívesen hallanám tőle, hogy na most ennyi pénzem van vigyázok rá és ezt vagy azt szeretnék belőle vásárolni. Úgy elvan, nem érdekli semmi, figyelembe sem veszi, hogy még mindig mi tartuk el és ez nekünk is pénzbe kerül.
2012. jún. 4. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!