Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik utat támogassam?

Melyik utat támogassam?

Figyelt kérdés

Férjem tanácsot kért, de én is gondban vagyok a válasszal.

Közel a negyvenhez elkezdett egy egyetemet, főként azért, mert saját magát hülyének tartotta hozzá (nem igaz!) és így tudott magának bizonyítani.

Már két éve jó eredménnyel csinálja, de a lelkesedése elfogyott, már unja, kínlódik vele.


Jövőre külföldre költöznénk - egyelőre egy év van tervben, de ha jól alakulnak a dolgok, akkor lehet, hogy több lesz. Emiatt szeptembertől halasztana.


Most felvetette, hogy már most beadja a halasztási kérelmet és inkább a nyelvtanulásra fordítja ugyanazt az energiát. Ebben tudok is segíteni, mert amúgy is nyelvet tanítok.


A kettő egyszerre nem megy neki, mert annyira leszívja a vizsgaidőszak agyilag, hogy utána már egy könyv látványától is lábrázást kap.


Az angol, amit szeretne megtanulni, inkább általánosságban kellene neki, mert nem beszél idegen nyelven. A munkahelyéről is dobbantani szeretne - függetlenül a külföldre költözéstől - és hátrány neki, hogy minden papírja és tapasztalata megvan, kivéve a nyelvtudást.


Külföldre direktben nem szükséges, mert az ottani nyelvet egyikünk se beszéli, de kint tanfolyammal kezdünk. Amellett viszont tényleg nem fog másik nyelvet tanulni, hiszen heti öt nap, napi nyolc órában a tanfolyamon fogunk ülni.


Hajlok arra is, hogy húzzon bele, fejezze be ezt a félévet, de közben abban is igaza van, hogy ha félig-meddig sikerül, akkor az egész évet ismételheti, nyelvtanulsára meg nem maradna kapacitása.


2011. ápr. 26. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szeptembertől is tudna nyelvet tanulni, nemde?

Szerintem ez csak vizsga para...

2011. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szeretne idén év végéig középfokút csinálni. Viszont ahhoz most nagy erőkkel neki kellene állni, mert jelenleg eltévedt turistaként is eladnák.

Ezért is gond, mert a mostani vizsgaidőszaka június végéig tartana, utána még min. egy hónapig nem lenne agya mást tanulni.

Ha tényleg középfokút akar csinálni, akkor most kellene nagyon belehúzni és év végéig folyamatosan tanulni (amihez ugye én állandóan rendelkezésre állok, így tudnánk megoldani a legjobban)

2011. ápr. 26. 10:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs sok hátra ebből a félévből, vizsgaidőszakkal együtt kb. 2 hónap. Ha már ennyi energiát belefektetett ebbe a félévbe, akkor ne adja fel. Vizsgaidőszak után 1-2 hétig pihenjen, ne tanuljon, utána kezdje el a nyelvet.
2011. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt a félévet még fejezze be. Mellesleg a nyelvtanulást lehet szórakoztató módon is kezdeni, mint pl. idegennyelvű filmeket néztek magyar felírattal, a használati tárgyakra ráírjátok az idegennyelvi megfelelőjét, stb. Lesz némi szóismerete és nem fog neki tanulásnak tűnni.
2011. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 SzilKa ***** válasza:
A jelenlegi félévet már nem lehetséges halasztani jogilag, legfeljebb egészségügyi okok miatt. Ha a vizsgáit nem teszi le most, akkor ez a féléve potyára ment el, akár költségtérítéses, akár államilag finanszírozottként tanul. Inkább legyen túl a vizsgákon szerintem.
2011. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen ezt már én is írni akartam: halasztani csak a félév előtti beiratkozásnál lehet csak (tehát értelemszerűen nem iratkozik be, hanem egy kérvényt ad le helyette)


A megkezdett félévet - tudomásom szerint - nem lehet halasztani, hanem abban az esetben ha bizonyos számú kredit alatt lesz akkor passzívra kerül!


(én már halasztottam egyszer ezért tudom ezt)

2011. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja a másik dolog: szerintem felesleges nekiállni az angol tanulásnak, mert ha nem olyan területre mentek akkor azt nagyon hamar elfelejti (úgyhogy csak egy papír lesz a kezében, amivel szintén semmire sem fog tudni jutni) , illetve szerintem édes kevés fél év arra hogy felkészüljön rendesen a nyelvvizsgára (feltéve ha nem valami egynyelvűre akarna menni- de azzal meg kitörölheti...) ha már nem áll olyan jól a nyelvvel, függetlenül attól hogy te ott lennél mellette vagy sem. Hiszen sokat számít az hogy állandóan könyörögni kell neki hogy álljon neki tanulni...inkább akkor tanuljátok már most azt a nyelvet ahová mentek (nem írtad), és ha úgy hozza a sors, abból is tudna nyelvvizsgázni.
2011. ápr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az említett nyelv a héber, amivel egyrészt Magyarországon nem mindig lehet kezdeni valamit, másrészt az angolt már alapnak tekintik.

A héberrel még az is gond, hogy ha olyan helyre adja be a jelentkezését, ahol neadjisten antiszemita a leendő munkaadó, akkor azonnal a kukában landol az önéletrajza.

2011. ápr. 26. 16:23
 9/9 anonim ***** válasza:
oké, így már tényleg érthető a dolog, azt hittem hogy német, olasz, vagy francia területre mentek... - tudod, azok tényleg jól jönnének ...de a héber...hát igen, eléggé megy a rassziztázás nálunk ...
2011. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!