Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más hogy érez a halott szüleiv...

Más hogy érez a halott szüleivel kapcsolatban? Normális hogy csak néha hiányzik?

Figyelt kérdés
Már egyik szülőm sem él, 2 év alatt halt meg mindkettő. Anyukám rákban, apukám meg alkoholista volt, depressziós lett, önpusztító, majd szívrohamban meghalt. Minden nap eszembe jutnak, de sírni csak havonta szoktam kb. inkább csak emlegetem őket, történeteket elevenítek fel stb. Néha úgy érzem mintha nem hiányoznának, máskor meg rájövök hogy mennyire rossz nélkülük. Pl ma is hallottam egy dalt és apukám jutott eszembe, és azóta sírok miatta...Mással is így van?
2012. jún. 4. 22:59
 1/4 A kérdező kommentje:

Ezt a dalt hallottam:

"Egy Jóska van a faluban, azt is bolond csavargónak mondják,

Lépteivel éjjel-nappal méregeti a főutca hosszát.

Mindenki csak nevet rajta, ő is nevet, ha mások kacagják,

Nem tudom, hogy ki a bolond, ő vagy azok akik kigúnyolják.


Bánatában lett a Jóska a falunak bolond csavargója,

Valamikor minden éjjel nótaszótól hangos volt az utca,

De akinek szólt a nóta, elköltözött erről a világról,

Ezért bolyong szegény bolond, így búcsúzik el a boldogságtól."


Apukámat Józsefnek hívták, és annyira ő ez a dal, és olyan szomorú...na most is bőgök ahogy elolvastam....

2012. jún. 4. 23:02
 2/4 anonim ***** válasza:

az én anyukám már 18 éve meghalt, és hogy őszinte legyek, nem tudom úgy elképzelni az életemet, hogy Ő is a része..persze sokszor elgondolkodom, mi lenne ha...

Ami 2 éve meghalt Nagyimat illeti, hát ugyan én is ritkán sírok, de iszonyuan hiányzik. Ő volt a szivem csücske és persze fordítva is:) :(

23l

2012. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Apám 7 évvel ezelőtt halt meg. Szerencsére anya él és virul! :)

Viszont nekem fater egyáltalán nem hiányzik, annak ellenére, h a szüleim együtt éltek, nagyon nem volt jó a kapcsolatunk, ráadásul egy rettentő rossz természetű ember volt (tudom, csúnya dolog ilyet mondani).

Közvetlen miután megtörtént a dolog, akkor piszok rossz érzés volt, de pl sírni már akkor sem tudtam. Később rájöttem, h a rossz érzés a bűntudat miatt volt, a bűntudat pedig abból fakadt, h egyszerűen nem fájt eléggé.

És a mai napig szemétnek érzem magam, mert egyszerűen nem érint meg különösebben.


Szóval szerintem már az is tök normális, ha néha hiányzik. Idővel egyébként is halványulnak ezek a sebek, és teljesen egészséges, hogy nem a nap minden percében ezen őrlődsz.


21/L

2012. jún. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Apám másfél éve halt meg, szintén önpusztító alkoholista volt, és őt is a szíve vitte el. Amíg élt, megkeserítette az életemet, amikor részeg volt (minden este), mindg agresszív volt, mindenért megvert. Rossz volt a kapcsolatunk.

És én sem tudtam sírni, amikor meghalt, csak napokig néztem magam elé, talán fel sem fogtam.

Az a helyzet, hogy megvagyok nélküle, gyorsan felálltam a kezdeti sokk után, mégis amikor meglátok egy hozzá hasonló embert, vagy használati tárgyát pl. a biciklijét, akkor elszorul a szívem.

2012. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!