Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mégis hogyan lépjek? Legyek...

Mégis hogyan lépjek? Legyek ott, vagy női megérzésre hallgatva, maradjak otthon, s legyen utána oltári balhé?

Figyelt kérdés

Nem, nincs itt semmi csalás, meg szerelmi ötszögek, simán csak annyi, hogy jönnek a párom szülei a hétvégén. Mi külföldön élünk, a páromat itt ismertem meg.. két idegen egy harmadik országban. Szóval, a kapcsolatunk szép és jó, annak ellenére, hogy néha a hajam az égnek áll, mert hát mindenkinek van vmi stiklije...

Viszont a sok csalódás, amit a múltban szenvedtem el, és tényleg(!) megráztak, azok miatt valahogy most óvatosabban élem ezt a kapcsolatomat. Akármennyire szeretem, és ragaszkodom hozzá, egyszerűen én nem akarok a szüleivel találkozni. Több mint két hónapja vagyunk együtt, nem mondom, hogy sok idő, de azt sem, hogy túl kevés.

Egyszerűen NEM akarok. Mondtam már neki is, meg a félelmeimet, meg az okaimat, erre azt mondta csak, hogy nem kell aggódnom, meg hogy az élethez hozzátartoznak a csalódások, senki nem tudja őket elkerülni blablabla...


De, hogy ez még ne legyen elég, kiderült, hogy a vasárnap az meg a Nagynéninél lesz, akivel én már sikeresen majdnem úgy összekaptam, hogy ihajjcsúhaj. Szóval meghívott ebédre, de arra fullosan-totálisan nem akarok elmenni.


Hiába mondom az érveimet, a végén odajukadunk ki, hogy jó lesz, meg hogy nyugodjak meg, nem kell pánikolnom.

Tudom, hogy nem világ vége egy családi látogatás, főleg ha más országban vagyunk, meg szerintem ez fontos neki, és tényleg, nem vagyok egy gonosz nőszemély, de én már annyira tiltakozom a találkozás ellen, hogy hétfő óta egyre kínzóbb torokfájással szenvedek, most meg már a mandulámat is érzem, s ha ez így halad, szerintem lebetegszem szombat 10-ig...


Bármiféle tanácsot szívesen fogadok, a hideg zuhanyt kerüljük, mert attól csak betegebb leszek.... bár szerintem nem lenne utolsó.

Ja, a párom nyelvén még nem beszélek, a szülők beszélnek viszont németül :)


2012. márc. 29. 07:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod ugye, hogy a torokfájásod, a ki nem mondott, visszatartott szavaktól van? Miért ne mehetnél el? Mosolyogj mindenen. Egyszer csak meg kell ismerned a párod szüleit. Ha valami nem tetszik a nagynéninél, egyszerűen felállsz, és hazamész.
2012. márc. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Irigylem aq prolémáid,szerinte egys k8icsit flugos vagy....
2012. márc. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha igy folytatod, akkor a következö csalódás boritékolva van, mert a párod nem sokáig marad veled, ha ennyire ellenséges vagy a legközelebbi családtagjaival.


Ez alapvetö dolog, hogy a másik szüleit meg szokás ismerni, kibirni velük pár napot, nem pedig eleve elutasitani a megismerkedés lehetöségét is.

Ha ennyire félsz minden újabb ismeretségtöl, akkor kezeltesd magad.

Az meg, hogy a nagynénivel MÁR összevesztél - elég rossz fenyt vet rád, ha ennyire kiállhatatlan vagy, akkor ne csodálkozz, ha egyik csalódás a másikat éri az életedben.


Tanulj meg normális emberi módon viselkedni, az alapvetö illemszabályokat betartani, ne pedig mindenképpen mindenkit magadra haragitani a saját hülyeséged miatt.

2012. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Ez NEM nöi megérzés, hanem hülyeség, amit érzel.

MIÉRT lenne balhé abból, ha a barátod szülei megismernek? Vagy annyira negativ lény vagy (koszos, elhagynagolt, primitiv, agressziv, veszekedös - vagy valami egyéb)??

2012. márc. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondattól eltekintve a probléma nagyon egyszerűen lenne megoldható, mivel a találkozásokra el KELL menned (a párod fontosnak tartja, így neked is fontos legyen).


Viszont nem beszéltek egy nyelven?

Hogy is van ez?

Nekem is lenne ettől mindenféle hideglelésem. Ez finoman szólva egy fura helyzet.

Hogyan kommunikáltok? Google Translate?


Összességében teljesen megértem az aggályaidat. Ez valamennyire sántikáló helyzet, bár úgy látom, a valódi okot nem merted leírni.

2012. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%
Netán, arab az a fiú?..és Iszlám vallásúak a szülők, és a nagynéni?
2012. márc. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

WalakyAti: Ha jól értettem, akkor a kérdezö magyar, a fiú valami más nemzetböl való, és Németoszrágban élnek.

A kérdezö nem beszél a fiú nyelvén, az sem magyarul, viszont mindketten németül, és ezen a szülök is tudnak beszélni - tehát semmi probléma nem lenne nyelvileg.

2012. márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed főcíme alapján, tényleg valami készülő szerelmi drámára gondoltam.:-))

Próbálj meg egy kicsit higgadtan gondolkodni; miről van szó? Van egy párod, akit szeretsz, ragaszkodsz hozzá, és ez viszont is így van ( ha jól értem, amit írtál ) Alkalma van találkozni a szüleivel, (vagyis a legközelebbi hozzázartozóival )és a legtermészetesebb dolog számára, hogy akit szeret, azt bemutassa nekik.

Hol itt a probléma???

Ebbe a kedves, és ártalmatlan gesztusba beleszőni a saját korábbi csalódásaidat, és félelmeidet, butaság. Ezen az alapon a mostani pároddal sem lett volna szabad összejönnöd, mert mi van, ha megint csalódással végződik?

Nem tudom, hogy a Nagynénivel min lehetett "majdnem" összeveszni, és ennek mi a jelentősége abból a szempontból, hogy a párod a szüleivel szeretne találkozni úgy, hogy te is ott vagy.

Ha ennyire görcsösen, ennyi szorongással, és bizalmatlansággal éled meg ezt a kapcsolatot a korábbi rossz tapasztalataid miatt, akkor nem a párod esetleges "stiklijei", hanem te magad leszel az oka, ha megint rosszul végződik... Menj el vele, légy kedves, és érezd jól magad!:-))

2012. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szépen elmégy, mosolyogsz, udvariasan beszélsz a rokonsággal: németül!

Amit viszont szíved szerint mondanál nekik, akkor és ott kimondod: magyarul!

A kutya sem fogja érteni ott a magyar nyelvet! Tudod, milyen jó buliban lesz részed? :)))

Mit parázol? Tedd meg, ha neked fontos a párod, majd lesz, ami lesz!

2012. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el, legalább egy esélyt adj a dolognak, már csak a párod miatt is. Ha nem szimpatikusak, nem kell jópofizni velük, csak legyél udvarias (gondolj arra, hogy a párodnak hogy esik ez a dolog, ha szereted, akkor ennyit megtehetnél). Aztán még az is lehet, hogy tényleg jó lesz.
2012. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!