Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem lesz testvére a gyermek...

Ha nem lesz testvére a gyermekemnek rossz lesz neki?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Én vallom, hogy egy gyerek nem gyerek. A testvér sokmindenben jó, sok képességet tanít a gyereknek, és hiszem, hogy sok emberről felnőtt korában is megmondható, hogy nem volt testvére. Persze kivétel mindig van.
2010. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Én egyke vagyok. Soha nem éreztem hátránynak, sokat voltam közösségben, mindig is voltak olyan barátaim akikre bármiben számíthatok. Nem tudom milyen lenne testvérrel. Páromnak 3 tesója van... Én szeretek egyke lenni. Most 3 hónapos a kislányom és a párommal úgy gondoljuk hogy nem lesz testvére. Nem hiszem hogy hátrány érné.
2010. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
ez nagyon sok mindentől függ.pl attól hogy mennyire vagytok anyagilag készek egy második gyerek 20 éves programjára,és hogy mennyire érzed úgy,hogy képes vagy még egy gyerekkel elölről kezdeni mindent,hogy 2 kicsivel mennyire tudsz boldogulni,hogy 6 év kimaradás a munkahelyeden nem jelent e sok időt,hogy netán utána munkanélküli leszel akkor szép a nagy család.hogy úgy érzed e a házasságod megfelelő támasz,és 2 gyereket is el tudsz tartani ha egyedül maradsz,ezek fontos kérdések.csak azért mert kell egy testvér,még nem feltétlen elég indok.
2010. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy nővérem. A kislányomnak is lesz testvére - ha Isten is úgy akarja - , mert nem szeretném megfosztani őt a testvéri szeretet érzésétől.
2010. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Ez az istenes duma tetszik. Nem isten akarata egy gyereke hanem egy felelősség teljes szülőé. Én egyke vagyok és soha nem volt hiányérzetem. Imádtam a gyerekkoromat, mindíg voltak barátaim imádott az anyukám. Semmiben nem volt hiányom soha.

Férjemnek anyukámnak volt, van testvére rossz testvéri viszony volt és van mindenütt. Mi csak egy gyermeket terveztünk mert az anyagi bázisunk ennyit bír el ahhoz hogy mindent megadhassunk neki amire szüksége van hiánytalanul lemondások nélkül.

És amúgy sem szülhetek többet. Tehát nem lesz rossz neki egyedül. És az hogy kinek hány gyermeke születik az a szülő és a sors akarata. Istennek ehhez semmi köze.

2010. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs testvérem, és mindig nagyon hiányzott. Szóval anno megfogadtam, hogy legalább két gyerekem lesz, aztán az első után kicsit elbizonytalanodtam. De ami nekem mindig hiányzott az életemből, azt szeretném neki megadni. Persze mindez több faktortól függ. Például az idősebb gyerek személyiségétől is. Bár kicsi korban nehéz megítélni, hogy mennyire lenne rá szüksége... Bár én annyira szerettem mindig is a gyerekeket, hogy még nagy korkülönbséggel is jót tett volna nekem egy tesó. Szóval én 4 évet tervezek a két kicsi közt. Ráadásul így jobban lesz időm a kistesóra is.
2010. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én olyan mondást ismerek,hogy a legtöbb,amit egy szülő adhat a gyermekének,az egy testvér.

Nekem 20 hónpos lesz a fiam,mi is várunk még kb. 2 évet,de mindeképp szeretnénk tesót neki.

Persze mindekinek a saját döntése,ha ti úgy gondoljátok,hogy nem,akkor nem.

Mivel nem lesz tesója,nem tudhatja,hogy milyen lett volna,ha van.

Neki jó lesz így,másnak meg máshogy.

2010. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én 3 gyereket akartam mindig. most van 1 21 hónapos fiam. elgondolkodtam, h szüljek-e még. a fiam nem könnyű eset, iszonyatos idegrendszer kell hozzá.:)) most azt mondom, h szeretném, hha lenne tesója, nekem is van 1 nővérem, és jó, h van, még ha néha sz@r is a kapcsolat köztünk.

de! min. 5 év lesz köztük, ha úgy alakul, ahogy mi tervezzük. nekem kell 1 kis regenerálódás:)))

2010. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rossznak nem lesz rossz neki, mert megszokja, hogy egyedül van.Viszont ha lesz testvére, nem fogja bánni szerintem.

Nekem is csak egy babám van.Nagyon gondolkozom a másikon, mert már nem vagyok fiatal:(

Ha megteheted, akkor legyen még egy!

2010. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
37 éves lennék mire megszületne a testvére ! Az előzővel veszélyeztetett voltam ! Felvan adva a lecke !
2010. febr. 28. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!