Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék, ha bébikomp...

Rossz anya lennék, ha bébikompot akarok venni a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Egy hete semmilyen házimunkát nem tudok végezni. Mosogatás közben a kislányom a lábamba kapaszkodva áll és a sikoltozásig hergeli magát. Ettől én is teljesen kiborulok. Férjemmel azt okoskodtuk ki, hogy veszünk egy kompot, és addig, amíg a legszükségesebb dolgokat gyorsan megcsinálom, beleteszem a babát, hátha elfoglalja magát és nem sikoltozik. A konyhában mellettem ücsörgés és játék nem megy, rögtön áll és sikoltozik. Nagyon ki vagyok már borulva. Rákerestem a bébikompos kérdésekre, és néhány válaszoló nem átallotta lesz@ranyázni a kérdezőt, hogy persze vegyen csak kompot, úgy legalább nem kell a gyerekkel foglalkozni. Elsősorban ezektől az agyoniskolázottaktól kérdezneém, hogy akkor hogy a frászba mosogassak sikoltozás és kiborulás nélkül????
2010. febr. 12. 14:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a kislányom 5 hónapos kora óta kúszik, már feláll, stabilan ül, térdel kapaszkodás nélkül és mászmni is elkezdett. Kapaszkodva körbelépeget a kiságyban. tehát nem hinném, hogy siettetnék bármit is a komppal.
2010. febr. 12. 14:27
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
NYUGIII! Jól kiakasztott a kisvakarcs:) a fiam csüng rajtam szó szerint, mindig is ilyen volt. Nem akartam kompot venni, mertamugy sem mondhatnám, hogy gyorsan fejlődött a mozgáskoordinációja, gyanitottam, hogy a komp méginkább visszaveti. De a barátnőm kérdezés nélkül áthozta a kompot, mert nem volt állapot hogy egyik kézben a gyerek, másikban a fakanál. Semmi baja nem lett tőle. 16 hós. Teszem hozzá most is lóg a gatyámon, tehát csak pár hónapra volt megoldás.
2010. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

a szakemberek nem támogatják valóban a bébikomp használatát, de nem hinném, hogy napi 20 perc, fél órából bármi baja lenne,legalábbis nem bizonyított.

üdv: egy gyógypedagógus

2010. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek magánügye, hogy használ-e kompot vgy sem. Én nem vettem egyik gyerekemnek se...a házimunkát úgy oldottam meg, hogy mindig jött velem oda, ahol én voltam. Mosogatáskor beültettem az etetőszékbe és odahúztam magam mellé...neki adtam játékot, műanyag tálakat, kanalakat, azokkal jól eljátszott... De ha neked a komp a szimpatikus, annyi ideig biztosan nem annyira káros, míg elmosogatsz...
2010. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossz anya!

Bár ezeket a véleményeket nem láttam, való igaz, a kompot szakemberek sem ajánlják. Mégpedig azért, mert baleset-veszélyes, és nem jó pózban van benne a gyerek.

Régen járókát használtak, addig, amíg a veszélyes tevékenységet végezték, ált-ban a konyhában.

Mi azt a megoldást választottuk, hogy ilyenkor tettünk be egy rácsot.

Ez lehet leszerelt kiságyrács, de lehet kapni is, ami felszerelhető az ajtótokra.

De használható egy elég stabil ládika is, amin átlát a gyerkóc és felnőtt azért könnyen tudja mozgatni.

2010. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük.Mindig vannak okosak,akik a legújabb divatot majmolják.Az enyémeknek is volt bébikompjuk.Egyiknek sincs gerincferdülése,egyik sem borult ki belőle.Mindegyik élvezte a benne létet.Én is tudtam mellettük dolgozni.Csak arra kell vigyázni,hogy a küszöböknél ne boruljon fel.3 gyerekes anyuka.
2010. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem írni, hogy sokan félreértik, hogy miért ártalmas a komp, nem az a baj, hogy gyorsan fejlődik a mozgása és később a mozgásával, annak koordinációjával lesz baj,hanem a mozgás, a mozgásos tevékenységek kihatnak az agyi funkciók kialakulására, így később tanulási zavarok,részképesség zavarok fordulhatnak elő. (második voltam)
2010. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én nem foglak "leszaranyázni", és megértem azt is, hogy ki vagy borulva, de mégis azt mondom, hogy NE vegyél bébikompot!!! Balesetveszélyes!!! Nem is kicsit!

Nem írtad mennyi idős a gyermeked.

Mi 7 hónapos korában vettünk a lányomnak egy FA járókát (a hálós az borzalom), és ilyen helyzetekben én mindig oda tettem. Abban tudott lépegetni, felállni, ülni, stb. Volt bent neki pár játék. Tök jól elvolt benne.

A másik megfontolandó dolog, hogy hagyod, hogy ott sertepertéljen körülötted. Egy idő múlva már úgysem "zárhatod" be őt sehová, jönni-menni-mászni akar majd.

Harmadik lehetőség, ha az etetőszéket (ha van) odahúzod magad mellé, az elég magas, látja, hogy mit csinálsz a mosogatóban, tudsz vele beszélgetni. Adsz mondjuk a kezébe egy szivacsot és egy műanyag edényt, hadd utánozzon.

2010. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor én is rossz anya lennék?Én ugyanúgy voltam, mint te.Sajnos semmit nem tudtam csinálni a kisfiam mellett, most másfél éves s most is ugyanolyan kis örökmozgó, mint kisebb korában volt. Semmilyen játék nem köti le 5 percnél tovább. :( Szóval nekünk is volt bébikompunk s igenis jó volt, hogy addig sem kellett fognom s gyorsan elvégeztem a legfontosabb teendőimet.:))
2010. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam az etetőszékes megoldást, nem vált be. Járóka nem fér a konyhába, 1,5x2méter az egész összvissz. Pihenőszékből már kiborulna, és ha a fél konyhát mellépakolom, akkor is belém kapaszkodva áll és sikoltozik. Köszönöm a válaszokat! Kíváncsian várok még véleményeket.
2010. febr. 12. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!