Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz lesz a gyermekemnek?

Rossz lesz a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
A mi családunkban nincs más gyermek, testvére még nem lesz a kicsimnek. Én nem tartom az unokatestvéreimmel a kapcsolatot, a párom rokonsága sem jár hozzánk, a miénk sem, csak anyukám. Vannak barátaim, de nem jönnek el hozzánk. Hiába hivom őket, csak igérgetnek, meg kifogásokat találnak, vagy javasolják, hogy menjünk el mi hozzájuk inkább. Szóval mi tudnánk menni minden héten valahová, de hozzánk senki sem jön. Még Húsvétkor is csak 2 látogatónk volt apán és a papán kivül. Ha alig látunk vendégeket a gyermekem boldogtalan lesz majd?
2012. jún. 5. 22:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Hát én nem csinálom sehogy, egyszerűen csak jönnek az emberek :) Hétvégén biztos, hogy mindig jön valaki, mivel több barátunk is van, aki más városban dolgozik, de hétvégente hazajár, ilyenkor mindig beugranak valamelyik nap, aztán szoktunk a nagyszülőkkel is menni erre-arra, vagy csak úgy feljönnek hétköznap délután egy órára akár beszélgetni, vagy akár hétköznap este is jönnek barátaink kártyázni, társasozni (ki mit szeret, stratégiai játéktól kezdve az activity-ig minden jöhet), szóval nálunk elég megszokott, hogy mindig jön valaki. Persze van nekünk is magánéletünk, de unatkozni sosem szoktunk :) Csak jó lenne, ha a társaságban végre másnak is lenne gyereke... Emlékszem, amikor én voltam kicsi, a szüleimhez is mindig járt társaság, csak ők olyankor hozták a gyerekeiket is, vagy mi mentünk hozzájuk, ott is mentek ezerrel a kártyapartik, mi meg addig nagyokat játszottunk, aztán általában ott is aludtak/aludtunk, ahol az esemény zajlott. Na ezt sajnálom, hogy nálunk nincs meg, de ez ellen nem tudok mit tenni.
2012. jún. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én is így nőttem fel és nem tudok túl sok jó dolgot mondani.Nekem mindig is nagy volt a szociális igényem,szerettem a korombeliek között lenni,de mindig egyedül voltam és ez nagyon rossz volt.A szíváshoz még hozzájött az,hogy nem tanultam meg kommunikálni a korosztályommal,nem ismertem meg a szokásos játszmákat,ezért amikor 18 éves fejjel szabadjára lettem engedve,mindenki ki tudott használni,mert nagyon naiv voltam.Sokat szívtam emiatt,majdnem tönkretettem a saját életemet,mert olyan emberek csapódtak hozzám,akik felismerték a gyengeségeimet és visszaéltek velük.Még annyi,hogy gyerekkoromban sokat jártunk vendégségbe,ahol találkoztam korombeli gyerekekkel,de nekem hetente egy alkalom egyszerűen nem volt elég.Szerettem volna,ha mindig van velem valaki.Ha nekem gyerekem lesz,az biztos,hogy nem lesz egyedül,mindenkinek kell egy tesó.:)
2012. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Nekem is egyke a fiam, az is marad. A párom családja kis család, nekem meg már szinte nincs is. Szóval ránk se nyitogatják napont a rokonok az ajtót, amit én egyátalán nem bánok. DE, tudod miért nem jutott eszembe soha az ami neked eszedbe jutott? Kit érdekelnek az én barátaim? Saját magamat, ha jönnek ők hozzám jönnek nem a gyerekhez, és ez igy van jól...tudod miért, mert hozzá majd a SAJÁT barátai fognak jönni. Ez az élet rendje. Megy oviba, jönnek a barátok, zsúrok, farsangok stb. aztán suli, haverok, lányok...hát én sem anyám barátaival szocializálódtam :-DDD

Nem is tudom, hogy juthat ilyen az eszedbe :-))

2012. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
És esetleg tudnátok segiteni abban, hogy hogyan kezdjem el az ismerkedést, a vendéghivást, hogy működik ez az egész egyáltalán???
2012. jún. 29. 20:47
 15/17 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam nagy ügyet csinálni a vendégségből, főleg, ha csak egy-két ember jön, csak hívom őket, hogy alkalomadtán ugorjanak fel beszélgetni egyet. Jeges tea, némi almás sör, kis ropogtatni való, ennél nem kell több (bár ebben a melegben inkább fagyit csinálok), és akkor ez csak egy kis beszélgetős délután/este.

Ha meg több embert hívok, akkor nehezebb, hogy mindenkinek jó legyen az időpont, de előbb-utóbb összejön, azt inkább facebook-on szoktuk leszervezni, egyszerűbb, mint körbetelefonálni mindenkit.

Nincs benne semmi ördöngösség, csak el kell hívni az embereket. Persze mindig van olyan, akinek egy adott időpont épp nem jó, de ebből nem szabad tragédiát csinálni. Rugalmasnak kell lenni és jó lesz :) Hozzánk már annyira ideszoktak, hogy a gyerek megkérdezi 3 nap után, hogy na mi van, nem jön már senki? :D

Szóval csak bátran, vedd fel a kapcsolatot az ismerősökkel és hívd el őket, biztos lesz olyan, aki örül, hogy meglátogathat titeket :) Aztán majd szép lassan kialakul a dolog.

2012. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A szülő a legfontosabb egy gyereknek. Nálunk ünnepek idején senki nem jön látogatóba, meghaltak.

Sok gyerekprogramra hordom a gyereket, járunk külföldre, belföldre, van egy-két távoli rokon félévente látjuk őket.

A pénz és a szülői támasz a lényeg nagyon hosszú ideig. ha a saját gyereked majd talál társat és lesz több 2-3 saját gyereke, nem fogja érdekelni, hogy nincsenek rokonok. Egy-két jóbarát is kell, de ha nagy baj van akkor úgyis csak aszülő és a sok pénz segít.

2013. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja és a testvér. Na nekem van, be is perelt a vagyon miatt, szóval nem kell belebolondulni, ha vki csak egy gyereket tud szülni.
2013. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!