Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akadályozhatja a gyermek...

Akadályozhatja a gyermek láthatását következmények nélkül?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni, mert nem vagyok jártas jogi ügyekben.

Páromnak van egy 3 éves kisfia, ideiglenesen a volt párjának ítélte a bíróság. A láthatás megvan szabva,minden 3. hétvégét kaptuk meg. Viszont a múltkori (söt többször is előfordult) láthatást megtagadta a volt élettárs. Mi elmentünk az átadás helyszínére, de ő kijelentette ,hogy nem hozza el a kisfiút. Ekkor feljelentést tettünk a rendőrségen , hogy megtagadta a láthatást, s másnap a gyámügyhöz is bementünk ahol azt mondták, h nem tagadhatja meg a láthatást, s ezzel nagy hibát követett el. (benne van az ideiglenes döntésben , hogy bármelyik fél akadályozza a láthatást az súlyos következményekkel jár).

Tegnap viszont volt tárgyalás, ahol a párom megemlítette az esetet, erre a bírónő azt mondta, hogy miért mentünk rendőrségre, s ezzel nem fognak foglalkozni. Sőt, még a volt élettársat meg sem kérdezte, h tényleg így volt e.

Most olyan döntés született, hogy minden páratlan hétvége a miénk, de én aggódom, hogy akadályoztatni fogja a volt volt élettárs a láthatásokat.

A kérdésem az lenne , hogy ezt akkor valóban megteheti következmények nélkül , hogy megtagadja a láthatást? Ez azért furcsa.

Segítsetek!

Előre is köszönöm a válaszotokat.


2012. jún. 6. 23:42
 1/6 A kérdező kommentje:

Potosan azt mondta a Bírónő,hogy miért mentünk rendőrségre,met ez nem a rendőrség hatáskörébe tartozik - holott a gyámügynél így tájékoztattak,hogy elöször a helyi rendőrörsön bejelentést kell tenni.


nagyon ellentmondásosnak tűnik az egész.


emellett kértem már többször a Bírónőt ,hogy szabályozza a pótkapcsolattartást is,h pótolni tudjuk az elmaradt láthatásokat ,de ezt nem tette meg,mondván nem tartja szükségesnek.


??


köszönöm szépen a segítséget.

2012. jún. 6. 23:53
 2/6 anonim ***** válasza:

szuper bírót fogtatok ki :S


nem, a láthatást nem tagadhatja meg, még akkor sem ha a másik fél nem fizeti a gyerektartást! mindig joga van látni a láthatási időben..

ha pedig a gyámügy azt mondja, tegyetek feljelentést akkor feljelentést kell tenni.

2012. jún. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

bocs, de kicsit zavaros


te ffi v no vagy? a gyerek anyjaval/apjaval ismet osszejottetek, de a gyereket mas neveli, ezesetben az anya/apa elozo parja? jol ertem? miert vettek el toletek a gyereket? nincs esely visszakapni?

2012. jún. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tagadhatja meg a láthatást. A bírónő no comment. Mindig hallgassatok a gyámügyre, ha bármi van, ők kulcsfontosságú szerepet fognak játszani.

Arra azért készüljetek fel lelkileg, h lehet, h nem fogja Látszólag akadályozni a láthatást, de sok aljas fegyver van, amit bevethet, és nehéz bizonyítani. Ne tegye, azt kívánom. Nektek pedig azt, hogy mindig a gyerkőcöt és az ő érdekeit nézzétek, minden màs mellékes.

2012. jún. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat.

a kérdést a párom tette fel,a kommentet már én írtam,én vagyok az anya,és a kisfiamat a volt párom-a kisfiú édesapja neveli.

mi sem értjük,hogy miért vette el a bíróság a kicsit,pedig nagyon szeretjük,soha nem veszélyeztettük.

2012. jún. 8. 21:37
 6/6 AB.ka ***** válasza:

Sziasztok!


Csak ideiglenes döntés született? Akkor még semmi sincs veszve. (Indoklás?!) Ha egy 3 éves gyerek nem az anyjánál lesz elhelyezve, azt elég komolyan meg kell indokolnia a bírónak! (Bizonyítékokkal alátámasztva!)

Ha a bírónővel kapcsolatban felmerül az elfogultság (márpedig rezeg a léc!) egy jó ügyvéd tudja, ilyenkor mit kell tenni!

Ha apa akadályozza a láthatást, azzal veszélyezteti a gyereket. (Van erre egy törvény!) Az ellen-nevelés is bizonyítható! Aki ilyent tesz, alkalmatlan a gyereknevelésre, és elveszik tőle a gyereket! Úgyhogy "szórakozhat" bárki egy kiskorúval, de nem tanácsos.


Mindegyik ilyen alkalmat gyámügynél jelezzétek írásban, (postán, tértivevényesen) vagy személyesen jegyzőkönyveztetve.

Egyébként gyámügy-rendőrség-bíróság = akkora a fejetlenség, hogy az valami agyrém. (Nem egyedi eset, sajnos az egymásnak ellentmondás.)


Ügyvédetek nem világosított fel? Ha még nincs, sürgősen szerezzetek egy olyant, aki jó gyermekelhelyezésben! (Cseréljétek le a mostanit!)

Jogszabályokat olvassátok ezerrel. A hozzáértés (tanulmányozás) sosem árt! Hogy áll azóta az ügy?

2012. nov. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!