Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleid nem segítettek...

Ha a szüleid nem segítettek és támogattak volna, akkor most hol tartanál vajon?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy volt lehetőség pld főiskolára, középiskolába járni, nyelvet tanulni. Otthon jó példát mutattak, így megtanulhatóak voltak apróbb és nagyobb dolgok, az életre nevelték az embert. Nem kellett tizenévesen azért dolgozni, hogy legyen étel és lakhatás ( pld nem albérletezésre kellett pénzt gyűjteni)...meg ilyenek.


Van egy ismerősöm, aki annyira nagyra van magával, közben mindent a szüleinek köszönhet...fizették a pótóráit, a tandíjait, külföldi nyelvtanulás, lakást kapott, kocsit az érettségire. Ez az ember lenéző azokkal akiknek nem ilyen a háttere. Csak nem tudom, hogy mire fel, hisz, ha onnan jött volna, ahonnan azok, akiket semmire sem tart...ki tudja hol tartan.

( pld tandíjas fősulira járt és még így is kettes-hármas volt...szóval nagy ívben beleszart...de a kapcsolatai révén jó munkája lett és a nagy szája a haverjai miatt neki sokszor elnézik, ha valamit elkefél...stb...)


2009. júl. 2. 17:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Én nem kaptam támogatást, még lehetőséget sem a továbbtanulásra. 15 éves koromtól dolgozom, mert pénzt kellett hazaadnom, estin tanultam tovább és amit elértem, azt mind a magam erejéből értem el.
2009. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

Engem nem támogattak semmiben. Suli mellett éjszaka töltöttem a Tesco polcait, magántanárt én fizettem amihez kellett, ruhákat, könyveket magamnak veszek. Most az egyetemen a diákhitel segít át a költségeken.

Úgyhogy ha magamon nem segítettem volna most egy rongyos csúnya és buta lány lennék!

2009. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
47%
miniszterelnök lennék és lopnám a pénzt.
2009. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Engem sem tudtak pénzzel támogatni de minden lelki támogatást és biztatást megkaptam. És egy olyan életszemléletet ami mindenen átsegít. Nem halat adtak hanem megtanítottak horgászni.
2009. júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Nekem szerencsém van a szüleimmel, támogatták a tanulmányaimat amíg nem kezdtem el dolgozni (azóta magamat támogatom), és adtak egy nagyobb összeget, amiből el tudtunk kezdeni házat építeni a párommal. Ezért hálás vagyok nekik. Lassan megöregszenek, a nyugdíjuk nem lesz túl sok, de én támogatni fogom őket amennyire tudom.
2009. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Engem nem segítettek, nem támogattak semmiben, ezért az életemet teljesen másképp építettem fel, mint ahogy otthon láttam. Ennek köszönhetem mindenemet, a boldogságomat, a kiegyensúlyozottságomat, de még az egészségemet is. Rengeteg rossz példa volt előttem, ezért indultam ellenkező irányba. Tehát mindent magamnak köszönhetek, amit elértem. Otthonról sem anyagi, sem szellemi municiót nem kaptam épp, hogy felneveltek valahogy. Mint a gombát, amit még öntözni sem kell, mégis elvan.
2009. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Lássuk az én példámat, egy '84-es évjáratú fiatal nő vagyok.


főiskola - Amikor én kezdtem, akkor még az állami finanszírozás azt jelentette, hogy tanulmányi eredménytől függetlenül ingyen, könyvekkel együtt, tehát mivel engem felvettek államira, csak a pótvizsgákat kellett fizetni, és azt a néhány füzetet, amit összesen használtam (ez nem sok pénz), amiből nem volt túl sok (az átlaghoz viszonyítva).


középiskola - Iskolaköteles korban kerültem be, ingyen jártam végig, nem került pénzbe a tankönyv se akkor, amikor én jártam, tehát fizetni csak a füzeteimet és néha az elhasználódott tollat-ceruzát-radírt, tehát apróságokat kellett, nem nagy pénz.


nyelvet tanulni - Angolból középfokúztam, erre nem költöttünk keveset, de még így se a legdrágább nyelviskolában tanultam. Fizették, mert a tanárom javasolta.


Otthon jó példát mutattak - Nem mutattak jó példát, állandóan veszekednek, gyerek koromban többször csípős, görcsös vesszővel csapkodtak meg (nem voltam rossz gyerek, egyszer Mikulásra úgy kaptam vesszőt, hogy az ágyamba rakták a lepedőm alá, hogy pont ráfeküdjek), az is baj volt, ha 4-est hoztam haza, és öcsémet elkényeztetik, neki zsebből megveszik a plazmatévét és a legluxusabb dolgokat, engem ugráltatnak, akkor is, amikor tanulni kell, apám álszent, templomba jár, de nem bánik jól anyuval és velem se.


Tanulni nem hagynak nyugodtan, mert azért is velem veszekednek, ha öcsém nem segít semmit. Főiskolás éveim alatt kezdtem dolgozni (felváltva diákmunka és bejelentett főállás), azért nem korábban, mert a nyelvtanfolyam miatt nem volt se téli se nyári szünetem, így időm se, pedig a jogsit is megszerezhettem volna, de arra se jutott idő az angol miatt, így viszont érettségire meglett a nyelvvizsgám, és a diplomához talán ez az egyik legfontosabb kiegészítő.


A szüleim soha nem tartották jó ötletnek, hogy dolgozzak, de ha nem dolgoztam éppen, akkor el akarnak állandóan küldeni. Most egy csaló cég áldozataként vagyok munkanélküli, és megy az eljárás a cég ellen, ezt is az én hibámnak róják fel. Munkát találni nem segítenek, ha mégis, akkor hülyének állítanak be mások előtt, a kapcsolatrendszerük széles körű.


A támogatásuk nélkül kezdtem el énekelni egy gospel kórusban, és sokszor bántják őket is szóval nekem, pedig nem tettek semmi rosszat.


A szüleim támogatása nélkül - már amivel támogattak - nem tudom, valószínűleg az utcán lennék, mert kirúgtak volna itthonról (szóban már nem egyszer mondták), de a támogatásukkal több önbizalmam lenne, és nem lenne gyerekkorom óta egy tartós kézremegésem. A kórus nélkül viszont sehol nem tartanék és annyi önbizalmam se lenne, mint most.

2009. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

Érettségiig otthon laktam. Utánna elmentem dolgozni és mellette levelezőn megcsináltam a diplomát. Magamnak fizettem a különórákat, a magán nyelvtanárt és a tandijat.

De azt a nagy segitséget megkaptam, hogy én örököltem a nagyszülői házat és bár saját pénzből, saját erőből ujittattam fel, mégsem kellett hitelt felvenni és albérletbe menni. Azóta is ott lakok a férjemmel és a gyerekekkel.

Sokat köszönhetek nekik olyan dolgokért, amiket nem lehet pénzzel megfizetni.

36 éves nő

2009. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

hát kb.sehol

pl. nem lenne diplomám

nem lenne erkölcsi értékrendem, és egy rideg, lelketlen valaki lennék

még jó, hogy nem így van:)

2009. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
17:40 - vagyok, még hozzáfűznék pár szót, szóval lehet, hogy kaptam bizonyos dolgokban anyagi támogatást (de nagyon fogfájósan adták azt is), viszont mindig hiányzott az a törődés, szeretet, támogatás, bizalom, ami más családokban természetes, így ha gyerekem lesz, én megadom neki ezt a lelki támaszt és szeretetet, amit én nem a szüleimtől, hanem a kórusomtól kaptam meg, de a szüleimtől mindig hiányozni fog, és mindig rámjön a sírás inger, ha más családokban látom, vagy akár egy filmben, ez többet ér, mint az anyagi és tárgyi javak.
2009. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!