Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleid nem segítettek...

Ha a szüleid nem segítettek és támogattak volna, akkor most hol tartanál vajon?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy volt lehetőség pld főiskolára, középiskolába járni, nyelvet tanulni. Otthon jó példát mutattak, így megtanulhatóak voltak apróbb és nagyobb dolgok, az életre nevelték az embert. Nem kellett tizenévesen azért dolgozni, hogy legyen étel és lakhatás ( pld nem albérletezésre kellett pénzt gyűjteni)...meg ilyenek.


Van egy ismerősöm, aki annyira nagyra van magával, közben mindent a szüleinek köszönhet...fizették a pótóráit, a tandíjait, külföldi nyelvtanulás, lakást kapott, kocsit az érettségire. Ez az ember lenéző azokkal akiknek nem ilyen a háttere. Csak nem tudom, hogy mire fel, hisz, ha onnan jött volna, ahonnan azok, akiket semmire sem tart...ki tudja hol tartan.

( pld tandíjas fősulira járt és még így is kettes-hármas volt...szóval nagy ívben beleszart...de a kapcsolatai révén jó munkája lett és a nagy szája a haverjai miatt neki sokszor elnézik, ha valamit elkefél...stb...)


2009. júl. 2. 17:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
A mi szüleink nem támogattak minket pénzzel. Csak szeretettel, törődéssel, esetleg egy tál étellel, amikor látták hogy erősen "hó vége" van. egy-két év alatt összeszedtük magunkat, ma egész jól élünk, bár a lakásunk még a bank-é, de már nem kell várni 5.-ét remegve, hogy van e fizetés. Amit elértünk, mindent magunknak köszönhetünk. Az utolsó szögig mindenért keményen megdolgozunk, napi 12 órában mindketten, de meg is van az eredménye, és -lehet, hogy gonosz leszek, de - nem is kell hálálkodnunk senkinek, és beleszólási joga sincs senkinek az életünkbe. (remélem, értitek, mire gondolok.)
2009. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%

nem is értem, hogy mi a gond a bérlakással??? miért várják el a fiatalok, hogy 18 évesen saját tulajdonú lakásuk legyen?


én 14 éves koromban kezdetm el újságot hordani a suli mellett, hogy feljavítsam a zsebpénzemet. aztán a szünetekben dolgoztam és év közben mindenfélét (gummigyárban a raktárbam, gyögyszergyár, könyvkerekedés, karácsonfaárusnál stb.... mikor mit) ami adódott. és ezek jó tapasztalatok voltak. saját pénzemből jártam szórakozni. összegyüjtöttem a pénzt, hogy 18 évesen megszerezhessem a jogsimat, ha megbuktam volna a vizsgán, akkor nem lett volna több pénzem további órat venni. abból a pénzből mentem nyaralni (mert a szüleimmel már nem volt olyan izgalmas), amit én teremtettem meg. 18 évesen saját pénzből mallorca-ra. 21 évesen hátizsákkal USA :) és jó érzés volt, hogy magam valósítottam meg!!!


igaz, kajára nem kellett otthon pénzt adnom, ameddig tanultam. ruhára megkaptam az alapot, de ha vmi márkás cuccott akartam, akkor a saját pénzemből egészítettem ki. amikor viszont már volt rendes keresetem, akkor haza is adtam pénzt és ez szerintem így volt fair, mert anyukám főzött és mosott rám.


24 évesen az első saját (bér)lakás. magam rendeztem be használt bútorokkal, amit az évek során lecseréltem. és nagyon jó érzés volt az anyagi függetlenség :)

2009. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg sehol. Édesapámtól minden segítséget megkaptam, lehetőséget, hogy tanuljak. Más kérdés, hogy nem tudtam a nyugdíjas édesapámtól elfogadni a pénzt, így végig dolgoztam főiskola mellett. Most 23 éves vagyok és van lakásom, férjem, gyermekem. Mindenem megvan, ami boldoggá tehet, noha nem élünk nagy lábon. De szeptembertől jöhet a következő diploma, remélem az isten is úgy akarja.
2009. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

Bár lepontoztatok, de nekem tényleg rossz volt, hogy azt nem adták meg, ami a legfontosabb lett volna.

Egyszer megkérdeztem apámat, miért nem tudott soha bízni bennem és miért nem biztatott soha és miért nem adott soha lelki támogatást, és szeretetet. Azt válaszolta, hogy vagy azt adja, vagy a pénzt, és ő inkább a pénzt választotta. Soha nem fogom megérteni.

2009. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
nekem se segítettek semmit sem, egyedül fizettem a gimi kiadásait, meg most az egyetemét is(sajna kolit nem kaptam, így az ottani albérletet is). most, hogy remélhetőleg levelezős leszek, kicsit könnyebb lesz az életem:)
2009. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem támogattak ahogy tudtak, persze nem lakással meg ilyen nagy dolgokkal, de mégsem lett belőlem senki... ha nem támogattak volna akkor valószínűleg már nem is élnék, vagy egy csöves lennék.

24/l

2009. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
89%

A válasz megírásának időpontja: ma 19:06


mi szerettél volna lenni 24 évesen?

2009. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
engem is támogattak, ha nem így lenne akkor nem lenne diplomám, és gőzöm sincs mit csinálnék.... tanultam ahoyg bírtam, egy jó és egy jeles rendű diplomám van, jelenleg gyesen vagyok, sajnos messze lakunk , most a támogatás már csak a látogatás, de anyagiag nem is vagyunk rászorulva
2009. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

a párom 14 éves kora óta dolgozik, azóta magát tartja fent. 19 éves kora óta pedig engem is fenntartott magán kívül. Én akkor 14 voltam, és amikor anyám megtudta, hogy van keresete, onnantól fogva még a bugyogót is ő vette nekem.

17 voltam, amikor elköltöztem, megszületett a lányunk, 2 hetes volt, amikor elindítottuk a kölcsönt lakásvásárlásra, 8 hós volt a pici, amikor beköltöztünk, most már 4 éves, az öcsike 3, és boldogok vagyunk.


Eddig ő tartott el engem, most fogok elmenni dolgozni, a picit szoktatom a bölcsibe, és innentől tudok beszállni én is a kasszába.Eddig azért nem , mert a gyest, és csp-t mindig a gyerekekre költöttük.



Sokat köszönhetek neki, és ezért örökké hálás is leszek neki.



(szüleim azért nem "szerettek" mert lány lettem. van 2 fiú testvérem, nekik mindent megvettek, mindent szabadott nekik. Nem bánom, hogy így alakult az életem, holott én is megérdemeltem volna a szeretetüket, de ez mellékes)

Jöhet a lepontozó koma. =)

2009. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanitt.Sajnos nem is ismerem a szüleimet,otthonba adtak csecsemőként.Ma van lakásom,autóm,munkám de nem is érdekelnek a szüleim,csak annyira mint én érdekeltem őket.
2009. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!