Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket anyagilag támogattak...

Titeket anyagilag támogattak a szülők, az életben való elindulásban? Mennyire várható el ez egy szülőtől, hogy elindítson?

Figyelt kérdés
Nem magamról írok, hanem van egy ismerősöm, aki nagyon lenézi azokat a szülőket, akik nem tudnak a gyereküknek házat stb. venni.
2010. jún. 11. 19:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%

Én elvált szülő gyereke vagyok.Anyám alkoholista,így ő még azt is eladta ami az enyém volt.Apám meg kijelentette,hogy az érettségi után amikor betöltöttük a 18 évet a testvéremmel,a törvény szerint felnőtt emberek lettünk,és onnantól kezdve úgy boldogulunk ahogy akarunk..Engem például ki rakott az utcára mert nem voltam hajlandó a fizetésemből anyámat támogatni..Szóval minket egyik szülő sem támogatott 1forinttal sem.Amim van azt mind magam értem el..De jó így,mert az én fejemhez még véletlenül sem tudják hozzávágni,hogy "bezzeg mi adtuk neked"...Nem beszélve arról,hogy azok akiket nem támogattak a szülők,sokkal jobban meg tudják becsülni a pénzt,vagyont,és sokkal felelősségteljesebb emberek..

Az én szememben azok akik mindent a seggük alá kaptak semmit nem érnek,hiszen nincs miért tiszteletet érezni irántuk..

2010. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Szia.Hát nekünk sokat segítenek a szüleink.Most,hogy hitelt felvenni szinte lehetetlen(párom vállalkozó,én fősulira járok és van egy 5 hónapos lányunk)párom szüleinél az átalakított tetőtérben lakunk,bérleti díjat nem kell fizetnünk.Sokszor főznek,vesznek enni nekünk;és a kislányunkat is elhalmozzák ruhákkal-játékokkal.Szerencsések vagyunk,hogy tudnak a szüleink segíteni nekünk.
2010. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha van miből,akkor szerintem ez egyértelmű,hogy segít a szülő a saját gyerekének,és igen,segítettek engem is,máskülönben nem tartanék ott ahol...ha nincs miből,az más dolog,főleg nem házra vagy ilyen nagy dolgokra,én sem ilyenre gondoltam,azt kevesen tehetik meg a mai világban,és ezért lenézni nem szabad senkit,főleg ha nem azért nem segíti,mert nem akar,hanem mert nem tud.
2010. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Az elő hozzászólóval nem értek egyet:nevelés kérdése.Ha megtehetem,én is szeretnék majd a gyerekemnek lakást adni,vagy fizetni a tanulmányait.Ezért már most gyűjtünk neki.Miért szenvedjen mindenki és vegyen fel már 20 éves hitelt?Mert másképp nem lehet tanulni,elköltözni!Hiába dolgozunk/t mindketten.-Első-
2010. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
Első: lehet, hogy téged tisztelni kellene, de mint "ember", eléggé megbuktál.. (utolsó mondatod)
2010. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
56%
20 évesen-jav
2010. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%
nem. engem kisemmiztek...semmim sem volt csak egy hátizsákom tankönyvekkel meg egy nagyméretű szemeteszsáknyi ruha.
2010. jún. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
Akkor neked jó munkád lehet.Párom hiába keres 300 ezret,nem kaptunk hitelt.Albérletbe meg nem akarjuk elszórni a pénzt.Persze nekünk könnyű.Jól kijövünk a szüleinkkel,így tudunk pénzt spórolni-gyűjteni.
2010. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%
mindenkinek más jut...
2010. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

Engem az apukám segített egy kis lakással. Anyámat hagyjuk.:-//

Miután férjhez mentem a férjem házába költöztem. Most az a lakás ki van adva albérletbe és a gyerekünket ezzel tudjuk támogatni.

Férjemet nem tudták támogatni, mert nem voltak olyan helyzetben, de anyósom minden hétköznap főz a férjemnek ebédet. szerintem ez nagy támogatás, mert nem nekem kell 7köznap főzni.

2010. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!